Miedema houdt voetbalsters Ajax uit de Champions League
AMSTERDAM (ANP) - Het is de voetbalsters van Ajax niet gelukt zich te plaatsen voor het hoofdtoernooi van de Champions League. De ploeg van trainer Suzanne Bakker verloor op De Toekomst in Amsterdam de return tegen Arsenal met 1-0, nadat het eerste duel vorige week in Engeland in 2-2 was geëindigd. Vivianne Miedema maakte na 50 minuten het beslissende doelpunt.
De topscorer aller tijden van Oranje (95 goals in 115 interlands) sloeg toe nadat Ajax de bal bij een ingooi had verspeeld. Miedema kreeg de ruimte om van iets buiten het strafschopgebied te schieten. Ze trapte de bal met haar rechtervoet hard en laag over het natte gras in de hoek langs keepster Lize Kop: 0-1.
Onder anderen de bondscoaches Andries Jonker (van Nederland) en Sarina Wiegman (van Europees kampioen Engeland) zaten op de behoorlijk gevulde tribune langs het hoofdveld van De Toekomst. Ze zagen dat Ajax de nummer 2 van afgelopen seizoen in de sterke Engelse vrouwencompetitie goed partij bood. De thuisploeg creëerde ook enkele kansjes, maar het lukte Ajax niet om na het doelpunt van Miedema de stand weer gelijk te trekken.
Kans
Tiny Hoekstra kreeg na ruim 70 minuten spelen de grootste kans op de 1-1, na voorbereidend werk van Romée Leuchter en Nadine Noordam. Hoekstra gleed de bal van dichtbij net naast het Engelse doel. Vorige week slaagde Ajax er in de slotfase via Oranje-international Leuchter wel in om in de slotfase naast Arsenal te komen.
De voetbalsters van Ajax hadden de laatste voorronde van de Champions League bereikt met overwinningen op Kristianstads DFF (3-1) en Eintracht Frankfurt (2-1). Plaatsing voor het hoofdtoernooi zou Ajax minimaal 400.000 euro hebben opgeleverd, plus 50.000 euro voor een overwinning en 17.000 euro bij een gelijkspel. FC Twente, de kampioen van afgelopen seizoen in de Vrouwen Eredivisie, werd een ronde eerder uitgeschakeld door Benfica.
Finale
Ajax doet bij de mannen als landskampioen wel mee aan de Champions League. Bij de mannen ligt het prijzengeld vele malen hoger. Vorig seizoen verdiende Ajax zo'n 70 miljoen euro in de Champions League, waarin het toen de achtste finales bereikte.
De finale van het Europese bekertoernooi voor vrouwen vindt op 3 of 4 juni 2023 plaats in het Philips-stadion van PSV in Eindhoven.
Meer uit Voetbal
BRUGGE (ANP) - Club Brugge heeft een grote stap gezet op weg naar de twintigste landstitel. De koploper in de kampioensgroep van de play-offs rekende voor eigen publiek af met regerend kampioen Union, dat op de tweede plaats staat: 5-0. Club Brugge vergrootte de voorsprong op Union, met nog twee speelronden te gaan, tot 4 punten.
49 minuten geledenNEWCASTLE (ANP) - West Ham United dreigt na veertien jaar uit de Premier League te degraderen. Het elftal van trainer Nuno Espírito Santo ging met 3-1 onderuit bij Newcastle United. West Ham blijft achttiende met een achterstand van 2 punten op Tottenham Hotspur, dat dinsdag bij Chelsea op bezoek gaat. Na dat duel staat nog één speelronde op het programma.
50 minuten geledenRIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Neymar is zondag in de Braziliaanse voetbalcompetitie de dupe geworden van een fout van de vierde official. De aanvaller van Santos werd in de met 3-0 verloren thuiswedstrijd tegen Coritiba gewisseld, terwijl eigenlijk een ploeggenoot van hem naar de kant had gemoeten.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - Max Huiberts, directeur voetbalzaken van AZ, is benoemd tot ereburger van Alkmaar. Dat gebeurde na de laatste thuiswedstrijd van dit seizoen tegen NAC Breda. Huiberts was bij AZ elf seizoenen eindverantwoordelijk voor de voetbaltechnische zaken. Hij speelde zelf ook voor de club.
1 uur geledenSPIESEN-ELVERSBERG (ANP/DPA) - SV Elversberg is naar de Bundesliga gepromoveerd. De club uit Saarland won op de laatste speeldag op het tweede niveau met 3-0 van het al gedegradeerde Preussen Münster.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ramiz Zerrouki wil niet meer terug naar Feyenoord. Dat zei de middenvelder na de laatste wedstrijd van FC Twente bij PSV. Zerrouki speelde dit seizoen op huurbasis voor Twente en heeft bij Feyenoord nog een contract tot de zomer van 2027.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman stelt zich niet meer beschikbaar voor het Nederlands elftal zolang Ronald Koeman de bondscoach is. Dat maakte de middenvelder van PSV duidelijk na de laatste competitiewedstrijd tegen FC Twente, die de Eindhovenaren met 5-1 wonnen. "Hij hoeft mij niet meer te bellen, nee", aldus Veerman tegen ESPN.
4 uur geleden