
Metamorfose voor Vlissingse Crocuslaan en omgeving
VLISSINGEN - Woningcorporatie l’escaut en de gemeente Vlissingen zijn akkoord over de sloop en nieuwbouw van 137 woningen in en om de Crocuslaan in Vlissingen. De gemeente neemt de herinrichting van de openbare ruimte voor haar rekening.
De corporatie laat weten dat na overleg met de buurtbewoners is gekozen voor sloop met vervangende nieuwbouw. De afgelopen maanden maakten l’escaut en de gemeente afspraken over de samenwerking tijdens dit project. De afspraken gaan bijvoorbeeld over het veilig en leefbaar houden van de buurt. De gemeente gaat de openbare ruimte flink verbeteren, schrijft l’escaut in een persbericht. ‘De gemeente wil zorgen voor een klimaatbestendige wijk door de openbare ruimte groener te maken. Zo komen er tuinstraten met meer groen en minder bestrating.’
‘Tuindorpkarakter blijft behouden’
In totaal bouwt l’escaut 137 woningen. 143 woningen worden gesloopt. ‘Er komt een mix van gezinswoningen en levensloopbestendige woningen voor de sociale huur. De woningen vallen in verschillende huurprijsklassen.’
Het doel is om het sfeervolle ‘tuindorp karakter’ in de wijk te behouden, aldus de corporatie. ‘Een tuindorp kenmerkt zich door een speelse opzet met kleinschalige woningblokken en een knusse uitstraling. Dit doet l’escaut door de wijk groener te maken en door twee parkeerhofjes achter de woningen te maken. De Primulalaan en een deel van de Hyacinthenlaan worden autovrij en richt de gemeente in als groene tuinstraten. Ter hoogte van de Margrietenlaan komt een hofje met woningen. Op deze manier komt de sfeer van de huidige woningen terug in een nieuw jasje: een eigentijdse vertaling van het tuindorp van vroeger.’
Voorafgaand aan het ondertekenen van de overeenkomst plantten burgemeester Bas van den Tillaar en Jan Leo van Deemter, directeur-bestuurder bij l’escaut, als symbolisch gebaar bloemen in de voortuin van Crocuslaan 10. ‘Het wordt een mooie, groene wijk waarop we straks allemaal trots mogen zijn’, zegt Olaf Cornelius, projectontwikkelaar vastgoed bij l’escaut.
Meer uit Vlissingen
VLISSINGEN - Een fietser is dinsdagmorgen medisch nagekeken na een botsing met een auto op de Paul Krugerstraat in Vlissingen. Het slachtoffer hoefde niet voor behandeling naar het ziekenhuis vervoerd te worden.
2 uur geledenVLISSINGEN - In het parkje aan de Koudekerkseweg in Vlissingen, tegenover het Zuidwest Radiotherapeutisch Instituut (ZRTI) is zaterdagmiddag het bankje ter nagedachtenis aan dokter Willem Adriaan Bax officieel onthuld. De in 2007 overleden chirurg was een van de initiatiefnemers van het ZRTI.
2 uur geledenVLISSINGEN - Tachtig jaar vrijheid na de Tweede Wereldoorlog wordt maandag groots gevierd tijdens het Bevrijdingsfestival Zeeland in Vlissingen.
10 uur geledenVLISSINGEN - Tachtig jaar na de Tweede Wereldoorlog was zondagavond de Dodenherdenking ook op de Noorderbegraafplaats in Vlissingen een plechtige ceremonie.
1 dag geledenVLISSINGEN- De politie heeft zaterdagmiddag meerdere bekeuringen uitgedeeld aan bestuurders van voertuigen die meereden in een trouwstoet in de omgeving van de President Rooseveltlaan. Meerdere personen deden melding van gevaarlijk rijgedrag. Agenten spraken het bruidspaar aan en verzochten het gezelschap zich aan de verkeersregels te houden.
2 dagen geledenOOST-SOUBURG - Op Bevrijdingsdag maandag houdt kunstenaar Dani Ploeger tussen 11.00 en 13.00 uur een interventie in zijn geboortedorp Oost-Souburg. Zijn performance 'Extern Alarm' maakt deel uit van het project Entartete, georganiseerd door Underdog Buro Kunst & Markt. In het kader van de vieringen van tachtig jaar vrijheid wordt hiermee aandacht besteed aan de verdringing en onderdrukking van experimentele en kritische kunst onder totalitaire regimes.
2 dagen geledenVLISSINGEN - Vlissingen is klaar voor de speciale editie van het Bevrijdingsfestival Zeeland. Maandag vieren we tachtig jaar vrede en vrijheid.
2 dagen geleden