
Microsoft weer even 2 biljoen waard na introductie AI-zoekmachine
NEW YORK (ANP) - Techconcern Microsoft is dinsdag omhoog gegaan op Wall Street nadat het bedrijf een nieuwe versie van zijn zoekmachine Bing had onthuld. Daarvoor maakt Microsoft gebruik van kunstmatige intelligentie van het bedrijf OpenAI. Beleggers ontvingen de plannen van Microsoft met enthousiasme en hopen dat het bedrijf de dominantie van Google in de zoekmachinemarkt kan bevechten.
Microsoft werd uiteindelijk 4,2 procent hoger gezet. Eerder was het bedrijf voor het eerst sinds augustus weer meer dan 2 biljoen dollar waard. Alleen Apple zit van de Amerikaanse bedrijven qua marktwaarde boven die grens. Google-moeder Alphabet, dat zijn eigen zoekmachine ook gaat baseren op kunstmatige intelligentie, won 4,4 procent.
De stemming op Wall Street was sowieso positief nadat Federal Reserve-president Jerome Powell weinig nieuws had gezegd tijdens zijn eerste openbare optreden sinds het rentebesluit van een week geleden. Wel zei Powell dat als de economische data zo sterk blijven, de rente mogelijk verder omhoog moet. Maar daar lieten de handelaren zich maar even door afschrikken. Nadat de winst uit de eerste handelsuren werd verspeeld tijdens het interview van Powell, stegen de koersen daarna weer door.
Nasdaq
Uiteindelijk sloot de Dow-Jonesindex met een winst van 0,8 procent op 34.156,69 punten. de breed samengestelde S&P 500 ging 1,3 procent omhoog tot precies 4164 punten en techbeurs Nasdaq werd 1,9 procent hoger gezet. Die sloot op een stand van 12.113,79 punten.
Huishoudelijke winkelketen Bed Bath & Beyond duikelde haast 50 procent. De door financiële problemen geplaagde winkelketen wil geld ophalen met een aandelenuitgifte en dat viel slecht bij beleggers. Het bedrijf zegt dat daardoor een faillissement voorlopig is afgewend.
Call of Duty
Zoom Video schrapt 15 procent van het personeelsbestand. Het bedrijf groeide hard tijdens de coronapandemie toen thuiswerken de norm werd, maar die groei is er nu niet meer. Het aandeel ging haast 10 procent omhoog.
Activision Blizzard dikte 5,6 procent aan. Het gamebedrijf achter titels als Call of Duty en World of Warcraft, heeft het aantal bestellingen in het laatste kwartaal van vorig jaar flink zien stijgen en boekte meer omzet. Microsoft kondigde vorig jaar aan Activision Blizzard te willen kopen, maar de Amerikaanse concurrentietoezichthouder FTC blokkeerde de overname.
Boeing
Boeing steeg 3,8 procent. De vliegtuigfabrikant schrapt ongeveer 2000 kantoorbanen.
De euro was 1,0725 dollar waard, tegen 1,0706 dollar bij de slotbel in Europa. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 4,3 procent tot 77,29 dollar. Brentolie werd 3,5 procent duurder op 83,85 dollar per vat.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - De technische storing met het internetbankieren bij Rabobank is voorbij. Door de storing konden klanten enige tijd hun rekeningen niet inzien. Volgens een woordvoerder van de bank was er geen sprake van een cyberaanval.
51 minuten geledenESSEN (ANP/BLOOMBERG) - E.ON, het Duitse moederbedrijf van Essent en Energiedirect.nl, heeft een sterk financieel kwartaal gedraaid. De nettowinst ging met 22 procent omhoog tot 1,3 miljard euro, maakte het concern woensdag bekend. E.ON schrijft de winstsprong onder meer toe aan een efficiëntere bedrijfsvoering.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse modemerk Burberry heeft over het afgelopen boekjaar verlies geleden en gaat ongeveer 1700 banen schrappen om kosten te besparen. Het bedrijf kampt al langer met een dalende verkoop van de trenchcoats en sjaals met het kenmerkende Burberry-ruitjesmotief.
1 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Kredietverstrekkers zijn strenger geworden voor midden- en kleinbedrijven die een lening willen en veel zakendoen met de VS. Dat merkt NLInvesteert, dat sinds de oprichting in 2015 ruim 1,2 miljard euro financiering heeft geregeld voor het mkb. Directeur Dirkjan Takke zegt dat het platform, waarbij meerdere investeerders zijn aangesloten, scherper selecteert.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO heeft bij beleggers goede sier gemaakt met zijn kwartaalcijfers. Het aandeel steeg bijna 2 procent op de beurs in Amsterdam. De bank kampte in de eerste drie maanden van het jaar met hogere kosten en boekte een lagere winst dan een jaar eerder, maar het resultaat was beter dan analisten hadden verwacht.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De EU-lidstaten hebben woensdag toestemming gegeven voor een zeventiende sanctiepakket tegen Rusland, laat een hoge EU-diplomaat weten. De nieuwe sancties gelden onder meer voor meer Russische olietankers, tientallen personen of bedrijven die verbonden zijn aan het Russische leger en voor ruim twintig personen en organisaties die desinformatie hebben verspreid.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - De wereldwijde verkoop van elektrische auto's blijft ondanks de economische onzekerheid groeien en stijgt dit jaar voor het eerst tot meer dan 20 miljoen. Daarmee zijn elektrische auto's dit jaar goed voor ruim een kwart van alle nieuw verkochte auto's in de wereld. Dat meldt het Internationaal Energie Agentschap (IEA).
3 uur geleden