Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Miami Heat wint zesde duel en plaatst zich voor NBA Finals

Miami Heat wint zesde duel en plaatst zich voor NBA Finals

ORLANDO (ANP) - De basketballers van Miami Heat hebben zich verzekerd van een plek in de NBA Finals. Heat won in Orlando in de eindstrijd van de Eastern Conference de zesde wedstrijd tegen Boston Celtics met 125-113.

Heat maakte het verschil in het vierde kwart, waarin het tot liefst 37 punten kwam. Bam Adebayo maakte 10 van zijn 32 punten in het laatste kwart. Jimmy Butler was in totaal goed voor 22 punten en Tyler Herro nam 19 punten voor zijn rekening. Adebayo haalde zijn revanche voor het verloren vijfde duel. "Ik heb mezelf druk opgelegd en ik had moeten presteren. Nu heb ik alles gegeven en eindigen we met een overwinning."

Miami Heat stond in 2014 voor het laatst in de NBA Finals. San Antonio Spurs bleek toen met 4-1 te sterk. Een jaar eerder won Miami de titel nog ten koste van de Spurs (4-3).

In de NBA Finals neemt de ploeg uit Miami het dit jaar op tegen Los Angeles Lakers, dat in de finale van de Western Conference in vijf duels afrekende met Denver Nuggets.

"We hebben groot respect voor onze tegenstander", zei Heat-coach Erik Spoelstra, die in 2012 en 2013 de titel veroverde met Heat. Lakers-ster LeBron James speelde toen nog in Miami. "We weten dus wie we treffen."

De finale begint woensdag. Vorig jaar ging de titel in de NBA naar Toronto Raptors.

Meer uit Sport

Skilegende Lindsey Vonn zeker van deelname aan Winterspelen

NEW YORK (ANP/AFP) - Lindsey Vonn kan over een kleine anderhalve maand voor de vijfde keer deelnemen aan de Olympische Spelen. De 41-jarige Amerikaanse skiester keerde iets meer dan een jaar geleden terug in competitie, nadat ze in 2019 vanwege een hardnekkige knieblessure haar loopbaan had beƫindigd. Vonn, op de Winterspelen van Vancouver 2010 goed voor goud op de afdaling, is na een reeks goede prestaties officieel geselecteerd voor de Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo.

52 minuten geleden
Van Gerwen eenvoudig door naar derde ronde op WK darts

LONDEN (ANP) - Michael van Gerwen (36) heeft eenvoudig de derde ronde van het WK darts in Londen bereikt. De drievoudig wereldkampioen won in het Londense Alexandra Palace met 3-1 van de Ier William O'Connor. Van Gerwen kwam vrijwel geen moment in de problemen tegen O'Connor. Mighty Mike gooide bij vlagen weer als vanouds en kende alleen in de derde set een inzinking.

10 uur geleden
Darter Noppert in meeslepend duel onderuit tegen WK-debutant

LONDEN (ANP) - Danny Noppert is na een meeslepende wedstrijd uitgeschakeld op het WK darts in Londen. De 34-jarige Fries ging in de tweede ronde ondanks een sterke comeback met 3-2 onderuit tegen de Britse WK-debutant Justin Hood. In de allesbeslissende vijfde set was het maximale aantal van 11 legs nodig om de wedstrijd te beslissen (6-5).

11 uur geleden
Darter Wattimena plaatst zich voor derde ronde WK

LONDEN (ANP) - Jermaine Wattimena heeft zich geplaatst voor de derde ronde op het WK darts. De 37-jarige darter uit Westervoort won een enerverend duel met de Brit Scott Williams (3-2).

16 uur geleden
Drievoudig paralympisch kampioen Plat stopt met triatlon

AMSTERDAM (ANP) - Drievoudig paralympisch kampioen Jetze Plat (34) heeft besloten te stoppen met triatlon. Hij gaat zich volledig richten op het wheelen (rolstoelracen).

19 uur geleden
Basketballer Post draagt met 8 punten bij aan zege Golden State

SAN FRANCISCO (ANP) - Basketballer Quinten Post heeft met 8 punten bijgedragen aan een overtuigende thuiszege van Golden State Warriors op Orlando Magic in de NBA: 120-97. De 25-jarige Nederlander begon aan het duel en gaf ook 4 assists. Vedette Stephen Curry was het best op schot met 26 punten.

1 dag geleden
Darter Van Veen naar derde ronde van WK

LONDEN (ANP) - Gian van Veen staat in de derde ronde van het WK darts in Londen. De 23-jarige Nederlander versloeg Alan Soutar in Alexandra Palace: 3-1.

1 dag geleden