Meta verbiedt antisemitische berichten die 'zionisten' kwetsen
MENLO PARK (ANP) - Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook en Instagram, gaat berichten verwijderen die gericht zijn tegen "zionisten". Dit zal gebeuren wanneer de term wordt gebruikt om naar Joodse mensen of Israëliërs in het algemeen te verwijzen, maakte het socialemediabedrijf bekend.
Meta verwijdert berichten die een persoon kwetsen op basis van een "beschermd kenmerk", zoals hun ras, nationaliteit of religie. Politieke affiliatie valt volgens het bedrijf niet onder deze beschermde klasse. Hoewel velen zionisme beschouwen als een politieke beweging om een formele Joodse staat in het Midden-Oosten te vestigen, zegt Meta dat mensen de term "zionist" ook gebruiken om breder naar Joodse of Israëlische mensen te verwijzen.
Berichten worden ook weggehaald wanneer er wordt opgeroepen tot fysiek geweld tegen Joden of Israëliërs en bij ontmenselijkende vergelijkingen, zoals met varkens, vuil of ongedierte. Dit geldt eveneens bij berichten waarbij mensen worden bespot vanwege het hebben van een ziekte, aldus Meta.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De prijzen van goud en zilver hebben maandag recordhoogtes bereikt nadat de Amerikaanse president Donald Trump een extra importheffing van 10 procent aankondigde voor Europese landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder Nederland.
41 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het gezamenlijke wereldwijde vermogen van miljardairs is vorig jaar gestegen naar het recordbedrag van 18,3 biljoen dollar, oftewel bijna 16.000 miljard euro. Dat is een stijging van 16 procent, aldus onderzoek van hulp- en mensenrechtenorganisatie Oxfam Novib in aanloop naar het World Economic Forum (WEF) dat maandag begint in het Zwitserse Davos.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse president Emmanuel Macron gaat de Europese Unie vragen om het krachtige "antidwanginstrument" in te zetten als de Verenigde Staten tarieven opleggen vanwege het conflict over Groenland. Dat heeft zijn team zondag gemeld.
16 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft de extra importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump wil opleggen aan een aantal Europese landen "een fout" genoemd. Ze voegde eraan toe dat ze Trump over haar mening had verteld.
16 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Een grote Duitse brancheorganisatie voor machine- en fabrieksbouw heeft de Europese Commissie opgeroepen maatregelen te nemen tegen het plan van Donald Trump. De Amerikaanse president wil extra importheffingen opleggen aan een aantal Europese landen vanwege het conflict over Groenland.
17 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Democraten in de Amerikaanse Senaat willen met een wetsvoorstel voorkomen dat de door president Donald Trump aangekondigde importheffingen voor acht Europese landen worden ingevoerd. Dat zegt de Democratische fractievoorzitter in de Senaat Chuck Schumer.
1 dag geledenZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie FME is verontrust over de nieuwe heffingen die de Verenigde Staten Nederland en zeven andere Europese landen wil opleggen. Dat zegt voorzitter Theo Henrar in reactie op de aankondiging van president Donald Trump.
1 dag geleden