Middenvelder Toornstra: trainer als Advocaat was nodig voor ons
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoorder Jens Toornstra vindt het niet erg dat trainer Dick Advocaat zijn vertrek zo kort voor de belangrijke wedstrijd tegen Dinamo Zagreb in de Europa League bekend heeft gemaakt. "Het verraste mij vooral, maar het is niet dat het op een slecht moment komt. Ik denk dat wij als spelers volwassen genoeg zijn, of moeten zijn, om daar gewoon goed mee om te gaan", aldus de middenvelder, die verder aangaf Advocaat te gaan missen. "Zeker hoe hij als persoon is. Met z'n humor ook, daar kan ik altijd wel om lachen."
Volgens Toornstra kan Advocaat terugkijken op een geslaagde periode in Rotterdam. "Advocaat heeft ons veel punten gebracht. We zijn onder hem op een duidelijk manier, met een duidelijke speelstijl, gaan voetballen. Het was voor ons nodig dat er een trainer als Advocaat bij de club kwam om ons in ieder geval uit dat dal te brengen."
Feyenoord heeft door het besluit van Advocaat tijd genoeg om een opvolger te vinden. "Het is misschien wel goed dat het al zo vroeg bekend is gemaakt. Komend seizoen moeten we afwachten wat er voor persoon voor de groep komt te staan. Vaak zeggen ze dat wel, dat je moet wisselen in de persoon die voor een groep staat", aldus Toornstra, die hoopt dat ook naar de spelers wordt geluisterd. "Ik weet niet of onze mening bepalend zal zijn, maar het is altijd goed om 'm mee te nemen."
Meer uit Voetbal
HOUSTON (ANP/DPA) - Dick Advocaat heeft Nederland genoemd als een van de favorieten op het wereldkampioenschap voetbal. "Spanje, Frankrijk, Duitsland en Nederland zijn mijn favorieten", zei de bondscoach van Curaçao tegen de Duitse pers in aanloop naar het WK.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Deense premier Mette Frederiksen noemt het "een grote opluchting" dat het naar omstandigheden goed gaat met Christian Eriksen. De voetballer zakte zondagavond in Odense tijdens een oefeninterland van Denemarken tegen Oekraïne in elkaar. Vijf jaar nadat hij een hartstilstand had overleefd tijdens een EK-wedstrijd in Kopenhagen.
2 uur geledenHARRISON (ANP) - Marokko en Noorwegen hebben in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal gelijkgespeeld. In Harrison eindigde de wedstrijd tussen de twee WK-deelnemers in 1-1.
14 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Ronald Koeman wist al lang dat zijn assistent Ruud van Nistelrooij zich pas zondag bij het Nederlands elftal in de Verenigde Staten zou melden. "Toen ik Ruud benaderde voor een rol in de technische staf, had hij al iets aangegeven over dat er afgelopen zaterdag iets groots was", vertelde de bondscoach op zijn laatste persconferentie voor het oefenduel van maandag met Oezbekistan. "Als er gezegd wordt dat het over 'familieomstandigheden' gaat, dan klinkt dat moeilijk en zwaar. Maar dit waren leuke familieomstandigheden", aldus Koeman, die verder niet zei wat het was.
15 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vindt het soms lastig dat hij nu op grote afstand leeft van zijn vrouw Bartina, die aan chronische borstkanker lijdt. "Soms is het best moeilijk omdat ze iedere week behandelingen heeft", zei hij op een persconferentie voor de oefeninterland van maandag tegen Oezbekistan. "Dat is ook de reden dat ze nu deze kant niet op komt. Daar heb je contact over, dat is voor haar soms ook moeilijk."
15 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Het Nederlands elftal begint maandag grotendeels met zijn beoogde basisploeg voor het eerste WK-duel aan de vriendschappelijke interland tegen Oezbekistan. Bondscoach Ronald Koeman wilde op een persconferentie nog niet vertellen of Memphis Depay en Jurriën Timber al uitmaken van zijn plannen.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft trainer Robin van Persie per direct ontslagen. Dat bevestigt de Rotterdamse voetbalclub, nadat eerder meerdere media daar zondag al over hadden bericht. Van Persie was sinds eind februari vorig jaar hoofdcoach van Feyenoord, dat hem tussentijds weghaalde bij sc Heerenveen om de ontslagen Brian Priske op te volgen.
16 uur geleden