Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Middelburg gaat excuses aanbieden voor slavernijverleden

Middelburg gaat excuses aanbieden voor slavernijverleden

MIDDELBURG - Het college van Middelburg gaat excuses aanbieden voor de rol die de stad heeft gespeeld in het slavernijverleden. Dit zal volgend jaar gebeuren op 1 juli tijdens de viering van Keti Koti.

Het gemeentebestuur van Middelburg zal excuses aanbieden aan alle nakomelingen van tot slaaf gemaakten in Nederland, Suriname, Bonaire, Sint Eustatius, Saba, Aruba, Curaçao en Sint Maarten. Door op deze wijze stil te staan bij het verleden, wil het gemeentebestuur stappen zetten in het heden en de toekomst. Het gemeentebestuur is van mening dat institutioneel racisme alleen op die manier kan worden bestreden en dat er zo gelijke kansen voor alle burgers worden gecreëerd.
Over de vorm en inhoud van de excuses en de plaats waarop deze worden aangeboden én wie en welke organisaties de gemeente erbij wil betrekken, is nu nog niets bekend.

De memo aan de gemeenteraad over de excuses is te vinden in het raadsinformatiesysteem van de gemeente Middelburg.

Meer uit Middelburg

Man gewond bij steekpartij in centrum Middelburg; dader voortvluchtig

MIDDELBURG - In de binnenstad van Middelburg, op de Vlasmarkt, is woensdag rond 3.00 uur iemand gewond geraakt bij een steekpartij. De dader is nog voortvluchtig.

3 uur geleden
Zeeuwse reactie op troonrede: ‘Zeeland heeft de sleutel om Nederland van het slot te halen’

MIDDELBURG - 'Benut de kansen die Zeeland biedt voor de landelijke opgaven, zoals de versnelling van de energietransitie en een oplossing voor het woningtekort', met deze boodschap reageren de Zeeuwse overheden dinsdag op de troonrede van koning Willem-Alexander en de Miljoenennota die op deze Prinsjesdag is gepresenteerd.

17 uur geleden
Maandelijks koffie-uurtje in bibliotheek Middelburg voor mensen met Parkinson

MIDDELBURG - Donderdagmorgen (18 september) is het weer tijd voor het maandelijkse koffie-uurtje in de bibliotheek in Middelburg voor mensen met Parkinson en hun naasten.

20 uur geleden
Residence Coudekerke feestelijk geopend in Koudekerke

KOUDEKERKE - Bewoners en vertegenwoordigers van woningcorporatie Zeeuwland en de gemeente Veere vierden vorige week woensdag de opening van zestien appartementen en een ontmoetingsruimte aan de Kerkstraat in Koudekerke. Bewoners maakten samen met wethouder De Visser de naam van het gebouw bekend: Residence Coudekerke.

1 dag geleden
Provincie stopt met bestrijden Aziatische hoornaar: ‘Uitroeien lukt niet meer’

MIDDELBURG/DOMBURG - De Provincie Zeeland stopt met het bestrijden van nesten van de Aziatische hoornaar. 'Het budget voor 2025 raakt uitgeput, terwijl het aantal meldingen dit jaar explosief is gestegen', laat Zeeland weten.

1 dag geleden
Zeeuwse gasten bij Prinsjesdag: Ria Geluk en Jan Lievens

ZEELAND - Het is vandaag de derde dinsdag van september: Prinsjesdag. In Den Haag leest koning Willem-Alexander de troonrede voor in de in de Koninklijke Schouwburg, traditiegetrouw in aanwezigheid van de Staten-Generaal en genodigden. 

1 dag geleden
Kopje thee met Maartje Duin op Ter Hooge over haar podcast ‘Mina & Mevrouw’

MIDDELBURG - Op landgoed Ter Hooge in Middelburg, het decor van haar podcast Mina & Mevrouw, gaat Maartje Duin zondag (21 september) om 11.00 uur in gesprek met luisteraars.

1 dag geleden