Middenvelder Toornstra: trainer als Advocaat was nodig voor ons
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoorder Jens Toornstra vindt het niet erg dat trainer Dick Advocaat zijn vertrek zo kort voor de belangrijke wedstrijd tegen Dinamo Zagreb in de Europa League bekend heeft gemaakt. "Het verraste mij vooral, maar het is niet dat het op een slecht moment komt. Ik denk dat wij als spelers volwassen genoeg zijn, of moeten zijn, om daar gewoon goed mee om te gaan", aldus de middenvelder, die verder aangaf Advocaat te gaan missen. "Zeker hoe hij als persoon is. Met z'n humor ook, daar kan ik altijd wel om lachen."
Volgens Toornstra kan Advocaat terugkijken op een geslaagde periode in Rotterdam. "Advocaat heeft ons veel punten gebracht. We zijn onder hem op een duidelijk manier, met een duidelijke speelstijl, gaan voetballen. Het was voor ons nodig dat er een trainer als Advocaat bij de club kwam om ons in ieder geval uit dat dal te brengen."
Feyenoord heeft door het besluit van Advocaat tijd genoeg om een opvolger te vinden. "Het is misschien wel goed dat het al zo vroeg bekend is gemaakt. Komend seizoen moeten we afwachten wat er voor persoon voor de groep komt te staan. Vaak zeggen ze dat wel, dat je moet wisselen in de persoon die voor een groep staat", aldus Toornstra, die hoopt dat ook naar de spelers wordt geluisterd. "Ik weet niet of onze mening bepalend zal zijn, maar het is altijd goed om 'm mee te nemen."
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Er zijn in het afgelopen seizoen in de Eredivisie ondanks de inzet van de videoscheidsrechter (VAR) 21 foute beslissingen genomen tijdens 306 wedstrijden. Dat heeft manager scheidsrechterszaken Raymond van Meenen vrijdag bekendgemaakt in Zeist. Een jaar eerder ging het om 26 gevallen.
47 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Hans Jorritsma, voormalig hockeyer, hockeybondscoach en teammanager van het Nederlands voetbalelftal, is donderdag in zijn woonplaats Amsterdam na een periode van ziekte op 77-jarige leeftijd overleden. Dat laat zijn familie vrijdag aan het ANP weten.
1 uur geledenTOLUCA (ANP) - Mexico heeft de voorbereiding op het WK voetbal in eigen land afgesloten met een ruime overwinning op Servië. De ploeg van trainer Javier Aguirre versloeg de Serviërs in het Mexicaanse Toluca met 5-1.
2 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De Mexicaanse autoriteiten hebben bezoekers van het WK voetbal dat over een kleine week begint, gerustgesteld. "We zijn klaar om het WK te organiseren met inachtneming van alle noodzakelijke veiligheidsmaatregelen", zei de Mexicaanse minister van Buitenlandse Zaken Roberto Velasco na een ontmoeting met zijn Duitse ambtsgenoot in Mexico-Stad.
3 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat, de bondscoach van de voetballers van Curaçao, kijkt uit naar de 'uitzwaaiwedstrijd' van zaterdag tegen Aruba. "Het wordt tijd dat we weer een keertje winnen. We zijn er klaar voor", sprak de 78-jarige Hagenaar donderdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie in het Corendon Resort.
13 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Voetbalfans die de sfeer erin willen brengen tijdens WK-wedstrijden zullen het zonder vuvuzela's moeten stellen. De FIFA verbiedt de plastic toeters in stadions in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
14 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - De Zweedse voetballers hebben de laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap gelijkgespeeld. In Stockholm eindigde de ontmoeting met Griekenland, dat zich niet voor de mondiale eindronde wist te kwalificeren, in 2-2. Zweden is op 20 juni in Houston de tweede tegenstander van Nederland in de groepsfase van het WK.
15 uur geleden