
Middelburg etappeplaats in ZLM Tour 2024
MIDDELBURG - Middelburg is in 2024 opgenomen in het etappeschema van de ZLM Tour. De tweede etappe op 6 juni vertrekt op de Dam in Middelburg, bij het monument ter nagedachtenis van de Belgische profwielrenner Wouter Weylandt. De ploegpresentatie voorafgaand aan de etappe wordt gehouden op het Abdijplein.
Middelburg kent een rijke wielerhistorie. De stad was in vroeger jaren onder andere startplaats van de Ronde van Midden-Zeeland en Tacx Pro Classic. Daarnaast is Middelburg in 2010 finishplaats geweest van een etappe in de Giro d’Italia, die werd gewonnen door Wouter Weylandt. Een jaar later kwam diezelfde Weylandt om het leven na een zware valpartij in de Giro.
Trots
Joost van Wijngaarden, organisator van de ZLM Tour namens Libéma Profcycling, is erg blij dat Middelburg zich wil verbinden aan de grootste etappewedstrijd van Nederland. ‘Zeeland is een wielerminnende provincie en Middelburg een stad van naam’, aldus Van Wijngaarden. ‘Wij zijn er trots op dat we op de prachtige locatie in het schitterende historische centrum mogen starten. Sportgedeputeerde Jo-Annes de Bat beaamt dat: ‘door het jaarlijks rouleren tussen de Zeeuwse gemeenten is heel Zeeland betrokken. Het is mooi dat we nu voor de deur van het Provinciehuis starten en zo een stukje wielergeschiedenis in ere houden en de herinnering aan Wouter Weylandt levend’. Ook Jeroen Louws, wethouder Sport van de gemeente Middelburg, is enthousiast over de komst van de ZLM Tour naar de stad. ‘Wij zijn er enorm trots op dat wij startplaats mogen zijn van de grootste etappewedstrijd van Nederland. Dat past goed bij Middelburg als fietsstad. Wij kijken er naar uit om de ZLM Tour in onze gemeente te mogen verwelkomen op 6 juni!’
De ZLM Tour 2024 wordt verreden van 5 tot en met 9 juni. De editie van dit jaar werd gewonnen door Team Jumbo-Visma talent Olav Kooij, die later dit seizoen ook in de prijzen reed op onder andere het NK, EK en Tour of Britain.
Meer uit Middelburg
ARNEMUIDEN- Op het fietspad langs de Muidenweg zijn zaterdagavond een scooter en een fiets met elkaar in botsing gekomen. Door de klap kwamen zowel de bestuurder van de scooter als de fietser ten val. De politie en ambulancedienst kwamen met spoed ter plaatse. De fietser werd op de locatie van het ongeval medisch gecontroleerd. Vervoer naar het ziekenhuis bleek niet nodig te zijn. Waardoor de scooter en fietser met elkaar in botsing kwamen is niet duidelijk.
9 uur geledenDe Zeeuwse arbeidsmarkt voor ICT'ers is nog altijd zeer krap, maar er zijn tekenen van afkoeling. In 2024 daalde het aantal vacatures licht, terwijl het aantal werkzoekende ICT'ers toenam. Toch blijven werkgevers moeite houden met het vinden van geschikte kandidaten. Dat laat UVW Zeeland weten.
12 uur geledenGRIJPSKERKE - In juni zijn de tuinen op hun allermooist en daarom houdt een groep fanatieke tuinierders deze maand de Zeeuwse Tuintweedaagse. Vrijdag 27 en zaterdag 28 juni is het open tuin bij veertien adressen in Walcheren, Zuid-Beveland, Schouwen-Duiveland en Zeeuws-Vlaanderen. Zo stelt Willeke Verschuur uit Grijpskerke haar nonchalante, romantische tuin open. "Als je me op mijn zestiende had gezegd dat ik later een 13.000 vierkante meter grote tuin zou hebben, dan had ik je voor gek verklaard. Maar nu is met tuinieren mijn droom uitgekomen."
1 dag geledenMIDDELBURG- De politie van basisteam Oosterscheldebekken heeft vrijdag een mes in beslag genomen nadat er bij een woning in Middelburg een conflict was uitgebroken in de huislijke sfeer. De eigenaar krijgt een bekeuring.
1 dag geledenZOUTELANDE- Op de Westkapelseweg (N288) zijn vanmorgen door onbekende oorzaak twee fietsers met elkaar in botsing gekomen. Eén van de twee fietsers, een vrouw, viel hierdoor met haar fiets in de sloot. De politie en ambulancedienst kwamen ter plaatse. Gelukkig bleek er niemand gewond te zijn geraakt.
1 dag geledenMIDDEBURG- De wijken Dauwendale, 't Zand en de binnenstad van Middelburg ondervinden momenteel overlast van een hinderlijke chemische geur. Deze geur werd in de nacht van vrijdag op zaterdag voor het eerst geroken op bedrijventerrein Arnestein aan de Herculesweg. De stank komt bij het bedrijf Synthomer vandaan: hier is een kleine hoeveelheid olie gelekt.
1 dag geledenZOUTELANDE- Bij een eenzijdig ongeval op de Werendijke (N288) is in de nacht van vrijdag op zaterdag een man gewond geraakt. Door onbekende oorzaak belandde hij met zijn auto in de berm en vervolgens op zijn kop in een sloot. Meerdere hulpdiensten gingen ter plaatse. De man, die het voertuig zelfstandig kon verlaten, is na medische hulp op de locatie van het ongeval, zonder spoed overgebracht naar het ziekenhuis.
1 dag geleden