Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Miedema met Arsenal kansloos tegen Chelsea in finale FA Cup

Miedema met Arsenal kansloos tegen Chelsea in finale FA Cup

LONDEN (ANP) - Vivianne Miedema heeft met Arsenal naast de FA Cup gegrepen. Arsenal was in de finale op Wembley, met zo'n 50.000 toeschouwers op de tribunes, kansloos tegen Chelsea: 0-3. Vanwege de coronaperikelen kon de finale van het Engelse bekertoernooi van afgelopen seizoen nu pas worden gespeeld.

Fran Kirby opende al in de 3e minuut de score en dankzij twee doelpunten van Sam Kerr liep Chelsea in de tweede helft verder weg. Oranje-international Aniek Nouwen mocht vlak voor het verstrijken van de blessuretijd nog even invallen bij Chelsea.

Arsenal bleef op veertien gewonnen FA Cups staan, Chelsea pakte de belangrijkste beker in Engeland voor de derde keer. In 2015 en 2018 ging de FA Cup ook naar de 'Blues'. Drie jaar geleden was Chelsea in de finale ook te sterk voor Arsenal (3-1).

Voorsprong

De regerend kampioen van Engeland overklaste Arsenal op Wembley. De ploeg van trainer Emma Hayes kwam al snel op voorsprong via Kirby, die profiteerde van geklungel achterin bij de 'Gunners'. Chelsea creëerde daarna kans op kans, maar stuitte vaak op keepster Manuela Zinsberger.

Na bijna een uur spelen verdubbelde Kerr de voorsprong van Chelsea. De Australische spits schoot de bal door de benen van een verdedigster in de korte hoek langs Zinsberger. Kerr besliste het duel daarna met een fraai lobje over de Oostenrijkse keepster. Miedema, begin deze week door de BBC uitgeroepen tot voetbalster van het jaar, kwam amper in het spel voor. Arsenal wist in de wedstrijd geen enkele keer tussen de palen te schieten.

Chelsea won begin dit jaar ook al de League Cup. De ploeg van Hayes maakte zondag op Wembley de 'treble' compleet.

Meer uit Voetbal

NEC speelt thuis gelijk tegen sc Heerenveen

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft thuis met 2-2 gelijkgespeeld tegen sc Heerenveen. Het elftal van Dick Schreuder staat na het duel in de Goffert op de derde plaats met 3 punten voorsprong op Ajax. De Amsterdammers komen later op de zondag in De Kuip in actie tegen nummer 2 Feyenoord.

13 minuten geleden
Dokter leidt vijfkamp na twee onderdelen op WK indoor

TORUN (ANP) - Sofie Dokter heeft de leiding genomen na het tweede onderdeel op de vijfkamp bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De Groningse meerkampster klom naar de eerste plek in de tussenstand door het hoogspringen te winnen met 1,87 meter. Dokter gaf daarmee haar flitsende start een vervolg, want ze opende de wedstrijd met een dik persoonlijk record van 8,19 seconden op de 60 meter horden.

1 uur geleden
Hiddink benoemd tot erelid van De Graafschap

DOETINCHEM (ANP) - Guus Hiddink is benoemd tot erelid van De Graafschap. De 79-jarige oud-voetballer en -trainer kreeg ook een standbeeld met een afbeelding van zichzelf erop, begeleid door de tekst 'Achterhoeks fundament'.

2 uur geleden
PSG weer aan kop in Frankrijk na ruime zege bij Nice

NICE (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de koppositie in Frankrijk weer in handen. De meest recente winnaar van de Champions League won het uitduel met OGC Nice met 4-0 dankzij treffers van Nuno Mendes, Désiré Doué, Dro Fernández en Warren Zaïre-Emery. Nummer 2 RC Lens, dat een wedstrijd meer speelde, kijkt daardoor weer tegen een achterstand aan van 1 punt.

15 uur geleden
PEC Zwolle vergroot degradatiezorgen NAC Breda

ZWOLLE (ANP) - De degradatiezorgen van NAC Breda zijn verder gegroeid na de nederlaag in het uitduel met PEC Zwolle: 2-1. In de tweede helft herstelde de ploeg van trainer Carl Hoefkens zich wat van het zwakke spel voor rust, maar verder dan de aansluitingstreffer kwamen de Brabanders niet.

16 uur geleden
AC Milan houdt druk op koploper Internazionale met zege op Torino

MILAAN (ANP) - AC Milan houdt druk op koploper Internazionale dankzij een thuiszege op Torino. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri maakte het verschil met twee doelpunten in drie minuten vroeg in de tweede helft: 3-2.

18 uur geleden
FC Twente herstelt zich na rust en klopt Fortuna Sittard

SITTARD (ANP) - FC Twente heeft het uitduel met Fortuna Sittard gewonnen na een matige eerste helft: 1-2. Na rust maakte de ploeg van trainer John van den Brom een 1-0-achterstand ongedaan en voorkwam zo een tweede nederlaag op rij. Daardoor blijft FC Twente volop meestrijden om de derde plek in de Eredivisie.

19 uur geleden