
Middelburgs beleid bestaanszekerheid vastgesteld
MIDDELBURG - Op donderdag 14 december heeft de gemeenteraad van Middelburg het beleidskader bestaanszekerheid vastgesteld. Dit plan voor 'een zeker leven' laat zien hoe de gemeente Middelburg de komende jaren wil zorgen dat alle Middelburgers de kansen krijgen die nodig zijn om mee te kunnen doen aan de samenleving. Naast bestaanszekerheid gaat het in dit beleidskader ook over meedoen naar vermogen en inburgering.Het hebben van geldzorgen raakt veel mensen. Ook onze inwoners. De gestegen kosten voor het levensonderhoud maken het voor inwoners met een klein inkomen steeds moeilijker om rond te komen. Leven in armoede of het hebben van schulden heeft vaak grote gevolgen voor mensen en gezinnen. De gemeente wil de inwoners graag helpen voordat de problemen te groot worden. Dit doet ze door problemen op tijd te signaleren en goede hulp te bieden bij (beginnende) problemen. Ook zijn er in Middelburg veel regelingen om mensen met weinig geld te helpen.Bestaanszekerheid gaat niet alleen over genoeg geld hebben en geen schulden. Het gaat ook over een huis kunnen betalen en werk hebben dat passend is. Onze bijzondere aandacht gaat uit naar kinderen. Zij moeten altijd kunnen meedoen. Ook als er thuis weinig geld is. We willen dat alle kinderen dezelfde kansen krijgen om gezond, veilig en gelukkig op te groeien.Dit doet de gemeente niet alleen. Middelburg wil samenwerken met andere partijen in de gemeente, Zeeland en het Rijk. Middelburg gelooft in samenwerken, waarbij iedereen zijn eigen rol en verantwoordelijkheid heeft. Allemaal met oog voor wat de inwoners nodig hebben. In het beleidskader gaat het dus over bestaanszekerheid, meedoen naar vermogen en inburgering. Kort samengevat komt het er op neer dat de gemeente:- de bestaanszekerheid van de inwoners willen versterken (bestaanszekerheid)- inwoners met een kwetsbare positie op de arbeidsmarkt toch aan het werk willen krijgen (meedoen naar vermogen)- inburgeraars zo snel mogelijk laten meedoen in de Nederlandse samenleving, het liefst met betaald werk (inburgering)
Meer uit Middelburg
GRIJPSKERKE - De 29e editie van het jaarlijkse festival Hrieps zit erop. Op het festivalterrein bij Grijpskerke genoten de duizende bezoekers vrijdag en zaterdag van optredens van meer dan 50 artiesten op zeven podia. Na een drukke en gezellige editie 2025 kan de organisatie zich opmaken voor de jubileumeditie voor volgend jaar.
6 minuten geledenMIDDELBURG - In de Nieuwe Kerk in Middelburg is zaterdag het Verdrag van Middelburg ondertekend. Bij deze slotbijeenkomst van de Internationale Jongeren Vrijheidsconferentie, georganiseerd in het kader van tachtig jaar vrijheid, waren jonge mensen uit de hele wereld aanwezig. Ook onder meer minister van Defensie Ruben Brekelmans en voormalig minister-president Jan Peter Balkenende woonden de bijeenkomst bij.
2 uur geledenGRIJPSKERKE- Na het verlaten van het festivalterrein in Hrieps zijn in de nacht van zaterdag op zondag meerdere fietsers gewond geraakt. Zij kwamen ongelukkig ten val na het gebruik van alcohol. De politie meldt dat meerdere personen doorverwezen moesten worden naar de huisartsenpost.
4 uur geledenGRIJPSKERKE - Er is afgelopen nacht een traumahelikopter in Burgh-Haamstede geland. Deze rukte uit vanwege een medische noodsituatie die zich afspeelde in Grijpskerke.
1 dag geledenMIDDELBURG/DOMBURG - Zondagavond 4 mei zijn er in de gemeenten Middelburg en Veere plechtigheden voor de Dodenherdenking. Vanwege de zondagsrust wordt de herdenking in sommige dorpen, zoals Arnemuiden, zaterdagavond 3 mei gehouden.
1 dag geledenVLISSINGEN - In het Maritiem Muzeeum Zeeland in Vlissingen mocht burgemeester Bas van den Tillaar donderdag het monumentale wandkleed 'Draden van ons Nederlandse slavernijverleden Zeeland gepresenteerd' onthullen. Acht maanden is er op verschillende locaties in Zeeland door honderden vrijwilligers aan dit kleed, naar ontwerp van Middelburgse kunstenaar Liesbeth Labeur, gewerkt.
1 dag geledenMELISKERKE - Bij Meliskerke zijn vrijdag aan het einde van de ochtend een auto en bestelbus op elkaar gebotst, waarna de hulpdiensten een persoon uit de sloot moesten halen. In totaal raakten drie personen gewond. De bestelbus belandde in de sloot.
1 dag geleden