Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Middelburgse Nienke Slump genomineerd voor Vrouwen van Nu Verschilmaker Award 2022

Middelburgse Nienke Slump genomineerd voor Vrouwen van Nu Verschilmaker Award 2022

MIDDELBURG - De genomineerden voor de Vrouwen van Nu Verschilmaker Award 2022 zijn bekendgemaakt. Drie inspirerende vrouwen zijn genomineerd omdat zij met hun inzet de omgeving inspireren en de leefomgeving positief beïnvloeden. Babette Porcelijn inspireert mensen hun dagelijks leven effectief te verduurzamen. Nienke Slump uit Middelburg brengt recht letterlijk dichterbij en maakt zo het verschil in mensenlevens. Karin Didderen herstelt kustgebieden dankzij afgekeurde frieten.

Nienke Slump, directeur van ‘Samen Recht Vinden’ in Middelburg, over haar nominatie: “twee jaar geleden stond ik aan de basis van Samen Recht Vinden en hing na 28 jaren mijn advocatentoga aan de wilgen. In een ‘SRV-busje’ proberen we recht dichter bij burgers te brengen.D at doen we door ‘samen’ te zoeken naar de beste oplossing voor alle betrokkenen. Die oplossing kan ook praktisch zijn: zoals een lager dak van een fietsenhok voor minder overlast voor buren. Zo probeer ik - altijd samen met anderen - verschil te blijven maken in mensenlevens.”

Ze vervolgt: “in mijn vrijwilligerswerk voor het Zeeuws Vrouwenplatform en de Soroptimisten staat de positie van vrouwen hoog op de agenda. Ieder jaar organiseren we inspirerende evenementen rondom Internationale Vrouwendag en Orange the World. Kleine middenstanders, vrouwen, maar ook ‘gewone’ burgers komen moeilijk aan hun recht. Regels zijn zelden in hun voordeel. Rechters uit goede wiegjes kunnen zich niet altijd in hen verplaatsen. Dit alles leidt tot een serieus verlies van vertrouwen in de rechtsstaat (toeslagenaffaire). In de relatie tussen mens en recht probeer ik verschil te maken.”

De vereniging en het platform Vrouwen van Nu wil ‘vrouwenkracht inzetten voor een betere wereld; met de kracht van vrouwen hoopt de organisatie de leefomgeving te versterken’. Vrouwen van Nu doet dat met circa 29.000 leden en ruim 395 afdelingen.

Het publiek kan een stem uitbrengen op een van de drie genomineerden via de website van Vrouwen van Nu.

Meer uit Middelburg

Bibliotheken in Zeeland vanaf 1 juli boetevrij

MIDDELBURG - Vanaf dinsdag 1 juli 2025 worden alle Zeeuwse Bibliotheken boetevrij. Dat betekent dat leden geen boetes meer hoeven te betalen wanneer ze geleende materialen te laat inleveren. Met deze stap willen de bibliotheken de drempel verlagen om gebruik te maken van hun diensten.

11 uur geleden
Zeeraket en andere natuur krijgt meer ruimte op groene stranden

VROUWENPOLDER - Op het strand geniet je nog meer als je er de natuur, zoals zeeraket, kunt beleven. Dat is een gedachte achter het project Groene Strand Wimpels. De stranden bij natuurgebied Oranjezon (Vrouwenpolder), Neeltje Jans en de Verklikkerplaat (Renesse) hebben deze wimpels deze week weer toegekend gekregen. Op deze stranden geven partijen de natuur gezamenlijk meer ruimte. "We zien bijvoorbeeld het aantal broedende vogels, zoals de bontbekplevier en strandplevier, op het strand toenemen", vertelt Paul Verhoeff van Stichting Het Zeeuwse Landschap.

18 uur geleden
Politie houdt twee mannen aan in Middelburg

MIDDELBURG - In Middelburg heeft de politie maandagochtend twee mannen aangehouden. Na de arrestaties werden ook doorzoekingen gedaan.

20 uur geleden
Geen rondje Walcheren, maar 2400 kilometer fietsen naar Spanje voor goed doel

VEERE - Op 10 mei stapte Martijn de Ridder in zijn woonplaats Veere op zijn trekkingfiets. Niet voor een rondje Walcheren maar voor een rit van 2400 kilometer naar Tarifa, Spanje. Martijn ging twintig dagen lang, 120 kilometer per dag fietsen om geld op te halen voor onderzoek naar de zenuwziekte MS. Hoe kijkt hij terug op zijn bijzondere reis? 

22 uur geleden
Zeeuwse paalhoofden getuigen van slavenhandel

MIDDELBURG - Op 1 juli wordt vanaf 10.30 uur door de dames van Keti Koti de laatste hand gelegd aan herdenkingsmonument Witness, in de bibliotheek in Middelburg. Witness is vervaardigd uit een voormalig paalhoofd, die gedurende het slavernijverleden opgroeide als boom in Suriname. Het betreft de derde Witness uit een serie van drie, als verwijzing naar de trans-Atlantische driehoekshandel in slaven.

1 dag geleden
Buggy komt op zijn kant terecht bij ongeval aan Vuursteenvlinder

MIDDELBURG- Bij een ongeval aan de Vuursteenvlinder is zondagmiddag een buggy op zijn kant terechtgekomen. Hierbij raakte één van de inzittenden gewond. Het slachtoffer, een jongen, is met vermoedelijk een gebroken arm overgebracht naar het ziekenhuis. De oorzaak van het ongeval is niet bekend. 

1 dag geleden
Orgelzomer 2025 in Middelburg; serie avondconcerten in juli en augustus

MIDDELBURG - Orgelstad Middelburg organiseert ook in 2025 weer een serie avondconcerten op dinsdagen in juli en augustus. Negen organisten laten vier orgels op drie locaties horen. 

1 dag geleden