
Middelburg draagt bij aan jeugdeducatiefonds
MIDDELBURG - Het college van burgemeester en wethouders van Middelburg heeft besloten om een financiële bijdrage te leveren aan het Jeugdeducatiefonds. Met deze bijdrage kunnen Middelburgse basisscholen hun leerlingen die het financieel gezien minder breed hebben gelijke kansen bieden.
Door deze hulp van de gemeente Middelburg kunnen 5 basisscholen zich aansluiten bij het Jeugdeducatiefonds. Dit zijn: Het Element, De Stroming, TEC Walcheren, Magistraal en Wilgenhof. Per school draagt Middelburg € 4.500 bij. Door de bijdrage van de gemeente kunnen de scholen bij het Jeugdeducatiefonds voor € 10.000 aanvragen indienen. Vier van deze scholen worden al gesteund door het Jeugdeducatiefonds om maaltijden op school aan te kunnen bieden. Hiervoor heeft het Jeugdeducatiefonds een subsidie van het rijk gekregen. Door de steun van de gemeente kunnen deze scholen zich nu volledig aansluiten bij het Jeugdeducatiefonds en ook aanvragen doen op andere vlakken.
Maximaal ontwikkelen
Het Jeugdeducatiefonds helpt om de ontwikkelingskansen van kinderen die opgroeien in armoede te vergroten. Dit door financiering te bieden voor zaken als leermaterialen, extra begeleiding of zorg, geld voor een educatieve excursie of een bed of bureau voor thuis. Doelstelling van het Jeugdeducatiefonds is dat álle kinderen zich maximaal kunnen ontwikkelen. Juist ook kinderen die opgroeien in armoede. Dat sluit helemaal aan op de uitgangspunten van dit college. En wordt dan ook zeker meegenomen bij het opstellen van onze lokale educatieve agenda. De gemeente wil graag dat alle kinderen de beste kansen krijgen om zich te ontwikkelen. En als dat lastig is omdat het gezin het minder breed heeft, vindt de gemeente dat we daar op de een of andere manier bij moet helpen. Door aan te sluiten bij het jeugdeducatiefonds doet ze dat.
Meer uit Middelburg
MIDDELBURG - In Middelburg is woensdagochtend een fietsster in botsing gekomen met een lijnbus. De fietsster liep daarbij verwondingen op en moest naar het ziekenhuis worden gebracht.
1 uur geledenMIDDELBURG - In de binnenstad van Middelburg, op de Vlasmarkt, is woensdag rond 3.00 uur iemand gewond geraakt bij een steekpartij. De dader is nog voortvluchtig.
5 uur geledenMIDDELBURG - 'Benut de kansen die Zeeland biedt voor de landelijke opgaven, zoals de versnelling van de energietransitie en een oplossing voor het woningtekort', met deze boodschap reageren de Zeeuwse overheden dinsdag op de troonrede van koning Willem-Alexander en de Miljoenennota die op deze Prinsjesdag is gepresenteerd.
19 uur geledenMIDDELBURG - Donderdagmorgen (18 september) is het weer tijd voor het maandelijkse koffie-uurtje in de bibliotheek in Middelburg voor mensen met Parkinson en hun naasten.
21 uur geledenKOUDEKERKE - Bewoners en vertegenwoordigers van woningcorporatie Zeeuwland en de gemeente Veere vierden vorige week woensdag de opening van zestien appartementen en een ontmoetingsruimte aan de Kerkstraat in Koudekerke. Bewoners maakten samen met wethouder De Visser de naam van het gebouw bekend: Residence Coudekerke.
1 dag geledenMIDDELBURG/DOMBURG - De Provincie Zeeland stopt met het bestrijden van nesten van de Aziatische hoornaar. 'Het budget voor 2025 raakt uitgeput, terwijl het aantal meldingen dit jaar explosief is gestegen', laat Zeeland weten.
1 dag geledenZEELAND - Het is vandaag de derde dinsdag van september: Prinsjesdag. In Den Haag leest koning Willem-Alexander de troonrede voor in de in de Koninklijke Schouwburg, traditiegetrouw in aanwezigheid van de Staten-Generaal en genodigden.
1 dag geleden