Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meteen onderzoek naar corona-aanpak net afgetreden Franse premier

Meteen onderzoek naar corona-aanpak net afgetreden Franse premier

PARIJS (ANP/AFP) - Een speciale Franse rechtbank is een onderzoek begonnen naar de corona-aanpak van de net afgetreden Franse premier Edouard Philippe. Hij zou zich te afzijdig hebben gehouden bij de bestrijding van de coronaramp. Ook twee voormalige ministers van Volksgezondheid worden aangepakt, melden Franse media.

De rechtbank, die zich uitsluitend buigt over wangedrag door ministers, besloot tot actie na het beoordelen van 53 klachten. Tot nu toe kwamen er 90 binnen. Negen zijn als toelaatbaar bestempeld. Het gaat om klachten van onder anderen burgers, artsen, verenigingen en gedetineerden.

De eerste klagers meldden zich midden maart, enkele dagen nadat Frankrijk drastische maatregelen had afgekondigd om de corona-uitbraak in te dammen. Onder de klachten is het verwijt dat de ministers het leven van anderen in gevaar brachten door niet op tijd te handelen.

De stap komt op de dag dat president Macron zijn premier de laan uitstuurde. Philippe ontwikkelde zich de afgelopen maanden tot een populair politicus die veel in het nieuws kwam door de coronacrisis.

Meer uit Buitenland

Bill Clinton noemt situatie in Minneapolis afschuwelijk

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton noemt de aanpak van de protesten tegen immigratiedienst ICE en de dodelijke schietpartijen in Minneapolis "afschuwelijk". "Tijdens ons leven maken we slechts enkele momenten mee waarop de besluiten die we nemen, de acties die we ondernemen, onze geschiedenis voor jaren zullen bepalen. Dit is daar een van", schreef hij op X.

30 minuten geleden
Noordzeelanden willen gezamenlijke windmolenparken bouwen

HAMBURG (ANP) - Landen moeten samen een windmolenpark kunnen bouwen in de Noordzee, met aansluitingen naar meerdere landen. Dat spreken de energieministers van België, Denemarken, Frankrijk, Duitsland, Ierland, Luxemburg, Nederland, Noorwegen en het Verenigd Koninkrijk maandag af op een internationale top over de Noordzee in Hamburg.

2 uur geleden
Voormalige premier Zuid-Korea Lee Hae-chan overleden

HO CHI MINH-STAD (ANP/AFP) - De Zuid-Koreaanse oud-premier Lee Hae-chan is overleden tijdens een bezoek aan Vietnam. De 73-jarige politicus stierf aan de gevolgen van een hartaanval.

3 uur geleden
Elf doden bij aanval op Mexicaans voetbalveld

SALAMANCA (ANP/AFP) - Bij een gewapende aanval op een voetbalveld in de Mexicaanse stad Salamanca zijn zondag zeker 11 mensen omgekomen. Twaalf anderen liepen schotwonden op, melden lokale autoriteiten.

4 uur geleden
Interim-president Venezuela: klaar met orders uit Washington

CARACAS (ANP) - Waarnemend president van Venezuela Delcy Rodríguez heeft zondag aangegeven dat ze genoeg heeft van bevelen uit de Verenigde Staten. Daarmee verwees ze naar de druk die Washington op Venezuela uitoefent sinds de gevangenneming van Nicolás Maduro.

5 uur geleden
Meer politieke gevangenen vrijgelaten in Venezuela

CARACAS (ANP) - In Venezuela zijn zondag 104 politieke gevangenen vrijgelaten. Eerder had de non-gouvernementele organisatie Foro Penal al melding gemaakt van zo'n 80 vrijgelaten gevangenen, met de hoop dat er meer zouden volgen.

6 uur geleden
Doden en veel vermisten bij veerongeluk op de Filipijnen

MANILLA (ANP) - Zeker zeven mensen zijn omgekomen toen een veerboot voor de kust van de zuid-Filipijnse provincie Basilan kapseisde. De kustwacht wist volgens lokale media 215 opvarenden te redden, maar 144 personen worden nog vermist.

6 uur geleden