Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meta verbiedt antisemitische berichten die 'zionisten' kwetsen

Meta verbiedt antisemitische berichten die 'zionisten' kwetsen

MENLO PARK (ANP) - Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook en Instagram, gaat berichten verwijderen die gericht zijn tegen "zionisten". Dit zal gebeuren wanneer de term wordt gebruikt om naar Joodse mensen of Israëliërs in het algemeen te verwijzen, maakte het socialemediabedrijf bekend.

Meta verwijdert berichten die een persoon kwetsen op basis van een "beschermd kenmerk", zoals hun ras, nationaliteit of religie. Politieke affiliatie valt volgens het bedrijf niet onder deze beschermde klasse. Hoewel velen zionisme beschouwen als een politieke beweging om een formele Joodse staat in het Midden-Oosten te vestigen, zegt Meta dat mensen de term "zionist" ook gebruiken om breder naar Joodse of Israëlische mensen te verwijzen.

Berichten worden ook weggehaald wanneer er wordt opgeroepen tot fysiek geweld tegen Joden of Israëliërs en bij ontmenselijkende vergelijkingen, zoals met varkens, vuil of ongedierte. Dit geldt eveneens bij berichten waarbij mensen worden bespot vanwege het hebben van een ziekte, aldus Meta.

Meer uit Financieel

Benzineprijs in Duitsland zakt onder 2 euro door accijnsverlaging

BERLIJN (ANP/DPA) - Bij veel tankstations in Duitsland is de literprijs voor benzine vrijdag onder de 2 euro gezakt. Dat komt door een tijdelijke accijnsverlaging van ongeveer 17 cent om de pijn te verzachten van de gestegen brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Die al eerder aangekondigde maatregel ging vrijdag in en geldt tot eind volgende maand.

23 minuten geleden
Air Canada schort vooruitzichten op om hoge brandstofprijzen

MONTREAL (ANP/BLOOMBERG) - Air Canada heeft zijn vooruitzichten voor dit jaar opgeschort. De luchtvaartmaatschappij doet dit vanwege de stijgende prijzen van vliegtuigbrandstof, die het gevolg zijn van de oorlog in Iran.

1 uur geleden
Winkeliersomzet duidelijk omhoog in maart ondanks Iranoorlog

DEN HAAG (ANP) - Winkeliers hebben in maart duidelijk meer omgezet dan in dezelfde maand vorig jaar. Van een mogelijke 'shopdip' door geschrokken reacties op de oorlog in het Midden-Oosten was dus absoluut geen sprake, volgt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

1 uur geleden
Trump schrapt heffing Schotse whisky ter ere van koning Charles

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump schrapt zijn importheffingen op Schotse whisky. Hij zegt dat te doen ter ere van de Britse koning Charles en koningin Camilla, die hun staatsbezoek aan de Verenigde Staten hebben afgesloten.

2 uur geleden
ING: huizenprijzen stijgen dit jaar niet verder door hoger aanbod

AMSTERDAM (ANP) - De huizenprijzen zullen naar verwachting de rest van dit jaar niet meer stijgen, voorspelt ING in een rapport over de woningmarkt. In de grote steden blijft de huizenprijsontwikkeling naar verwachting achter bij het landelijk gemiddelde en zouden de prijzen kortstondig zelfs wat kunnen zakken, stellen de marktkenners van de bank. Na jaren van groei is het voor het eerst in lange tijd dat een bank verwacht dat de huizenmarkt niet verder groeit.

7 uur geleden
FME: techindustrie heeft steeds meer last van handelsoorlog

ZOETERMEER (ANP) - De Nederlandse technologische industrie heeft steeds meer last van de handelsoorlog die de Amerikaanse president Donald Trump vorig jaar ontketende. Dat meldt FME, de ondernemersorganisatie voor de technologische industrie, na een onderzoek onder 156 bedrijven dat eerder deze maand is uitgevoerd.

9 uur geleden
ING: huizenprijzen stijgen dit jaar niet verder door hoger aanbod

AMSTERDAM (ANP) - De huizenprijzen zullen naar verwachting de rest van dit jaar niet meer stijgen, voorspelt ING in een rapport over de woningmarkt. In de grote steden blijft de huizenprijsontwikkeling naar verwachting achter bij het landelijk gemiddelde en zouden de prijzen kortstondig zelfs wat kunnen zakken, stellen de marktkenners van de bank. Na jaren van groei is het voor het eerst in lange tijd dat een bank verwacht dat de huizenmarkt niet verder groeit.

9 uur geleden