
Microsoft wil met nieuwe beloftes goedkeuring overname Activision
LONDEN (ANP/RTR) - Microsoft heeft nieuwe toezeggingen gedaan om toestemming te krijgen voor de overname van Activision Blizzard, uitgever van games als Call of Duty en World of Warcraft. Daarmee hoopt het softwareconcern een einde te maken aan een Britse blokkade voor de deal ter waarde van 69 miljard dollar. Microsoft belooft onder andere om vijftien jaar lang af te zien van de rechten op games van Activision die via de cloud worden gestreamd.
Juist de grote macht die Microsoft zou krijgen op het vlak van games in de cloud baarde de Britse marktwaakhond CMA zorgen. Microsoft is zelf eigenaar van gamemerk Xbox, dat ook erg actief is met het streamen van videospellen via de cloud. De vrees ontstond dat Microsoft veel populaire spellen exclusief voor Xbox zou houden, ten nadele van gamers die bijvoorbeeld via de PlayStation spelen.
Om die zorgen weg te nemen heeft Microsoft nu toegezegd de komende vijftien jaar de rechten op de cloudgames te verkopen aan de Franse spellenuitgever Ubisoft. Maar die belofte geldt niet voor de rechten voor de verkoop in de Europese Unie, Noorwegen, IJsland en Liechtenstein.
Eerder overnamevoorstel
De Britse toezichthouder ging niet akkoord met een eerder overnamevoorstel van Microsoft, terwijl het bedrijf in bijvoorbeeld de Europese Unie al wel toestemming had gekregen. Nu kijkt de CMA of het softwarebedrijf en Activision Blizzard met het nieuwe voorstel alle bezwaren hebben weggenomen. "Dit is geen groen licht. We gaan nauwgezet en objectief na wat de impact op de concurrentie is van de aangepaste deal", verduidelijkt CMA-topvrouw Sarah Cardell.
Microsoft verwacht voor 18 oktober uitsluitsel van de Britten. Dat is de verschoven deadline voor het afronden van de deal.
Meer uit Financieel
PARAMARIBO (ANP/RTR) - Het Maleisische oliebedrijf Petronas begint zondag met het boren naar olie voor de kust van Suriname. De proefboringen zijn bedoeld om extra oliereserves op te sporen, maakte het Surinaamse staatsoliebedrijf Staatsolie zaterdag bekend.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Vanaf 2028 kan Europa het zonder Russisch gas stellen, doordat er in de Verenigde Staten en Qatar volop nieuwe exportinstallaties voor vloeibaar gemaakt aardgas (lng) worden gebouwd. Dat zei Patrick Pouyanné, topman van het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Rusland heeft zijn exportheffing op tarwe voor het eerst naar nul verlaagd sinds de invoering in juni 2021, om de stagnerende graanverkoop aan te jagen. De maatregel volgt op een sterke daling van de Russische export van tarwe. Het land is wereldwijd de grootste exporteur van deze graansoort, maar voerde in juni slechts 1,12 miljoen ton uit. Dat is een kwart van de hoeveelheid van een jaar geleden.
2 uur geledenSJANGHAI (ANP/AFP) - China heeft zaterdag zijn eerste Legoland geopend, het grootste attractiepark van de Legoketen ter wereld. Duizenden bezoekers trokken naar het nieuwe park in Shanghai, dat het toerisme in China moet aanjagen.
3 uur geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het oliekartel OPEC+ gaat de olieproductie volgende maand aanzienlijk sterker verhogen dan eerder voorzien. Onder leiding van Saudi-Arabië en Rusland verhoogt de alliantie de productie met 548.000 vaten per dag. In de voorgaande maanden werd de productie telkens met 411.000 vaten per dag opgevoerd. Dit was al drie keer zo veel als oorspronkelijk gepland.
3 uur geledenHANOI (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Vietnam is in de eerste helft van dit jaar met ruim 7,5 procent gegroeid, de hoogste groei in meer dan tien jaar. Dat komt vooral door een sterke export. De Vietnamese economie profiteert ook in toenemende mate van het toerisme.
4 uur geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG) - Het oliekartel OPEC+ zal in augustus de olieproductie fors sterker opvoeren dan aanvankelijk verwacht. Onder leiding van Saudi-Arabië en Rusland verhoogt de alliantie de productie met 550.000 vaten per dag, aldus afgevaardigden. In de voorgaande maanden werd de productie telkens met 411.000 vaten per dag opgevoerd.
6 uur geleden