Miedema houdt voetbalsters Ajax uit de Champions League
AMSTERDAM (ANP) - Het is de voetbalsters van Ajax niet gelukt zich te plaatsen voor het hoofdtoernooi van de Champions League. De ploeg van trainer Suzanne Bakker verloor op De Toekomst in Amsterdam de return tegen Arsenal met 1-0, nadat het eerste duel vorige week in Engeland in 2-2 was geëindigd. Vivianne Miedema maakte na 50 minuten het beslissende doelpunt.
De topscorer aller tijden van Oranje (95 goals in 115 interlands) sloeg toe nadat Ajax de bal bij een ingooi had verspeeld. Miedema kreeg de ruimte om van iets buiten het strafschopgebied te schieten. Ze trapte de bal met haar rechtervoet hard en laag over het natte gras in de hoek langs keepster Lize Kop: 0-1.
Onder anderen de bondscoaches Andries Jonker (van Nederland) en Sarina Wiegman (van Europees kampioen Engeland) zaten op de behoorlijk gevulde tribune langs het hoofdveld van De Toekomst. Ze zagen dat Ajax de nummer 2 van afgelopen seizoen in de sterke Engelse vrouwencompetitie goed partij bood. De thuisploeg creëerde ook enkele kansjes, maar het lukte Ajax niet om na het doelpunt van Miedema de stand weer gelijk te trekken.
Kans
Tiny Hoekstra kreeg na ruim 70 minuten spelen de grootste kans op de 1-1, na voorbereidend werk van Romée Leuchter en Nadine Noordam. Hoekstra gleed de bal van dichtbij net naast het Engelse doel. Vorige week slaagde Ajax er in de slotfase via Oranje-international Leuchter wel in om in de slotfase naast Arsenal te komen.
De voetbalsters van Ajax hadden de laatste voorronde van de Champions League bereikt met overwinningen op Kristianstads DFF (3-1) en Eintracht Frankfurt (2-1). Plaatsing voor het hoofdtoernooi zou Ajax minimaal 400.000 euro hebben opgeleverd, plus 50.000 euro voor een overwinning en 17.000 euro bij een gelijkspel. FC Twente, de kampioen van afgelopen seizoen in de Vrouwen Eredivisie, werd een ronde eerder uitgeschakeld door Benfica.
Finale
Ajax doet bij de mannen als landskampioen wel mee aan de Champions League. Bij de mannen ligt het prijzengeld vele malen hoger. Vorig seizoen verdiende Ajax zo'n 70 miljoen euro in de Champions League, waarin het toen de achtste finales bereikte.
De finale van het Europese bekertoernooi voor vrouwen vindt op 3 of 4 juni 2023 plaats in het Philips-stadion van PSV in Eindhoven.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de achtste keer de FA Cup veroverd. De formatie van Pep Guardiola was in de finale op Wembley met 1-0 te sterk voor Chelsea. Nathan Aké en Tijjani Reijnders bleven op de bank bij Manchester City, Jorrel Hato speelde de hele wedstrijd namens Chelsea.
1 uur geledenHAMBURG (ANP) - FC Heidenheim en Sankt Pauli zijn gedegradeerd uit de Bundesliga. De twee ploegen eindigden na nederlagen op de laatste speeldag op respectievelijk de zeventiende en achttiende plaats. VfL Wolfsburg, dat in Hamburg met 3-1 te sterk was voor Sankt Pauli, werd zestiende en speelt play-offs om promotie en degradatie.
1 uur geledenGLASGOW (ANP) - Celtic heeft op de laatste speelronde toch weer de Schotse landstitel veroverd. Daizen Maeda maakte in de 88e minuut een belangrijke treffer (2-1) in het thuisduel met Heart of Midlothian. Het doelpunt van de Japanner werd eerst nog afgekeurd, maar de videoscheidsrechter zag dat hij niet buitenspel stond. Vervolgens bepaalde Callum Osmand in de 98e minuut de eindstand (3-1).
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - Robert Lewandowski vertrekt aan het einde van het seizoen bij FC Barcelona. "Na vier jaar vol uitdagingen en hard werk is het tijd om verder te gaan", schrijft de Poolse spits op Instagram. "Ik vertrek met het gevoel dat de missie is volbracht. Vier seizoenen, drie kampioenschappen. Ik zal nooit de liefde vergeten die ik vanaf mijn allereerste dagen van de fans heb gekregen. Catalonië is mijn thuis. Dank aan iedereen die ik tijdens deze prachtige vier jaar heb ontmoet. Barça is terug waar het thuishoort."
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong mist zondag ook de thuiswedstrijd van FC Barcelona tegen Real Betis. "Hij vertelde me dat hij zich niet goed voelt", zei trainer Hansi Flick op een persconferentie. "Dus hij speelt niet."
5 uur geledenISTANBUL (ANP/RTR) - Secretaris-generaal Mattias Grafström spreekt zaterdag in Istanbul met functionarissen van de Iraanse voetbalbond. Hij wil ze geruststellen over deelname aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat meldt een bron aan persbureau Reuters.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mika Godts respecteert dat bondscoach Rudi Garcia van België hem niet heeft opgenomen in zijn selectie voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "De coach heeft zijn keuzes gemaakt en die respecteer ik volledig", meldt de linksbuiten van Ajax op Instagram.
10 uur geleden