Middelburgs beleid bestaanszekerheid vastgesteld
MIDDELBURG - Op donderdag 14 december heeft de gemeenteraad van Middelburg het beleidskader bestaanszekerheid vastgesteld. Dit plan voor 'een zeker leven' laat zien hoe de gemeente Middelburg de komende jaren wil zorgen dat alle Middelburgers de kansen krijgen die nodig zijn om mee te kunnen doen aan de samenleving. Naast bestaanszekerheid gaat het in dit beleidskader ook over meedoen naar vermogen en inburgering.Het hebben van geldzorgen raakt veel mensen. Ook onze inwoners. De gestegen kosten voor het levensonderhoud maken het voor inwoners met een klein inkomen steeds moeilijker om rond te komen. Leven in armoede of het hebben van schulden heeft vaak grote gevolgen voor mensen en gezinnen. De gemeente wil de inwoners graag helpen voordat de problemen te groot worden. Dit doet ze door problemen op tijd te signaleren en goede hulp te bieden bij (beginnende) problemen. Ook zijn er in Middelburg veel regelingen om mensen met weinig geld te helpen.Bestaanszekerheid gaat niet alleen over genoeg geld hebben en geen schulden. Het gaat ook over een huis kunnen betalen en werk hebben dat passend is. Onze bijzondere aandacht gaat uit naar kinderen. Zij moeten altijd kunnen meedoen. Ook als er thuis weinig geld is. We willen dat alle kinderen dezelfde kansen krijgen om gezond, veilig en gelukkig op te groeien.Dit doet de gemeente niet alleen. Middelburg wil samenwerken met andere partijen in de gemeente, Zeeland en het Rijk. Middelburg gelooft in samenwerken, waarbij iedereen zijn eigen rol en verantwoordelijkheid heeft. Allemaal met oog voor wat de inwoners nodig hebben. In het beleidskader gaat het dus over bestaanszekerheid, meedoen naar vermogen en inburgering. Kort samengevat komt het er op neer dat de gemeente:- de bestaanszekerheid van de inwoners willen versterken (bestaanszekerheid)- inwoners met een kwetsbare positie op de arbeidsmarkt toch aan het werk willen krijgen (meedoen naar vermogen)- inburgeraars zo snel mogelijk laten meedoen in de Nederlandse samenleving, het liefst met betaald werk (inburgering)
Meer uit Middelburg
VEERE - Namens de gebiedssamenwerking Veerse Meer zijn de eerste tien gastheren en -vrouwen van het Veerse Meer verwelkomd.
5 minuten geledenMIDDELBURG - De Vrienden Loterij verlengt de samenwerking met het Zeeuws Museum in Middelburg met vijf jaar. Voor de periode van 2026 tot en met 2030 ontvangt het museum opnieuw een jaarlijkse bijdrage van € 250.000.
4 uur geledenVROUWENPOLDER/SEROOSKERKE - In Vrouwenpolder en Serooskerke wordt zaterdag de beëindiging van de Tweede Wereldoorlog herdacht.
5 uur geledenMIDDELBURG - Uit recent onderzoek blijkt dat meer dan de helft van de ouderen eenzaamheidsgevoelens ervaart (Bron: Nationaal Ouderenonderzoek, 2025). Nu de dagen korter worden en de avonden langer, is goed gezelschap en een warme huisgemaakte maaltijd belangrijker dan ooit. Stichting Thuisgekookt wil deze ouderen die - vanwege de leeftijd, ziekte of een beperking - niet meer elke dag zelf kunnen koken, oproepen om zich aan te melden bij Stichting Thuisgekookt voor hulp bij de warme maaltijd én waardevol contact met een thuiskok uit de buurt.
20 uur geledenMIDDELBURG - Het Provinciaal Jeugddebat vond dinsdag plaats in de Statenzaal van het Zeeuwse provinciehuis in Middelburg. Meer dan twintig jongeren tussen de 12 en 18 jaar, van verschillende onderwijsinstellingen, lieten hun mening horen over actuele provinciale kwesties en gingen in debat met Statenleden van de provincie Zeeland. Door mee te doen aan het Jeugddebat maken jongeren kans op deelname aan het Nationaal Jeugddebat in de Tweede Kamer.
23 uur geledenMIDDELBURG - De tafel is al gezellig gevuld, maar er kan een tweede tafel bij. In de bibliotheek in Middelburg is elke donderdagmiddag het huiskamercafé te bezoeken. Gratis en zonder aanmelden. Iedereen die het leuk vindt om een praatje te maken met een kopje koffie of thee erbij, is van harte welkom.
1 dag geledenMIDDELBURG/DOMBURG - De provincie Zeeland past de regels aan voor het snijden van zeegroenten zoals zeekraal en lamsoor - planten die groeien in de schorren langs de Zeeuwse kust en al eeuwenlang met de hand worden geoogst. De provincie wil de traditie behouden, maar moet zich houden aan nieuwe natuurwetgeving.
1 dag geleden