Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Miedema met Arsenal kansloos tegen Chelsea in finale FA Cup

Miedema met Arsenal kansloos tegen Chelsea in finale FA Cup

LONDEN (ANP) - Vivianne Miedema heeft met Arsenal naast de FA Cup gegrepen. Arsenal was in de finale op Wembley, met zo'n 50.000 toeschouwers op de tribunes, kansloos tegen Chelsea: 0-3. Vanwege de coronaperikelen kon de finale van het Engelse bekertoernooi van afgelopen seizoen nu pas worden gespeeld.

Fran Kirby opende al in de 3e minuut de score en dankzij twee doelpunten van Sam Kerr liep Chelsea in de tweede helft verder weg. Oranje-international Aniek Nouwen mocht vlak voor het verstrijken van de blessuretijd nog even invallen bij Chelsea.

Arsenal bleef op veertien gewonnen FA Cups staan, Chelsea pakte de belangrijkste beker in Engeland voor de derde keer. In 2015 en 2018 ging de FA Cup ook naar de 'Blues'. Drie jaar geleden was Chelsea in de finale ook te sterk voor Arsenal (3-1).

Voorsprong

De regerend kampioen van Engeland overklaste Arsenal op Wembley. De ploeg van trainer Emma Hayes kwam al snel op voorsprong via Kirby, die profiteerde van geklungel achterin bij de 'Gunners'. Chelsea creëerde daarna kans op kans, maar stuitte vaak op keepster Manuela Zinsberger.

Na bijna een uur spelen verdubbelde Kerr de voorsprong van Chelsea. De Australische spits schoot de bal door de benen van een verdedigster in de korte hoek langs Zinsberger. Kerr besliste het duel daarna met een fraai lobje over de Oostenrijkse keepster. Miedema, begin deze week door de BBC uitgeroepen tot voetbalster van het jaar, kwam amper in het spel voor. Arsenal wist in de wedstrijd geen enkele keer tussen de palen te schieten.

Chelsea won begin dit jaar ook al de League Cup. De ploeg van Hayes maakte zondag op Wembley de 'treble' compleet.

Meer uit Voetbal

Atlético wint in La Liga in aanloop naar duel met Arsenal

MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft de competitiewedstrijd voorafgaand aan de halve finale tegen Arsenal in de Champions League gewonnen. In het Metropolitano versloeg de ploeg van coach Diego Simeone Athletic Club uit Bilbao met 3-2.

1 uur geleden
NEC blijft bij FC Twente steken op 1-1-gelijkspel

ENSCHEDE (ANP) - NEC heeft verzuimd afstand te nemen van FC Twente in de strijd om de derde plaats in de Eredivisie, die recht geeft op het spelen van voorronden van de Champions League. In Enschede eindigde het duel tussen beide clubs in een 1-1-gelijkspel door treffers van Sondre Ørjasaeter voor de thuisploeg en Bryan Linssen voor de club uit Nijmegen.

1 uur geleden
Godts leidt Ajax met wonderschone treffer en assist naar zege

BREDA (ANP) - Mika Godts heeft Ajax aan een uitzege op NAC Breda geholpen. De linksbuiten had met een wonderschoon doelpunt en een assist bij de openingstreffer een groot aandeel in een broodnodige zege voor de Amsterdammers (0-2) in de race voor een Europees ticket voor volgend seizoen.

2 uur geleden
Ruime zege PSG in aanloop naar duel met Bayern München

ANGERS (ANP) - Paris Saint-Germain gaat met vertrouwen naar de halve finale van de Champions League tegen Bayern München. De koploper in de Franse competitie won bij Angers SCO met 3-0.

3 uur geleden
Heerenveen neemt met zege afstand van Groningen en Sparta

HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal afstand genomen van concurrenten FC Groningen en Sparta. De Friezen van coach Robin Veldman wonnen in het eigen Abe Lenstra Stadion met 2-1 van Fortuna Sittard.

3 uur geleden
Arsenal wint van Newcastle United en herovert koppositie

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de koppositie weer overgenomen in de Engelse competitie met een 1-0-thuiszege op Newcastle United. Met nog vier wedstrijden te spelen hebben de Londenaren 73 punten (doelsaldo +38). Nummer 2 Manchester City heeft 70 punten (doelsaldo +37) en komt nog vijf keer in actie. Newcastle blijft door de nederlaag veertiende.

3 uur geleden
Gelijkspel voetbalsters Barcelona bij Bayern in Champions League

MÜNCHEN (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gelijkgespeeld tegen Bayern München. In de Allianz Arena in München eindigde het duel tussen de Duitse kampioen en de Spaanse kampioen in 1-1.

3 uur geleden