Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Met minder passen tussen de hekjes rent Bol naar wereldtitel

Met minder passen tussen de hekjes rent Bol naar wereldtitel

BOEDAPEST (ANP) - Bondscoach Laurent Meuwly kondigde in februari van dit jaar al aan dat Femke Bol deze zomer harder dan ooit zou gaan lopen op de 400 meter horden. De wereldtitel in Boedapest was het bewijs.

"Zet de horden maar in de baan. Als je zo'n wereldrecord kan lopen op de 400 meter indoor, dan zal ze straks ook een stuk harder gaan op de 400 meter horden", waren zijn profetische woorden, nadat Bol bij de NK indoor het 41 jaar oude wereldrecord op de 400 meter indoor van de Tsjechische Jarmila Kratochvilova uit de boeken liep en een onwaarschijnlijk snelle 49,26 klokte.

Meuwly was toen al begonnen met een belangrijke, maar technisch lastige aanpassing voor zijn pupil op de 400 meter horden. De Zwitser had bedacht dat de Amersfoortse profijt zou hebben van minder passen tussen de hekjes; veertien in plaats van vijftien.

Het betekende dat ze langere passen moest maken én tot de zevende van de tien horden van opzwaaibeen moest wisselen. "Het is een totaal andere manier van lopen, heel efficiënt en het komt veel dichter bij haar natuurlijke manier van lopen", zei Meuwly toen.

McLaughlin-Levrone

De aanpassingen waren volgens de bondscoach nodig om de strijd met Sydney McLaughlin-Levrone beter aan te kunnen. De Amerikaanse won vorig jaar op de WK in Eugene het goud in een wereldrecord van 50,68. Bol kwam in de finale meer dan 1,5 seconde later als tweede over de finish.

Ze schrok ervan dat het gat zo groot was, maar liet zich niet uit het veld slaan. "De prestatie van Sydney inspireert en motiveert me’’, zei ze. ‘’Een jaar geleden werd er voor het eerst onder de 52 seconden gelopen en nu al onder de 51. Ik ben zelf ook heel snel wereldtop geworden. Er is veel mogelijk.’’

Snelle leerling

De Amersfoortse toonde zich een snelle leerling, want ze verbeterde zich in aanloop naar de WK in Boedapest aanzienlijk. In juli bij de Diamond League in Londen kwam ze al tot 51,45, een Europees record en de derde tijd ooit. Toen was al duidelijk dat ze in Hongarije geen last zou hebben van McLaughlin, omdat de Amerikaanse haar aandacht had verlegd naar de 400 meter vlak.

Bol zelf gaf keer op keer aan dat de wereldtitel het grote doel was, maar zelfs na haar dominante optreden in de halve finales weigerde ze al over het goud te praten en vond ze het vooral belangrijk dat ze de race had ‘uitgevoerd’ zoals die vooraf in haar hoofd zit. "Iedereen verwacht dat ik ga winnen, maar je weet nooit wat er kan gebeuren’’, waarmee ze doelde ze op haar onfortuinlijke val in de finale van de 4x400 meter gemengd. Ze struikelde luttele meters voor de meet en verspeelde een vrijwel zekere gouden medaille voor de Nederlandse ploeg.

Meer uit Sport

Geen Tour de France voor klimmer Bilbao in afscheidsjaar

MANAMA (ANP) - De Spaanse wielrenner Pello Bilbao zal in zijn afscheidsjaar geen Tour de France rijden. De 36-jarige klimspecialist is niet op tijd hersteld van een virale infectie die hij opliep in de Tour Auvergne-Rhône-Alpes (voorheen het Critérium du Dauphiné). Dat meldde zijn ploeg Bahrain-Victorious op X.

5 uur geleden
Verstappen hoopt op betere Red Bull in 'thuisrace' Oostenrijk

SPIELBERG (ANP) - Max Verstappen is recordhouder met vier zeges in de Grote Prijs van Oostenrijk, maar een vijfde zege in zijn andere 'thuisrace' ligt niet voor de hand. De Red Bull van de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 presteert dit seizoen ondermaats vergeleken met de grote concurrenten Mercedes en Ferrari. De Nederlander hoopt dat zijn auto met een upgrade weer iets beter gaat presteren.

10 uur geleden
Hamilton onthult 'pijnlijke' nekblessure in begintijd bij Ferrari

SPIELBERG (ANP) - Lewis Hamilton heeft onthuld dat een nekblessure hem kwelde in zijn eerste weken bij Ferrari. "Ik crashte begin vorig jaar tijdens een van mijn eerste tests in de Ferrari heel hard tegen de muur. Een van mijn nekwervels raakte beschadigd en daarbij werd een zenuw geraakt", vertelde de zevenvoudig wereldkampioen aan de media op de persdag van de Formule 1 voorafgaand aan de Grote Prijs van Oostenrijk.

12 uur geleden
Mercedes dreigt met teamorders voor Antonelli en Russell

SPIELBERG (ANP) - Kimi Antonelli en George Russell kunnen teamorders van Mercedes verwachten als een van de twee duidelijk sneller is en de druk van rivalen groot. Dat zei WK-leider Antonelli tegen verslaggevers op de persdag van de Formule 1, voorafgaand aan de Grote Prijs van Oostenrijk.

12 uur geleden
Autosportbond FIA heft limiet voor duur voorzitterschap op

MACAU (ANP) - Autosportbond FIA heeft ingestemd met het beëindigen van de limiet op termijnen voor het voorzitterschap. De huidige voorzitter Mohamed Ben Sulayem uit de Verenigde Arabische Emiraten wilde een einde aan de limiet van drie termijnen van vier jaar. Ben Sulayem is recent herkozen in zijn tweede termijn.

13 uur geleden
Formule 1 kondigt hitteprotocol af voor GP Oostenrijk

SPIELBERG (ANP) - De overkoepelende autosportorganisatie FIA heeft voor de Grote Prijs van Oostenrijk komend weekeinde het hitteprotocol uitgevaardigd. Het is de eerste keer dit seizoen dat dit gebeurt. Het betekent dat de Formule 1-auto's worden voorzien van een koelsysteem voor de coureurs, bijvoorbeeld een koelvest.

13 uur geleden
Tennisbond ITF doopt zichzelf om tot World Tennis

LONDEN (ANP) - De Internationale Tennisfederatie (ITF) heeft zichzelf per direct omgedoopt tot World Tennis. De federatie hoopt het aantal tennissers de komende jaren verder te laten groeien van 106 miljoen in 2024 naar 140 miljoen in 2035. Een ambitieus, maar haalbaar doel, aldus World Tennis.

17 uur geleden