Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Microsoft doet toch weer goede zaken met cloudactviteiten

Microsoft doet toch weer goede zaken met cloudactviteiten

REDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Microsoft heeft in het laatste kwartaal van vorig jaar toch weer goede zaken kunnen doen met zijn cloudactiviteiten, ondanks de lastige economische omstandigheden. Cloudplatform Azure was bijvoorbeeld goed voor 38 procent meer omzet dan een jaar eerder. Daarmee heeft Microsoft beter gepresteerd dan kenners alom hadden verwacht.

De totale omzet groeide met 2 procent tot 52,7 miljard dollar. Microsoft zag zijn winst wel met 12 procent afnemen tot 16,4 miljard dollar. Dat heeft onder meer te maken met de dure dollar. Ook heeft het bedrijf een behoorlijke last genomen om zijn onlangs aangekondigde reorganisatie te bekostigen. Microsoft kondigde vorige week aan wereldwijd 10.000 banen te schrappen. Dat komt neer op bijna 5 procent van het hele personeelsbestand.

Microsoft waarschuwde in oktober nog dat zijn cloudactiviteiten minder goed liepen dan in de afgelopen jaren. Doordat de prijzen wereldwijd flink waren gestegen bleken veel consumenten bovendien voorzichtiger geworden. De grote banenreductie is bedoeld om het bedrijf aan te passen aan de nieuwe economische realiteit.

ChatGPT

De techgigant blijft ook flink investeren in de toekomst. Maandag werd bekendgemaakt dat Microsoft komende jaren 10 miljard dollar steekt in OpenAI, het bedrijf achter het spraakmakende programma ChatGPT. Dat programma heeft in korte tijd veel gebruikers getrokken door op basis van kunstmatige intelligentie goed leesbare teksten te produceren.

Microsoft wil met de investering concurrenten Amazon, Facebook-moederbedrijf Meta en Google-moeder Alphabet voorblijven als het gaat om kunstmatige intelligentie, waarvoor de verwachting is dat er een grote toekomst voor is weggelegd. Ook gaat Microsoft ChatGPT "binnenkort" toevoegen aan Azure.

Meer uit Financieel

Topman VW: zonder lagere heffingen gaat fabriek in VS niet door

WOLFSBURG (ANP) - Zonder een verlaging van de kosten voor Amerikaanse importheffingen kan Volkswagen een geplande nieuwe Audi-fabriek in de Verenigde Staten niet bouwen. Die waarschuwing geeft topman Oliver Blume in een interview met Handelsblatt. De kosten als gevolg van Donald Trumps heffingen zijn volgens hem zo hoog dat die fabriek niet te financieren is.

1 uur geleden
Poolse minister zegt geen haast te maken met invoering euro

LONDEN (ANP) - Polen maakt geen haast met de invoering van de euro, zegt de minister van Financiën van het land Andrzej Domański. Het Oost-Europese lid van de Europese Unie heeft de eenheidsmunt niet per se nodig omdat de economie al hard groeit, beargumenteerde hij in een interview met de Financial Times (FT).

3 uur geleden
Laadpunten elektrische auto's verdrievoudigd in vijf jaar

DEN HAAG (ANP) - Het aantal publieke laadpunten voor elektrische auto's is in de afgelopen vijf jaar meer dan verdrievoudigd. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van cijfers van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).

7 uur geleden
Trump dreigt met heffing van 100 procent op Canadese producten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Canada met nieuwe importheffingen van 100 procent op alle goederen uit het land. Hij wil die belastingen invoeren als Canada een handelsdeal sluit met China, schrijft hij op zijn berichtendienst Truth Social.

22 uur geleden
Libië sluit oliedeal met Total en ConocoPhillips van 20 miljard

TRIPOLI (ANP/RTR) - Libië heeft een overeenkomst gesloten met TotalEnergies uit Frankrijk en ConocoPhillips uit de Verenigde Staten om de eigen olieproductie op te voeren. De olieconcerns hebben een 25-jarige overeenkomst getekend met staatsbedrijf Waha Oil. Daar is meer dan 20 miljard dollar (16,9 miljard euro) aan buitenlandse investeringen mee gemoeid, meldde premier Abdulhamid al-Dbeibah op X.

22 uur geleden
Air France vliegt weer naar Dubai

PARIJS (ANP/AFP) - Air France gaat weer vliegen naar Dubai. Eerder schortte de Franse luchtvaartmaatschappij de vluchten naar het emiraat op vanwege de geopolitieke situatie in het Midden-Oosten.

1 dag geleden
Omboeken reizigers in Midden-Oosten lastig voor KLM

AMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM heeft moeite met het omboeken van reizigers die zijn getroffen door de beslissing om voorlopig het luchtruim boven een aantal landen in het Midden-Oosten te mijden. Andere maatschappijen schrappen namelijk ook vluchten naar dat gebied. Daarom biedt KLM deze passagiers nog geen vervangende reis aan op zaterdag of zondag. "Zodra het kan, worden de passagiers omgeboekt", meldt het bedrijf op de eigen website.

1 dag geleden