Middelburg start met de campagne ‘Meedenkers’
MIDDELBURG - ’Meedenkers’ helpen inwoners om de weg te vinden naar de juiste zorg en ondersteuning. Gemeente Middelburg sluit hiermee aan bij de Zeeuwse campagne ‘Meedenkers Zeeland’. Meedenkers Zeeland is de naam van de campagne om Zeeuwen erop te wijzen dat ze gratis iemand mogen inschakelen die helpt bij het vinden van de juiste zorg. Iedereen heeft daar recht op, maar weet dat vaak niet.
Wethouder Willemien Treurniet: “Ik ben blij met de meedenkers die onze inwoners helpen om de weg te vinden als er zorg en/of ondersteuning nodig is. Zij kunnen helpen bij regeltaken of bij problemen thuis. Een meedenker kan helpen bij het invullen van formulieren of het contact leggen met zorgorganisaties. Maar ook samen belangrijke gesprekken, waar best veel vanaf hangt, goed voorbereiden. Over toekenning van zorg, financiële tegemoetkomingen of bijdragen bijvoorbeeld. Een meedenker kan ook meegaan of online aanwezig zijn bij het gesprek.”
Vrijwillig of professioneel
Het is altijd fijn als er iemand meedenkt en je helpt de draad weer op te pakken. Hiervoor kan je een familielid, vriend of kennis vragen: iemand die je goed kent. Maar als dit niet kan, dan is het ook mogelijk de hulp van een meedenker in te schakelen. Dit kan een vrijwilliger zijn of iemand met professionele ervaring. Iemand die met je meedenkt waar je terecht kunt voor de juiste zorg en ondersteuning. Of iemand die je helpt de weg te vinden naar de juiste instantie of voorziening.
Officieel heet zo iemand een onafhankelijke cliëntondersteuner. In de campagne omgedoopt tot ‘meedenkers’. Dit omdat een meedenker laagdrempeliger, toegankelijker en eenvoudiger klinkt. Beeldmateriaal is de basis van de campagne, om ook mensen die moeite hebben met lezen te bereiken. Daarom is er ook een animatievideo ontwikkeld. De illustraties lichten verschillende situaties uit, die voor de doelgroep herkenbaar zijn. De situaties gaan over problemen thuis, zorg voor een ander, regeltaken vanaf je 18e, gesprekken met organisaties of gewoon (weer) meedoen in de samenleving.
Kijk op meedenkerszeeland.nl voor meer informatie.
Meer uit Middelburg
MIDDELBURG - Bij een flat aan de Vrijlandstraat in de Middelburgse wijk Dauwendaele is donderdagavond politie uitgerukt na een melding over een verdachte situatie met mogelijk een wapen.
3 uur geledenMIDDELBURG/DOMBURG - Gedeputeerde Staten van de provincie Zeeland hebben het Stikstofplan 2025 vastgesteld. 'In dit plan staan duidelijke kaders voor natuurherstel en stikstofreductie, met als doel om sámen met ondernemers, agrariërs, natuurorganisaties, gemeenten en andere betrokkenen te werken aan uitvoerbare oplossingen', staat in een persbericht van de provincie.
5 uur geledenMIDDELBURG - Ben je na de film De Wilde Noordzee enthousiast over het duiken geworden, dan ben je welkom voor een introductieduik. Duikvereniging Duikteam Zeeland biedt op de woensdagen 26 november en 17 december gratis introductieduiken aan in het Feel Fit Center Middelburg-Vlissingen.
15 uur geledenVEERE - Namens de gebiedssamenwerking Veerse Meer zijn de eerste tien gastheren en -vrouwen van het Veerse Meer verwelkomd.
19 uur geledenMIDDELBURG - De Vrienden Loterij verlengt de samenwerking met het Zeeuws Museum in Middelburg met vijf jaar. Voor de periode van 2026 tot en met 2030 ontvangt het museum opnieuw een jaarlijkse bijdrage van € 250.000.
23 uur geledenVROUWENPOLDER/SEROOSKERKE - In Vrouwenpolder en Serooskerke wordt zaterdag de beëindiging van de Tweede Wereldoorlog herdacht.
1 dag geledenMIDDELBURG - Uit recent onderzoek blijkt dat meer dan de helft van de ouderen eenzaamheidsgevoelens ervaart (Bron: Nationaal Ouderenonderzoek, 2025). Nu de dagen korter worden en de avonden langer, is goed gezelschap en een warme huisgemaakte maaltijd belangrijker dan ooit. Stichting Thuisgekookt wil deze ouderen die - vanwege de leeftijd, ziekte of een beperking - niet meer elke dag zelf kunnen koken, oproepen om zich aan te melden bij Stichting Thuisgekookt voor hulp bij de warme maaltijd én waardevol contact met een thuiskok uit de buurt.
1 dag geleden