Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Microsoft doet toch weer goede zaken met cloudactviteiten

Microsoft doet toch weer goede zaken met cloudactviteiten

REDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Microsoft heeft in het laatste kwartaal van vorig jaar toch weer goede zaken kunnen doen met zijn cloudactiviteiten, ondanks de lastige economische omstandigheden. Cloudplatform Azure was bijvoorbeeld goed voor 38 procent meer omzet dan een jaar eerder. Daarmee heeft Microsoft beter gepresteerd dan kenners alom hadden verwacht.

De totale omzet groeide met 2 procent tot 52,7 miljard dollar. Microsoft zag zijn winst wel met 12 procent afnemen tot 16,4 miljard dollar. Dat heeft onder meer te maken met de dure dollar. Ook heeft het bedrijf een behoorlijke last genomen om zijn onlangs aangekondigde reorganisatie te bekostigen. Microsoft kondigde vorige week aan wereldwijd 10.000 banen te schrappen. Dat komt neer op bijna 5 procent van het hele personeelsbestand.

Microsoft waarschuwde in oktober nog dat zijn cloudactiviteiten minder goed liepen dan in de afgelopen jaren. Doordat de prijzen wereldwijd flink waren gestegen bleken veel consumenten bovendien voorzichtiger geworden. De grote banenreductie is bedoeld om het bedrijf aan te passen aan de nieuwe economische realiteit.

ChatGPT

De techgigant blijft ook flink investeren in de toekomst. Maandag werd bekendgemaakt dat Microsoft komende jaren 10 miljard dollar steekt in OpenAI, het bedrijf achter het spraakmakende programma ChatGPT. Dat programma heeft in korte tijd veel gebruikers getrokken door op basis van kunstmatige intelligentie goed leesbare teksten te produceren.

Microsoft wil met de investering concurrenten Amazon, Facebook-moederbedrijf Meta en Google-moeder Alphabet voorblijven als het gaat om kunstmatige intelligentie, waarvoor de verwachting is dat er een grote toekomst voor is weggelegd. Ook gaat Microsoft ChatGPT "binnenkort" toevoegen aan Azure.

Meer uit Financieel

Scheepseigenaren wachten op details over Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Scheepseigenaren wachten meer duidelijkheid af over een mogelijke heropening van de Straat van Hormuz. Volgens de Pakistaanse premier Shehbaz Sharif wordt een vredesakkoord tussen de VS en Iran vrijdag ondertekend. De Amerikaanse president Donald Trump meldde dat de belangrijke zeestraat op dezelfde dag weer opengaat. Reders laten aan persbureau Bloomberg weten op meer details te wachten of een veilige doortocht ook echt mogelijk is.

18 minuten geleden
Beurzen Japan en Zuid-Korea flink hoger, olieprijs daalt

TOKIO (ANP) - De beurzen in Tokio en Seoul zijn maandag hard gestegen door de hoop op een einde aan de oorlog in het Midden-Oosten en een snelle heropening van de Straat van Hormuz. Volgens de Pakistaanse premier Shehbaz Sharif is een vredesakkoord tussen de VS en Iran bereikt, dat op vrijdag 19 juni in Zwitserland door beide landen wordt ondertekend.

44 minuten geleden
Nederlandse export van goederen stijgt ruim 4 procent in april

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse goederenexport is in april opnieuw gestegen na een groei in maart. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) hebben bedrijven in april vooral meer aardolieproducten uitgevoerd. Daarnaast was ook de export van elektrotechnische machines en apparaten en van transportmiddelen groter dan een jaar eerder. De exportgroei kwam uit op 4,4 procent.

1 uur geleden
Japan wil winning zeldzame aardmetalen in Groenland onderzoeken

TOKIO (ANP/RTR) - Japan wil deze zomer een delegatie naar Groenland sturen om de mogelijkheden voor de winning van zeldzame aardmetalen te onderzoeken. Dat meldde het Aziatische nieuwsmedium Nikkei zondag. De Japanse regering wil binnenlandse bedrijven helpen investeren in projecten voor zeldzame aardmetalen in Groenland, dat mogelijk rijke reserves heeft.

17 uur geleden
Treinen tussen Hamburg en Berlijn rijden weer na grote renovatie

HAMBURG (ANP/DPA) - De treinen tussen de Duitse steden Hamburg en Berlijn rijden zondag weer, na een grote renovatie op het spoor van ruim tien maanden. De verbinding Berlijn-Hamburg wordt beschouwd als de belangrijkste directe verbinding tussen de steden op het Duitse langeafstandsspoornetwerk. Vanuit Nederland biedt NS International treinreizen naar beide steden aan.

21 uur geleden
WSJ: Buitenlandse toegang AI Anthropic gestopt na gesprek Amazon

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het besluit van de Amerikaanse regering om de buitenlandse toegang tot de geavanceerdste AI-modellen van Anthropic stop te zetten, kwam voort uit gesprekken met Amazon. Dat zeggen ingewijden tegen The Wall Street Journal (WSJ). De krant schrijft dat medewerkers van Amazon onderzoek deden naar het omzeilen van beveiligingen en dat daarbij enkele kwetsbaarheden van een van de modellen aan het licht kwamen.

22 uur geleden
Duitse centralebankpresident: prijzen kunnen langer hoog blijven

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De consumentenprijzen in de eurozone blijven waarschijnlijk langer op een hoog niveau, zelfs als de oorlog in het Midden-Oosten snel voorbij is. Dat heeft de Duitse centralebankpresident Joachim Nagel zaterdag gezegd in een interview met radiozender Deutschlandfunk.

1 dag geleden