Middenvelder Toornstra: trainer als Advocaat was nodig voor ons
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoorder Jens Toornstra vindt het niet erg dat trainer Dick Advocaat zijn vertrek zo kort voor de belangrijke wedstrijd tegen Dinamo Zagreb in de Europa League bekend heeft gemaakt. "Het verraste mij vooral, maar het is niet dat het op een slecht moment komt. Ik denk dat wij als spelers volwassen genoeg zijn, of moeten zijn, om daar gewoon goed mee om te gaan", aldus de middenvelder, die verder aangaf Advocaat te gaan missen. "Zeker hoe hij als persoon is. Met z'n humor ook, daar kan ik altijd wel om lachen."
Volgens Toornstra kan Advocaat terugkijken op een geslaagde periode in Rotterdam. "Advocaat heeft ons veel punten gebracht. We zijn onder hem op een duidelijk manier, met een duidelijke speelstijl, gaan voetballen. Het was voor ons nodig dat er een trainer als Advocaat bij de club kwam om ons in ieder geval uit dat dal te brengen."
Feyenoord heeft door het besluit van Advocaat tijd genoeg om een opvolger te vinden. "Het is misschien wel goed dat het al zo vroeg bekend is gemaakt. Komend seizoen moeten we afwachten wat er voor persoon voor de groep komt te staan. Vaak zeggen ze dat wel, dat je moet wisselen in de persoon die voor een groep staat", aldus Toornstra, die hoopt dat ook naar de spelers wordt geluisterd. "Ik weet niet of onze mening bepalend zal zijn, maar het is altijd goed om 'm mee te nemen."
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer staat ook volgend seizoen onder de lat bij Bayern München. De 40-jarige doelman heeft zijn contract bij de Duitse recordkampioen tot juni 2027 verlengd, meldt de club.
18 minuten geledenYAMOUSSOUKRO (ANP/RTR) - FC Utrecht-spits Sébastien Haller gaat komende zomer waarschijnlijk niet naar het WK voetbal. De 31-jarige voormalige Ajacied zit niet bij de Ivoriaanse selectie die bondscoach Emerse Faé vrijdag bekendmaakte, maar staat op een reservelijst van vijf spelers.
35 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt kan komende zomer met het Nederlands elftal niet meedoen aan het wereldkampioenschap voetbal. De verdediger van Manchester United heeft een operatie aan zijn rug ondergaan en is op zijn vroegst bij de start van het nieuwe seizoen weer beschikbaar. Dat meldt Manchester United.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García van Ajax denkt dat de landstitel komend seizoen weer naar de Amsterdammers gaat. Dat zegt de Spanjaard in een interview met ESPN, twee dagen voor de laatste competitiewedstrijd tegen sc Heerenveen. Ajax begint de laatste speelronde als nummer 5 op de ranglijst en zal nog een plaats moeten stijgen als het de play-offs voor deelname aan de Conference League wil ontlopen.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord begint zondag zonder de Japanse WK-gangers Ayase Ueda en Tsuyoshi Watanabe, maar met Raheem Sterling aan het laatste eredivisieduel van het seizoen. Trainer Robin van Persie geeft Sterling een basisplaats, vertelde hij vrijdag bij een persconferentie in aanloop naar het duel met PEC Zwolle.
1 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Coach John van den Brom van FC Twente heeft een fitte spelersgroep voor de laatste competitiewedstrijd bij PSV. De club uit Enschede strijdt met NEC en Ajax om de derde plaats in de Eredivisie, die recht geeft op het spelen van de voorronde van de Champions League.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Rob Dieperink gaat niet naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 38-jarige arbiter, die als VAR zou meegaan met het team van scheidsrechter Danny Makkelie, bevestigt zelf aan De Telegraaf dat wereldvoetbalbond FIFA heeft besloten hem niet meer aan te stellen na een incident vorige maand in een hotel in Londen, waarbij hij werd gearresteerd.
3 uur geleden