Middenvelder Rice wegens ziekte uit Engelse voetbalselectie
MANCHESTER (ANP) - Middenvelder Declan Rice van West Ham United heeft zich teruggetrokken uit de Engelse voetbalselectie wegens ziekte. Hij had deze week nog niet kunnen meetrainen. De 22-jarige Rice mist de laatste twee WK-kwalificatiewedstrijden van Engeland tegen Albaniƫ en San Marino. De 27-voudig international is sinds zijn debuut in 2019 een vaste waarde in het Engelse team.
Bondscoach Gareth Southgate heeft nog geen vervanger voor hem opgeroepen. Hij wacht nog even hoe het gesteld is met de fitheid van Mason Mount en Luke Shaw. Beiden moeten na fysieke ongemakken nog gaan meetrainen met de nationale ploeg.
Southgate kreeg eerder afmeldingen van Marcus Rashford (nog niet topfit) en James Ward-Prowse (ziek). De bondscoach van Engeland voegde daarop Emile Smith Rowe aan zijn selectie toe. Voor de 21-jarige spits van Arsenal was het zijn eerste uitverkiezing.
Engeland, afgelopen zomer finalist op het Europees kampioenschap, staat bovenaan in groep I, met 3 punten meer dan Polen. De ploeg van Southgate speelt vrijdag thuis tegen Albaniƫ en sluit de WK-kwalificatie drie dagen later af met de uitwedstrijd tegen het nog puntloze San Marino.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is vijftig dagen voor het begin van het WK voetbal nog altijd niet volledig fit. De 26-jarige verdediger keerde volgens zijn club Manchester United terug op het trainingsveld om verder aan zijn herstel te werken. Het is nog niet duidelijk of hij op tijd hersteld is voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De landskampioen versloeg PEC Zwolle met 6-1. PSV vergrootte de voorsprong op nummer 2 Feyenoord tot 22 punten. De Rotterdammers spelen zaterdag nog tegen FC Groningen.
14 uur geledenDEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.
16 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari ontbreekt donderdag in de wedstrijdselectie van PSV. De middenvelder heeft een blessure en mist daardoor de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle.
16 uur geledenDEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.
19 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.
21 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat Feyenoord na 4,5 jaar verlaten. De algemeen directeur verlaat de Rotterdamse voetbalclub op 1 juli. Dat heeft Feyenoord bevestigd. Te Kloese was ook verantwoordelijk voor voetbaltechnische zaken. Hij gaat op zoek naar een nieuwe uitdaging.
22 uur geleden