Miedema houdt voetbalsters Ajax uit de Champions League
AMSTERDAM (ANP) - Het is de voetbalsters van Ajax niet gelukt zich te plaatsen voor het hoofdtoernooi van de Champions League. De ploeg van trainer Suzanne Bakker verloor op De Toekomst in Amsterdam de return tegen Arsenal met 1-0, nadat het eerste duel vorige week in Engeland in 2-2 was geëindigd. Vivianne Miedema maakte na 50 minuten het beslissende doelpunt.
De topscorer aller tijden van Oranje (95 goals in 115 interlands) sloeg toe nadat Ajax de bal bij een ingooi had verspeeld. Miedema kreeg de ruimte om van iets buiten het strafschopgebied te schieten. Ze trapte de bal met haar rechtervoet hard en laag over het natte gras in de hoek langs keepster Lize Kop: 0-1.
Onder anderen de bondscoaches Andries Jonker (van Nederland) en Sarina Wiegman (van Europees kampioen Engeland) zaten op de behoorlijk gevulde tribune langs het hoofdveld van De Toekomst. Ze zagen dat Ajax de nummer 2 van afgelopen seizoen in de sterke Engelse vrouwencompetitie goed partij bood. De thuisploeg creëerde ook enkele kansjes, maar het lukte Ajax niet om na het doelpunt van Miedema de stand weer gelijk te trekken.
Kans
Tiny Hoekstra kreeg na ruim 70 minuten spelen de grootste kans op de 1-1, na voorbereidend werk van Romée Leuchter en Nadine Noordam. Hoekstra gleed de bal van dichtbij net naast het Engelse doel. Vorige week slaagde Ajax er in de slotfase via Oranje-international Leuchter wel in om in de slotfase naast Arsenal te komen.
De voetbalsters van Ajax hadden de laatste voorronde van de Champions League bereikt met overwinningen op Kristianstads DFF (3-1) en Eintracht Frankfurt (2-1). Plaatsing voor het hoofdtoernooi zou Ajax minimaal 400.000 euro hebben opgeleverd, plus 50.000 euro voor een overwinning en 17.000 euro bij een gelijkspel. FC Twente, de kampioen van afgelopen seizoen in de Vrouwen Eredivisie, werd een ronde eerder uitgeschakeld door Benfica.
Finale
Ajax doet bij de mannen als landskampioen wel mee aan de Champions League. Bij de mannen ligt het prijzengeld vele malen hoger. Vorig seizoen verdiende Ajax zo'n 70 miljoen euro in de Champions League, waarin het toen de achtste finales bereikte.
De finale van het Europese bekertoernooi voor vrouwen vindt op 3 of 4 juni 2023 plaats in het Philips-stadion van PSV in Eindhoven.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP/AFP) - Aanvaller Kylian Mbappé kan spelen voor Real Madrid in de tweede wedstrijd tegen Manchester City in de achtste finales van de Champions League. Real-coach Álvaro Arbeloa maakte bekend dat Jude Bellingham, die wel is meegereisd naar Manchester, nog niet inzetbaar is. De Spanjaarden verdedigen in Engeland een 3-0-voorsprong.
9 uur geledenHELMOND (ANP) - SC Cambuur is een stap dichter bij promotie naar de Eredivisie. De ploeg van trainer Henk de Jong won met 1-0 bij Helmond Sport en heeft nog maar enkele punten nodig om definitief zeker te zijn van promotie.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist dinsdag de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Bayer Leverkusen in de achtste finales van de Champions League. De verdediger viel zaterdag geblesseerd uit tijdens het gewonnen thuisduel met Everton (2-0) in de Premier League.
16 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola ziet nog kansen voor Manchester City in de Champions League. "In een voetbalwedstrijd kan er van alles gebeuren", zei hij op een persconferentie over de return van dinsdag tegen Real Madrid in de achtste finales. "Laten we eerst proberen om te winnen en dan zien we wel."
16 uur geledenROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.
1 dag geledenCOMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.
1 dag geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.
1 dag geleden