
Middelburgers over de sluiting van C&A
MIDDELBURG - De Middelburgse vestiging van het kledingconcern C&A wordt op 29 juli 2023 gesloten. Dat heeft het bedrijf vorige week bevestigd. De winkel aan de Lange Delft heeft dan bijna 45 jaar bestaan. De zaak werd in augustus 1978 geopend. Alle medewerkers van C&A Middelburg zijn naar verluidt al eerder geïnformeerd over de sluiting van het filiaal in de zomer, maar niemand heeft toestemming gekregen om te praten met de media. Voor antwoorden op vragen wordt verwezen naar het hoofdkantoor in Amsterdam, maar daar worden ook geen details verstrekt.
Geen verhalen van medewerkers dus. Maar als een van de klanten, Louise de Vos uit Middelburg, onze vragen hoort, mengt ze zich in het gesprek. “Ik vind het echt heel erg dat de winkel gaat sluiten. Dat kan toch gewoon niet?” Ze loopt graag even mee naar buiten, om haar hart te luchten.
Erg
Waarom ze het zo erg vindt? “Nou, ik ben hier al m’n hele leven klant. Ik woon al vijftig jaar in deze stad, en C&A is altijd mijn winkel geweest. Ik kom er zo ongeveer eens per maand. Voor truien, broeken, ja voor bijna alles eigenlijk. Vroeger kocht ik hier steevast shirts met Mickey Mouse erop. Die vond ik geweldig!” Toen Louise het nieuws las op haar telefoon riep ze haar vriend er meteen bij. “Wát? De C&A gaat sluiten? Dat kan toch niet waar zijn? We konden het bijna niet geloven. En ik vind het ook erg voor alle medewerkers. Die zijn hier altijd behulpzaam en vriendelijk. Wat moeten zij nu?” Waar Louise in de toekomst haar kleding zal kopen weet ze nog niet zo goed. “Er zijn niet zo gek veel goedkope kledingwinkels meer, die mijn smaak hebben. Takko Fashion in de Lange Geere misschien. Daar kom ik ook regelmatig.”
Gaby en Indy
Gaby van ‘t Westende en haar zestienjarige dochter Indy Kieboom rekenen zichzelf niet tot de vaste klantenkring van C&A, integendeel. Indy: ik zie wel eens leuke dingen in de etalage hangen, maar ik ben er nog nooit naar binnen gegaan. Gaby: “ik wel hoor, maar dat is echt al héél lang geleden.” Dat de twee dames liever shoppen in andere winkels betekent niet dat ze het niet jammer vinden, dat de modeketen vertrekt uit Middelburg. Gaby, zelf eigenaar van drie Primera-winkels in Middelburg en Vlissingen: ”natuurlijk is het erg. C&A is een grote naam, een instituut. Zulke winkels zie je graag blijven. De medewerkers gun je het ook niet. Het is zo rot voor hen. Ik kwam er zelf alleen als kind. Mee met mijn moeder. Maar nu ga ik toch liever naar andere, vaak kleinere winkels. Ik vind het wel gek dat de communicatie over de sluiting zo beperkt is. Waarom speelt het bedrijf geen open kaart, en laat men niet gewoon zien wat het strategische plan is? Dat zou tot meer begrip kunnen leiden.”
Primark? Prima!
Indy herkent zich wel een beetje in de woorden van haar moeder, maar last van sentiment over het merk heeft ze niet. “Het is een prima winkel hoor, maar misschien niet meer voor mijn generatie. Ik winkel graag in Middelburg, bij winkels als Only of H&M. Wat mij betreft mogen er meer van dat soort winkels in de stad komen. Een Zara als opvolger van C&A zou geweldig zijn maar een Primark natuurlijk ook.” Moeder Gaby sluit zich erbij aan. “Ja hoor, een Primark. Laat maar komen!”
Meer uit Middelburg
MIDDELBURG/DOMBURG - Steeds meer Nederlanders maken zich zorgen over noodsituaties, zoals stroomstoringen of extreem weer. Zes op de tien vinden dat de kans daarop is toegenomen, blijkt uit onderzoek van de Rijksoverheid. Ook in de gemeenten Middelburg en Veere roept de overheid inwoners op om na te denken over hoe ze 72 uur kunnen overbruggen zonder stroom, water of internet.
1 uur geledenDOMBURG - In tegenstelling tot eerdere zorgen over 'ravijnjaar' 2026 kan de gemeente Veere een positief financieel plaatje presenteren voor volgend jaar. Dat blijkt uit de donderdag gepresenteerde programmabegroting 2026.
18 uur geledenARNEMUIDEN - De politie heeft twee jongens van 16 en 17 jaar uit de gemeente Middelburg aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij een straatroof in Arnemuiden. Op maandagavond 29 september kreeg de politie een melding dat een vrouw tijdens het uitlaten van haar hond onder dreiging met een mes was beroofd in de Kamillestraat.
20 uur geledenVEERE - In Veere is de plaatsing van de beelden '7 Vrouwen en Heren van Veere' in volle gang. De niet-alledaagse operatie voor het stadhuis van Veere verloopt goed, vertelt Priscilla de Jager van de gemeente Veere donderdag.
22 uur geledenMIDDELBURG/DOMBURG - Op donderdag 30 oktober viert Manteling dertig jaar vrijwillige inzet met een feestelijk jubileumevenement voor alle vrijwilligers. De organisatie, die zich inzet voor mantelzorgers en hulpvragers in de gemeenten Middelburg en Veere, zet die dag haar bijna 200 vrijwilligers in het zonnetje.
1 dag geledenVEERE - Deze week worden de nieuwe beelden van de '7 Vrouwen en Heren van Veere' geplaatst in de nissen van het stadhuis in Veere.
1 dag geledenMIDDELBURG - Als het aan het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Middelburg ligt, wordt in de wijk Dauwendaele in Middelburg de komende jaren gewerkt aan de voorbereidingen voor Hart van Dauwendaele: een centrale plek in de wijk waar wonen, onderwijs en welzijn samenkomen.
2 dagen geleden