
Middelburg etappeplaats in ZLM Tour 2024
MIDDELBURG - Middelburg is in 2024 opgenomen in het etappeschema van de ZLM Tour. De tweede etappe op 6 juni vertrekt op de Dam in Middelburg, bij het monument ter nagedachtenis van de Belgische profwielrenner Wouter Weylandt. De ploegpresentatie voorafgaand aan de etappe wordt gehouden op het Abdijplein.
Middelburg kent een rijke wielerhistorie. De stad was in vroeger jaren onder andere startplaats van de Ronde van Midden-Zeeland en Tacx Pro Classic. Daarnaast is Middelburg in 2010 finishplaats geweest van een etappe in de Giro d’Italia, die werd gewonnen door Wouter Weylandt. Een jaar later kwam diezelfde Weylandt om het leven na een zware valpartij in de Giro.
Trots
Joost van Wijngaarden, organisator van de ZLM Tour namens Libéma Profcycling, is erg blij dat Middelburg zich wil verbinden aan de grootste etappewedstrijd van Nederland. ‘Zeeland is een wielerminnende provincie en Middelburg een stad van naam’, aldus Van Wijngaarden. ‘Wij zijn er trots op dat we op de prachtige locatie in het schitterende historische centrum mogen starten. Sportgedeputeerde Jo-Annes de Bat beaamt dat: ‘door het jaarlijks rouleren tussen de Zeeuwse gemeenten is heel Zeeland betrokken. Het is mooi dat we nu voor de deur van het Provinciehuis starten en zo een stukje wielergeschiedenis in ere houden en de herinnering aan Wouter Weylandt levend’. Ook Jeroen Louws, wethouder Sport van de gemeente Middelburg, is enthousiast over de komst van de ZLM Tour naar de stad. ‘Wij zijn er enorm trots op dat wij startplaats mogen zijn van de grootste etappewedstrijd van Nederland. Dat past goed bij Middelburg als fietsstad. Wij kijken er naar uit om de ZLM Tour in onze gemeente te mogen verwelkomen op 6 juni!’
De ZLM Tour 2024 wordt verreden van 5 tot en met 9 juni. De editie van dit jaar werd gewonnen door Team Jumbo-Visma talent Olav Kooij, die later dit seizoen ook in de prijzen reed op onder andere het NK, EK en Tour of Britain.
Meer uit Middelburg
MIDDELBURG- In de Zandstraat is in de nacht van zaterdag op zondag een auto uitgebrand. Brandweerlieden van brandweerpost Rooseveltlaan kwamen ter plaatse om het vuur te doven. Zij gebruikten hiervoor twee stralen hogedruk. Eén straal werd gebruikt om een geparkeerde auto naast het brandende voertuig te beschermen, de andere om de brand zelf te blussen. De oorzaak van de brand is niet bekend gemaakt.
45 minuten geledenMIDDELBURG - Burgemeester Yvonne van Mastrigt van de gemeente Middelburg heeft zondag een koninklijke onderscheiding uitgereikt aan Gert-Jan de Rooij. Hij is verrast met het lintje tijdens het 25-jarig jubileum van de jaarlijkse boekenmarkt op de Markt in Middelburg.
1 uur geledenGRIJPSKERKE - De 29e editie van het jaarlijkse festival Hrieps zit erop. Op het festivalterrein bij Grijpskerke genoten de duizende bezoekers vrijdag en zaterdag van optredens van meer dan 50 artiesten op zeven podia. Na een drukke en gezellige editie 2025 kan de organisatie zich opmaken voor de jubileumeditie voor volgend jaar.
4 uur geledenMIDDELBURG - In de Nieuwe Kerk in Middelburg is zaterdag het Verdrag van Middelburg ondertekend. Bij deze slotbijeenkomst van de Internationale Jongeren Vrijheidsconferentie, georganiseerd in het kader van tachtig jaar vrijheid, waren jonge mensen uit de hele wereld aanwezig. Ook onder meer minister van Defensie Ruben Brekelmans en voormalig minister-president Jan Peter Balkenende woonden de bijeenkomst bij.
6 uur geledenGRIJPSKERKE- Na het verlaten van het festivalterrein in Hrieps zijn in de nacht van zaterdag op zondag meerdere fietsers gewond geraakt. Zij kwamen ongelukkig ten val na het gebruik van alcohol. De politie meldt dat meerdere personen doorverwezen moesten worden naar de huisartsenpost.
8 uur geledenGRIJPSKERKE - Er is afgelopen nacht een traumahelikopter in Burgh-Haamstede geland. Deze rukte uit vanwege een medische noodsituatie die zich afspeelde in Grijpskerke.
1 dag geledenMIDDELBURG/DOMBURG - Zondagavond 4 mei zijn er in de gemeenten Middelburg en Veere plechtigheden voor de Dodenherdenking. Vanwege de zondagsrust wordt de herdenking in sommige dorpen, zoals Arnemuiden, zaterdagavond 3 mei gehouden.
1 dag geleden