Miedema in Engeland genomineerd voor prijs beste voetbalster
LONDEN (ANP) - Vivianne Miedema maakt in Engeland kans om voetbalster van het jaar te worden. Supporters kunnen vanaf nu stemmen op de 25-jarige spits van Arsenal, van wie vrijdag bekend werd dat ze ondanks interesse van veel clubs haar aflopende contract in Londen heeft verlengd. Bij de verkiezing van spelersvakbond PFA heeft ze concurrentie van vijf voetbalsters, onder wie ploeggenote Beth Mead en spits Sam Kerr van kampioen Chelsea.
Miedema eindigde met Arsenal dit seizoen 1 punt achter Chelsea als tweede in de competitie. De spits werd in 2019 al door haar collega's gekozen tot speelster van het jaar in Engeland. Virgil van Dijk kreeg die prijs toen bij de mannen. In 2020 bleef het voor Miedema bij een nominatie.
Bij de mannen maken Conor Gallagher (Crystal Palace), Declan Rice (West Ham United), de Liverpool-spelers Mohamed Salah en Trent Alexander-Arnold en Kevin De Bruyne en Phil Foden van koploper Manchester City kans op deze prijs. City verdedigt zondag in de laatste speelronde van de Premier League een voorsprong van 1 punt op achtervolger Liverpool.
Meer uit Voetbal
PORTO (ANP) - Luuk de Jong keert terug in de selectie van FC Porto. De spits is hersteld van een knieblessure en krijgt zaterdag van trainer Francesco Farioli speeltijd in een bekerduel met Sintrense.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - Zinho Vanheusden heeft zijn loopbaan beëindigd. De Belgische verdediger, in het verleden ook actief voor AZ, liep bij het Spaanse Marbella voor de derde keer een zware knieblessure op. "Met verdriet, maar vooral met trots kijk ik terug", schrijft hij op Instagram.
3 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Matteo Berrettini heeft de Italiaanse tennisploeg op voorsprong gezet in de halve finale van de Davis Cup tegen België. De nummer 56 van de wereldranglijst won in Bologna zijn wedstrijd tegen Raphaël Collignon, die dertig plaatsen lager staat op de mondiale tennisladder: 6-3 6-4.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Ronald Ruijtenberg, André van Ginkel, Arthur Leenders, Wolf Nathan en Robert Kramer vormen het nieuwe bestuur van de zogenoemde Sterkhouders, die al een kwart van de aandelen van Vitesse bezitten. De vijf regionale ondernemers willen de club uit Arnhem overnemen.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Gabriel Magalhaes kan de komende weken niet voor Arsenal uitkomen. De centrale verdediger heeft een dijbeenblessure opgelopen bij de nationale ploeg van Brazilië en is voorlopig uitgeschakeld.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Givairo Read en Cyle Larin kunnen voorlopig niet voor Feyenoord voetballen. De verdediger en aanvaller hebben blessures en staan meerdere weken aan de kant, meldde trainer Robin van Persie vrijdag op een persconferentie in De Kuip.
7 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Antwerp FC kan voorlopig niet beschikken over Vincent Janssen. De 31-jarige Nederlandse aanvoerder heeft vrijdag een knieoperatie ondergaan en staat meerdere weken aan de kant. Dat meldt Antwerp FC via sociale media.
7 uur geleden