Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Middelburgse Van Dixhoornbrigade in de race voor ‘Reddingsbrigade van het jaar’

Middelburgse Van Dixhoornbrigade in de race voor ‘Reddingsbrigade van het jaar’

MIDDELBURG - De Middelburgse reddingsbrigade maakt kans op de titel ‘Reddingsbrigade van het jaar 2021’. De vereniging is in de race voor de titel vanwege de forse ledengroei die men de afgelopen tijd heeft gerealiseerd.

De Middelburgse reddingsbrigade maakt kans op de titel ‘Reddingsbrigade van het jaar 2021’. De vereniging is in de race voor de titel vanwege de forse ledengroei die men de afgelopen tijd heeft gerealiseerd. 

De verkiezing voor reddingsbrigade van het jaar vindt plaats nadat uit het hele land inzendingen worden gedaan. Naast Middelburg zijn sowieso ook de brigades uit Dordrecht, Heemskerk, Houten, Roermond en Vianen genomineerd. 

De Middelburgse brigade is genomineerd omdat de vereniging in de afgelopen tijd met 30 procent in ledental is gegroeid. Dit met name dankzij een stevige promotie. Lifeguards van de Van Dixhoornbrigade zijn bovendien in juli 2021 actief geweest bij de hoogwaterramp in Limburg, waarna de brigade veel in het nieuws was. 

Niet de eerste keer

Het is overigens niet de eerste keer dat de Middelburgse redders werden ingezonden voor brigade van het jaar. In 1994, 2011 en 2013 werd men ook genomineerd. Toen ging de prijs echter aan de Middelburgers voorbij.

In mei 2006 werd de brigade wel beloond. Toen kreeg men de titel ‘Brigade van het jaar 2005’. Toen werd de club onder meer beloond voor de inspanningen om tot een junior rampenploeg te komen om zo de doorstroom naar de senioren rampenploeg te vergemakkelijken.

50 jaar

De Van Dixhoornbrigade bestaat dit jaar overigens 50 jaar. Volgende week wordt dit gevierd met een feest voor de leden, op 8 oktober staat een reünie gepland voor zowel bestaande als oud-leden. Mensen die lid zijn geweest van de vereniging kunnen voor meer informatie een e-mail sturen.

Meer uit Middelburg

Veerse Waarderingsonderscheiding voor Vlissinger Joost Bakker

VEERE - Burgemeester Frederiek Schouwenaar van de gemeente Veere heeft vrijdagavond aan Joost Bakker een Veerse Waarderingsonderscheiding uitgereikt. Deze Vlissinger is gastconservator van Museum Veere.

6 uur geleden
Adrz biedt snellere echo’s voor hartpatiënten in Vlissingen en Goes

VLISSINGEN/GOES - Sinds kort biedt Adrz in haar ziekenhuizen in Vlissingen en Goes een snellere manier om hartpatiënten te onderzoeken. 'Deze verkorte echocardiografie richt zich op een specifieke aandoening van het hart in plaats van alle functies van het hart', staat in een persbericht van Adrz. 

14 uur geleden
Banenmarkt Contacta: ‘We brengen werkzoekenden en werkgevers snel en laagdrempelig samen’

GOES - De driedaagse banenmarkt 'Werken in Zeeland' is een vast, want populair, ingrediënt van Contacta. Ruim vijftig werkgevers presenteren zich op de beursvloer. "Da's een hartstikke mooi aantal", vindt eventmanager Mathias Koeman van LMG strategie+creatie. Dit bureau organiseert de banenmarkt samen met Jim Goedhart van de Zeeuwse Vacaturebank en het UWV. "We zijn ook blij dat alle branches vertegenwoordigd zijn."

17 uur geleden
Zeeuwse geschiedenis tot leven gebracht in geschenk van auteur Corine Nijenhuis

MIDDELBURG - Speciaal voor de Week van het Zeeuwse Boek (5-15 november) schreef auteur Corine Nijenhuis het geschenk 'De vergeten geschiedenis van Keetje'; een ontroerend verhaal over de zoektocht naar het verhaal van haar honderdjarige Zeeuwse moeder Keetje, die de Slag om Walcheren meemaakte.

1 dag geleden
Veere herdenkt bevrijding in verschillende kernen

DOMBURG - In november zijn er herdenkingsplechtigheden in meerdere Veerse kernen. 'We staan stil bij de oorlogsslachtoffers die hun leven lieten voor onze vrijheid', laat gemeente Veere weten.

1 dag geleden
Fietser gewond na aanrijding met auto bij Arnemuiden

ARNEMUIDEN - Bij een aanrijding tussen een auto en een fietser is donderdagmorgen bij Arnemuiden de fietser gewond geraakt. Het slachtoffer is voorzien van medische zorg.

1 dag geleden
Tweede Kamerverkiezingen: Middelburg stemt D66, Veere CDA

MIDDELBURG/DOMBURG - Voor de Tweede Kamerverkiezingen hebben woensdag de meeste stemmers uit de gemeente Middelburg voor D66 gekozen. In de gemeente Veere is dat het CDA. Terwijl landelijk de laatste stemmen geteld worden, liggen de PVV en D66 als grootste partijen dicht bij elkaar. In de peilingen hebben beide 26 zetels. 

1 dag geleden