Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Microsoft bij uitblinkers op Wall Street, Boeing hard omlaag

Microsoft bij uitblinkers op Wall Street, Boeing hard omlaag

NEW YORK (ANP) - Techconcern Microsoft stond woensdag bij de uitblinkers op Wall Street, waar het sentiment over het algemeen positief was. Het bedrijf kwam met beter dan verwachte cijfers over het eerste kwartaal van het jaar en werd daar door beleggers voor beloond. Het tegenovergestelde gold voor Boeing. De vliegtuigbouwer maakte onder andere bekend de productie van de 777X te pauzeren tot volgend jaar.

Microsoft won bijna 5 procent. Het softwareconcern is in het afgelopen kwartaal opnieuw gegroeid met zijn cloudtak. De afgelopen jaren versnelde de groei, mede door de coronacrisis waardoor meer bedrijven thuiswerken mogelijk gingen maken. De clouddivisie is inmiddels het grootste onderdeel van Microsoft en goed voor zo'n 40 procent van de omzet en winst van de Windows-maker.

Boeing verloor op zijn beurt 7,5 procent. Kostenoverschrijdingen bij de vloot presidentiële vliegtuigen, maar ook bij andere contracten met vaste prijzen, zorgden voor een boekhoudkundig verlies van 1,3 miljard dollar op de defensieactiviteiten.

Alphabet

Google-moeder Alphabet stond ook bij de zakkers. Het techconcern merkte vooral dat bedrijven in Europa na de Russische invasie in Oekraïne terughoudender zijn geworden als het gaat om uitgaven aan advertenties. Het aandeel verloor krap 4 procent. De handelsupdate van creditcardmaatschappij Visa (plus 6,5 procent) viel wel goed. In het kielzog profiteerde ook sectorgenoot Mastercard dat later deze week de boeken opent. Het fonds won dik 5 procent.

Spotify zakte meer dan 12 procent, ondanks dat de muziekstreamingdienst in het eerste kwartaal meer gebruikers trok. Vooral de winstmarges zijn voor beleggers een punt van zorg. Verder leven er zorgen over de podcastinvesteringen van het bedrijf.

De Dow-Jonesindex sloot de sessie 0,2 procent hoger op 33.301,93 punten. De brede S&P 500 steeg ook 0,2 procent tot 4183,96 punten. Techgraadmeter Nasdaq sloot nagenoeg vlak op 12.488,93 punten, na de koersval van 4 procent een dag eerder.

Oorlog Oekraïne

De aandacht van beleggers ging ook uit naar de ontwikkelingen rond de oorlog in Oekraïne. Rusland heeft de gaskraan naar Polen en Bulgarije dichtgedraaid omdat de landen weigeren af te rekenen in roebels. Moskou slaat daarmee terug voor de westerse sancties naar aanleiding van de Russische inval in Oekraïne.

De euro was 1,0557 dollar waard, tegen 1,0551 dollar bij het slot in Europa. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,4 procent meer op 102,05 dollar. Brentolie werd 0,4 procent duurder op 105,34 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Nieuwe Europese miljoenenlening voor netbeheerder Enexis

DEN BOSCH (ANP) - Netbeheerder Enexis ontvangt een lening van 500 miljoen euro van de Europese Investeringsbank (EIB). Het geld is bedoeld voor de uitbreiding, verzwaring en vernieuwing van het stroomnet in de provincies Groningen, Drenthe, Overijssel, Noord-Brabant en Limburg.

24 minuten geleden
Italië kiest opnieuw voor accijnsverlaging diesel

ROME (ANP/DPA) - De Italiaanse regering heeft opnieuw ingestemd met een tijdelijke accijnsverlaging op diesel als reactie op de stijgende brandstofprijzen. Maandagavond werd een decreet aangenomen dat de prijs van diesel tot 6 augustus verlaagt met 17 eurocent per liter. De maatregel geldt niet voor benzine.

1 uur geleden
J&J schikt claims over kanker door babypoeder voor miljarden

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Johnson & Johnson heeft een schikking van 5,5 miljard dollar getroffen om de rechtszaken te beëindigen die verband houden met claims dat de talkproducten van het bedrijf, waaronder babypoeder, eierstokkanker veroorzaken. De schikking zou een einde kunnen maken aan de juridische strijd die het farmaceutische bedrijf al jaren achtervolgt.

1 uur geleden
Fastned: meer Nederlanders met elektrische auto op vakantie

AMSTERDAM (ANP) - Meer Nederlanders gaan dit jaar met de elektrische auto op vakantie. Dit komt deels door de hoge brandstofprijzen, meldt snellaadbedrijf Fastned op basis van onderzoek en eigen cijfers.

2 uur geleden
Tanken goedkoper na Amerikaanse gevechtspauze in Midden-Oosten

EINDHOVEN (ANP) - Tanken aan de Nederlandse pomp is dinsdag iets goedkoper geworden, nadat de olieprijzen maandag flink zakten door de Amerikaanse gevechtspauze in de oorlog met Iran. Intussen gaan de olie- en gasprijzen op de groothandelsmarkten verder omlaag.

2 uur geleden
Philips hard onderuit op Damrak, Unilever wint na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - Philips is dinsdag hard onderuitgegaan op de Amsterdamse beurs. Het zorgtechnologieconcern presteerde afgelopen kwartaal iets beter dan kenners hadden verwacht. Het bedrijf werd ook iets positiever over de winstgevendheid dit jaar dankzij een terugbetaling van Amerikaanse importheffingen. Het gaat echter om een eenmalige meevaller en de omzetverwachting voor het hele jaar bleef onveranderd. Het aandeel werd 9 procent lager gezet.

2 uur geleden
Aantal sportschoolgangers Basic-Fit neemt verder toe

HOOFDDORP (ANP) - Basic-Fit heeft er weer meer sportschoolgangers bijgekregen. De fitnessketen profiteert onder meer van een verdere uitbreiding van het aantal vestigingen. Sportscholen krijgen er gemiddeld ook meer leden bij.

3 uur geleden