Mexicaanse stad draait waterkraan dicht om extreme droogte
MONTERREY (ANP) - De Noord-Mexicaanse stad Monterrey legt vanwege extreme droogte strenge beperkingen op aan zijn inwoners om water te besparen. De circa 5,3 miljoen mensen die in het grootstedelijk gebied wonen hebben straks alleen tussen 04.00 uur en 10.00 uur nog de beschikking over stromend water.
De regio waar Monterrey in ligt kampt door de hoge temperaturen van de afgelopen tijd met watertekorten. Sinds februari is het kwik regelmatig tot boven de veertig graden gestegen en geldt in de hele deelstaat Nuevo León de noodtoestand. Ook wordt de komende dagen zeer weinig regen verwacht.
De lokale autoriteiten van Monterrey draaiden eerder al op verschillende plaatsen in de stad een dag per week de kraan dicht vanwege de droogte. De stad is een belangrijk zakencentrum van Mexico en huisvest ook veel industrie.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De inzet van duizenden troepen van de Nationale Garde door president Donald Trump in Washington DC is onwettig, oordeelde een federale rechter donderdag. Rechter Jia Cobb beval een einde te maken aan de inzet, maar schortte haar bevel 21 dagen op om de regering de tijd te geven in beroep te gaan.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Russische leger zegt dat het de Oekraïense stad Koepjansk opnieuw heeft veroverd. Legerleider Valeri Gerasimov zei dat tegen president Poetin, toen hij een bezoek bracht aan een commandopost. Oekraïne ontkent dat Rusland de strategisch belangrijke stad in beslag heeft genomen.
2 uur geledenBELÉM (ANP/RTR) - Na de brand op de locatie van de klimaattop COP30 in de Braziliaanse stad Belém zijn dertien mensen behandeld omdat ze rook hebben ingeademd. Ze werden ter plekke behandeld, meldt de organisatie in een verklaring. De brand was binnen zes minuten onder controle. De brandweer denkt dat de brand is ontstaan door een elektrisch apparaat, waarschijnlijk een magnetron.
2 uur geledenBUENOS AIRES/JOHANNESBURG (ANP/DPA/AFP/RTR) - De Argentijnse president Javier Milei gaat volgens Argentijnse media ook niet naar de topconferentie van de G20, komend weekend in Zuid-Afrika. Eerder werd al bekend dat de staatshoofden van China, Rusland en de VS ook niet komen.
4 uur geledenBERLIJN (ANP) - Duitse jongeren die willen ontkomen aan de nieuwe militaire dienst, kunnen te rade bij de radicaal-linkse partij Die Linke. Die werkt aan een gids met tips om afgekeurd te worden. Stoned bij de keuring verschijnen bijvoorbeeld, zegt partijleider Jan van Aken.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-ministers van Buitenlandse Zaken hebben donderdag "standvastig en kalm" gereageerd op het gelekte vredesplan voor Oekraïne, dat zonder medeweten van de EU is opgesteld door de VS en Rusland. Dat zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas na afloop van de vergadering met de ministers in Brussel.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie (EU) veroordeelt in de "krachtigste bewoordingen de ernstige en voortdurende wreedheden" die de paramilitaire beweging Rapid Support Forces (RSF) in Soedan begaat. Alle 27 lidstaten roepen de partijen op de onderhandelingen over een staakt-het-vuren te hervatten.
4 uur geleden