Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Middelburgse Janny Fioole gehuldigd op Sri Lanka

Middelburgse Janny Fioole gehuldigd op Sri Lanka

ANURADHAPURA - Op vrijdag 2 december is de Middelburgse Janny Fioole in Anuradhapura (Sri Lanka) gehuldigd voor haar inzet gedurende 20 jaar om kansarme kinderen te ondersteunen om onderwijs te kunnen volgen. Janny verblijft ieder jaar 6 maanden op Sri Lanka.

Enkele schoolhoofden en lokale betrokkenen bij de (Zeeuwse) stichting Sri Lanka Support namen het initiatief voor deze bijeenkomst. Meer dan 500 schoolkinderen van 27 scholen, maar ook leerkrachten en speciale genodigden vanuit het onderwijs zetten Janny in het zonnetje. Toen ze arriveerde bij het Auditorium van het Central College in Anuradhapura wist Janny niet wat haar te wachten stond. Ze moest door een grote ereboog, die was voorzien van heel veel foto’s van projecten die de afgelopen jaren in het kader van de stichting Sri Lanka Support waren uitgevoerd. Vervolgens begon bij haar aankomst een groep van de bekende Kandy Dancers te dansen.

Onder de indruk
Janny vertelt: “Toen we de zaal binnenkwamen, was het daar heel rustig. Wel zaten er 540 kinderen bij elkaar, die al blij zaten te genieten van hun gevulde schooltas. Eigenlijk was dát het allerbelangrijkste! De rest van het programma voelde als ‘extra’: de olielampjes die de danseressen vasthielden en die door de genodigden werden aangestoken, een paar toespraken, projectie van foto’s van onze projecten, acrobatiek door de Kandy Dancers. Daarnaast kregen enkele leerlingen van verschillende grades (leergangen) en scholen op het podium een tas. Volgens de Zonal Education Director was het uitzonderlijk dat alle genodigden tot het laatste bleven. Ook vertelde ze dat voor iemand zoals ik nog nooit zo’n bijeenkomst was georganiseerd. Tussendoor was er een ‘refreshment’, een doosje met een paar hapjes en een drankje. Natuurlijk werd van mij verwacht dat ik ook iets zou zeggen, maar “Godak Estuti” (veel dank) en een paar woorden voor de kinderen was genoeg. Zelf ben ik heel blij met het mooi uitgevoerde Sri Lanka Support logo en de tekst die daarop staat, tegelijk ben ik erg onder de indruk dat zoveel mensen mij zo veel tijd en aandacht gaven! Met Senpathi en Asanka (lokale betrokkenen) gaan we nu weer over tot de orde van de dag.”

Sri Lanka Support
De stichting Sri Lanka Support ondersteunt 200 kinderen die de primary school volgen tot hun 18e jaar. Een sponsorouder doneert op dit moment per jaar 110 euro. Daarvan worden jaarlijks schoolspullen en schoenen/kousen gekocht. Daarnaast wordt een bedrag op spaarbankboekjes van de kinderen gezet. Als zij 18 jaar worden, mogen zij over het gespaarde tegoed, vermeerderd met rente (die in Sri Lanka substantieel is), beschikken. Daarmee hebben zij een ruggensteuntje voor het volgen van verder onderwijs of het starten van een eigen bedrijfje. Tevens voert de stichting projecten uit die kinderen en scholen ten goede komen, bijvoorbeeld het bouwen of renoveren van toiletten bij scholen, aanschaf van schoenen voor kinderen of fietsen, reparatie van schoolmeubilair, aanleg van elektriciteit bij scholen en gezinnen, verbetering van drinkwatervoorzieningen, etc. Meer informatie op srilankasupport.nl.

Meer uit Middelburg

Fietsers ten val bij Vrouwenpolder, vrouw naar ziekenhuis

VROUWENPOLDER - Bij een valpartij van twee fietsers op de Vroondijk bij Vrouwenpoler is woensdagmiddag een vrouw gewond geraakt. Ze is naar het ziekenhuis gebracht. 

46 minuten geleden
Twee dagen vol gratis activiteiten op Vismarkt verbinden Middelburgers voor goed doel

MIDDELBURG - Jong en ouder uit heel Middelburg samenbrengen met gratis activiteiten op de Vismarkt. Daar gaan de belangeloos meewerkende particulieren en organisaties achter twee evenementendagen voor. De komst van voormalig voetbalinternational en 'Bekende Zeeuw' Danny Blind naar de Vismarkt resulteert in een programma vol sportieve en creatieve activiteiten op maandag 28 juli en zaterdag 2 augustus. Beide dagen steunen het landelijke Jeugdeducatiefonds, waarbij twintig Zeeuwse scholen - zes in Middelburg - zijn aangesloten.

5 uur geleden
Meerdere auto’s beschadigd bij kop-staartbotsing bij Serooskerke

SEROOSKERKE - Bij een kop-staartbotsing op de Eeperkweg bij Serooskerke zijn dinsdagmiddag meerdere auto's beschadigd geraakt. Niemand raakte gewond.

20 uur geleden
Slachtoffer (61) van verkeersongeval op N57 bij Middelburg overleden

MIDDELBURG - De automobilist die dinsdag van de weg raakte op de N57 bij Middelburg is aan zijn verwondingen overleden. Het gaat om een 61-jarige man uit Serooskerke. Dat maakt de politie bekend.

22 uur geleden
Middelburger Ruben Boutens doet het goed op Tsjechisch kampioenschap karten

MIDDELBURG - Afgelopen weekend werd in Hodonin in Tsjechië de vierde editie van het open Tsjechisch kampioenschap 4-takt karten gehouden. 

1 dag geleden
N57 bij Middelburg afgesloten richting A58 na ernstig ongeluk; slachtoffer met spoed naar ziekenhuis

MIDDELBURG - Op de Havenpoortweg (N57) bij Middelburg is dinsdagmorgen een ernstig verkeersongeval gebeurd. De weg is afgesloten richting de snelweg A58.

1 dag geleden
Bijna 130 geslaagden bij examens zwemmend redden

MIDDELBURG - De Middelburgse reddingsbrigade blijft groeien en dat was goed te zien tijdens de jaarlijkse examens. 

2 dagen geleden