Mexicaans voetbalteam Pachuca wint voor zesde keer Champions Cup
PACHUCA (ANP/Belga) - De Mexicaanse voetbalploeg Pachuca heeft zaterdagavond (lokale tijd) de eindzege gepakt in de Concacaf Champions Cup, het belangrijkste toernooi voor clubs uit Noord-Amerika, de Caraïben en Centraal-Amerika. Pachuca versloeg het Amerikaanse Colombus Crew in de finale met 3-0. Voor de Mexicaanse ploeg is het de zesde Champions Cup zege.
De Mexicanen mogen zich door de overwinning opmaken voor deelname aan het WK van clubteams van 2025 in de Verenigde Staten.
Aanvallers Salomon Rondon en Emilio Rodriguez bezorgden de Mexicaanse thuisploeg voor rust een 2-0 voorsprong. Rondon maakte in de 67e minuut vervolgens de 3-0. De 34-jarige Venezolaan, met een verleden in de Premier League bij onder meer Everton en Newcastle United, werd na de wedstrijd uitgeroepen tot 'man of the match'.
Pachuca won de Concacaf Champions Cup eerder al in 2002, 2007, 2008, 2010 en 2017.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Shanice van de Sanden (33) gaat bij PSV voetballen. De aanvalster komt transfervrij over van het Mexicaanse Toluca en tekent een contract tot medio 2027. Van de Sanden sluit tijdens de voorbereiding op de tweede helft van het seizoen aan bij het elftal van Roeland ten Berge.
33 minuten geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - Memphis Depay heeft na de bekerwinst in Brazilië met Corinthians hard uitgehaald naar het bestuur van de club. "Er zijn bestuursleden die onzin uitkramen in de media. Ze liegen ook over mij en over mijn salaris. Ze willen dat de supporters mij gaan haten, zodat ik vertrek", zei de topscorer van het Nederlands elftal na de zege op Vasco da Gama tegen Braziliaanse journalisten van O Globo.
42 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Coach Pep Guardiola heeft zijn spelers gewaarschuwd de komende kerstdagen niet te zwaar te tafelen. Iedereen die bij terugkeer op de training te veel is aangekomen, speelt zaterdag niet tegen Nottingham Forest. "Ze mogen eten, maar ik wil ze in de gaten houden. Ik heb een fitte selectie nodig", zei de Spaanse trainer tegen Britse media.
1 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - Memphis Depay heeft Corinthians aan de winst van de Braziliaanse beker geholpen. De aanvaller van Oranje maakte tegen Vasco da Gama in Estádio Maracanã in Rio de Janeiro in de tweede wedstrijd van de finale na ruim een uur het winnende doelpunt met een intikker: 1-2. Het thuisduel was eerder deze week in 0-0 geëindigd.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay wordt de nieuwe assistent-trainer van Peter Bosz bij PSV. Hij volgt André Ooijer op, die vertrekt bij de Eindhovense club. Dat heeft PSV in een persbericht bekendgemaakt. Afellay tekent voor 2,5 jaar.
15 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft het kalenderjaar afgesloten met een moeizame overwinning bij FC Volendam. De ploeg van trainer Maurice Steijn was in het Noord-Hollandse vissersdorp de enige die aanspraak maakte op de punten, maar scoorde alleen via een benutte strafschop van de Noor Tobias Lauritsen tien minuten voor tijd: 0-1.
15 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna sluit de eerste helft van het seizoen na een spectaculaire thuisoverwinning af als nummer 11 van de Eredivisie. Het elftal van coach Danny Buijs won zondag tijdens de zeventiende speelronde met 4-3 van AZ.
15 uur geleden