Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Miedema houdt voetbalsters Ajax uit de Champions League

Miedema houdt voetbalsters Ajax uit de Champions League

AMSTERDAM (ANP) - Het is de voetbalsters van Ajax niet gelukt zich te plaatsen voor het hoofdtoernooi van de Champions League. De ploeg van trainer Suzanne Bakker verloor op De Toekomst in Amsterdam de return tegen Arsenal met 1-0, nadat het eerste duel vorige week in Engeland in 2-2 was geëindigd. Vivianne Miedema maakte na 50 minuten het beslissende doelpunt.

De topscorer aller tijden van Oranje (95 goals in 115 interlands) sloeg toe nadat Ajax de bal bij een ingooi had verspeeld. Miedema kreeg de ruimte om van iets buiten het strafschopgebied te schieten. Ze trapte de bal met haar rechtervoet hard en laag over het natte gras in de hoek langs keepster Lize Kop: 0-1.

Onder anderen de bondscoaches Andries Jonker (van Nederland) en Sarina Wiegman (van Europees kampioen Engeland) zaten op de behoorlijk gevulde tribune langs het hoofdveld van De Toekomst. Ze zagen dat Ajax de nummer 2 van afgelopen seizoen in de sterke Engelse vrouwencompetitie goed partij bood. De thuisploeg creëerde ook enkele kansjes, maar het lukte Ajax niet om na het doelpunt van Miedema de stand weer gelijk te trekken.

Kans

Tiny Hoekstra kreeg na ruim 70 minuten spelen de grootste kans op de 1-1, na voorbereidend werk van Romée Leuchter en Nadine Noordam. Hoekstra gleed de bal van dichtbij net naast het Engelse doel. Vorige week slaagde Ajax er in de slotfase via Oranje-international Leuchter wel in om in de slotfase naast Arsenal te komen.

De voetbalsters van Ajax hadden de laatste voorronde van de Champions League bereikt met overwinningen op Kristianstads DFF (3-1) en Eintracht Frankfurt (2-1). Plaatsing voor het hoofdtoernooi zou Ajax minimaal 400.000 euro hebben opgeleverd, plus 50.000 euro voor een overwinning en 17.000 euro bij een gelijkspel. FC Twente, de kampioen van afgelopen seizoen in de Vrouwen Eredivisie, werd een ronde eerder uitgeschakeld door Benfica.

Finale

Ajax doet bij de mannen als landskampioen wel mee aan de Champions League. Bij de mannen ligt het prijzengeld vele malen hoger. Vorig seizoen verdiende Ajax zo'n 70 miljoen euro in de Champions League, waarin het toen de achtste finales bereikte.

De finale van het Europese bekertoernooi voor vrouwen vindt op 3 of 4 juni 2023 plaats in het Philips-stadion van PSV in Eindhoven.

Meer uit Voetbal

Bodø/Glimt vol ongeloof na nieuwe stunt tegen Internazionale

MILAAN (ANP/AFP) - De spelers en staf van Bodø/Glimt zijn vol ongeloof en euforie na het uitschakelen van Internazionale, de verliezend finalist van vorig seizoen, in de Champions League. "Dit is een geweldige avond voor de club, de spelers, onze stad en ook voor het Noorse voetbal", zei trainer Kjetil Knutsen van de debuterende club in het belangrijkste Europese clubtoernooi.

2 uur geleden
Ook met Rutten blijft doel: Curaçao wil naar 16e finale WK

WILLEMSTAD (ANP) - De voorzitter van de Curaçaose voetbalbond FFK, Gilbert Martina, gaf dinsdagmiddag (lokale tijd) op een persconferentie aan dat ook met Fred Rutten als bondscoach het doel hetzelfde blijft voor het WK 2026 voor Curaçao: "We willen in de zestiende finale komen."

11 uur geleden
Bodø schakelt Inter uit in Champions League

MILAAN (ANP) - Internazionale is uitgeschakeld in de Champions League. De finalist van vorig seizoen slaagde er in de tussenronde niet in een 3-1-nederlaag in Noorwegen tegen Bodø/Glimt weg te poetsen. In Milaan won Bodø opnieuw, nu met 2-1. Via Jens Petter Hauge en Hakon Evjen kwamen de bezoekers uit Noorwegen op een 2-0-voorsprong. Alessandro Bastoni scoorde voor Inter.

13 uur geleden
Atlético Madrid schakelt Brugge uit in CL door hattrick Sørloth

MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft zich bij de laatste zestien van de Champions League geschaard. Het elftal van Diego Simeone versloeg Club Brugge op dinsdagavond in Madrid met 4-1, mede dankzij drie doelpunten van Alexander Sørloth. De heenwedstrijd in Brugge eindigde vorige week in 3-3.

15 uur geleden
Mexicaanse president geeft veiligheidsgarantie voor WK voetbal

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum heeft dinsdag "volledige garanties" gegeven voor de veiligheid van voetbalfans tijdens WK-wedstrijden in de door geweld geteisterde stad Guadalajara. Ook de FIFA verwacht geen problemen.

19 uur geleden
Real Madrid staat 100 procent achter Vinícius in racismezaak

MADRID (ANP/BELGA/AFP) - Real Madrid staat 100 procent achter aanvaller Vinícius Júnior, nadat hij racistisch zou zijn uitgescholden door tegenstander Gianluca Prestianni tijdens de eerste wedstrijd in de tussenronde van de Champions League bij Benfica. Dat zei Real-doelman Thibaut Courtois een dag voor de returnwedstrijd in Madrid.

20 uur geleden
Carleer valt af bij Oranje-voetbalsters, Levels opgeroepen

ZEIST (ANP) - Voetbalster Lieske Carleer van FC Twente is geblesseerd en kan niet aansluiten bij Oranje in de voorbereiding op de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Polen. Janou Levels van VfL Wolfsburg is als vervanger opgeroepen. Dat heeft de KNVB bekendgemaakt.

21 uur geleden