
Met JOEPA maximaal genieten van golf
“Knip met je vingers en ik heb een idee. Het frustreert me dat ik daar niet altijd iets mee doe. Om die reden besloot ik mijn idee van een ‘golflog’ bij de kladden te pakken en er echt iets mee te doen. Zo ontstond de JOEPA Golflog. Daarin kun je je ervaringen tijdens je golfrondes noteren, leer je van je prestaties en creëer je je persoonlijke golf 'bucketlist'.”Patricia van Damme is zelfstandig ondernemer. Momenteel is zij actief als programmamanager bij Zeeland Connect. Daarnaast geeft zij les op de Avans Hogeschool en begeleidt zij afstudeerders. Haar kracht ligt op het gebied van leiderschap, teamontwikkeling en klantgericht ondernemen. “Ik noem mezelf gekscherend wel eens een ‘fladderaar’, omdat ik eigenlijk van alles en nog wat doe. In de basis ben ik een creatief en intuïtief mens.” Het moet vooral leuk zijn Naast haar werk is Patricia een fanatiek golfer. Ze is lid bij golfvereniging De Woeste Kop in Axel. Tijdens één van haar golfrondes ontstond het idee voor een golflog. “Ik vind het leuk om ook op andere golfbanen te golfen. Zo heb ik ooit ergens mijn driver kapot geslagen, maar ik heb geen idee meer waar dat was. Dat frustreerde me. Daardoor borrelde het idee van een logboek op. Ik heb ooit gedoken en in de duiksport is dat heel normaal. Ik wist direct: dát wil ik hebben. Omdat het er niet was, ben ik er zelf mee aan de slag gegaan. Met een knipoog natuurlijk, want het moet vooral leuk zijn.”
Creëer je persoonlijke golf 'bucketlist'
Samen met een bevriende grafisch ontwerper ging Patricia aan de slag. Zo ontstond het JOEPA gloflog. Een écht boekje, omdat tegenwoordig al zoveel digitaal is, zelfs met potlood, puntenslijper en plastic beschermhoesje. “Het is op A5-formaat gemaakt en telt vijftig invulvelden waarin je golfrondes kunt loggen. Geen ronde is hetzelfde, maar altijd de moeite waard om als herinnering te bewaren. Laatst was ik bijvoorbeeld op een golfbaan waar ik mijn hond mocht meenemen. Dat noteer ik! Evenals de baan waar schapen aan het grazen waren. Maar het boekje biedt veel meer. Zo vind je er een overzicht van alle golfbanen in de Benelux. Zo kun je mooi bijhouden waar je speelde en waar je ooit nog wil spelen. Dat noem ik je persoonlijke golf 'bucketlist'. Leuk is ook de mogelijkheid van ‘mindful golf’, waardoor je bewuster kunt gaan golfen. Aan de hand van je persoonlijke scorekaart kun je je ronde evalueren: wat ging goed en wat kun je de volgende keer verbeteren.”
JOEPA!
Rest natuurlijk de vraag waar JOEPA van komt. Patricia: “Alleen het woord golflog vonden we veel te saai. We kwamen op JOEPA vanwege mijn vast golfmaatje Joeri. Terwijl mijn man heel competitief is, gaan Joeri en ik vooral voor de ‘fun’ golfen. Het gaat ons niet perse om de scores, maar om de beleving. We genieten van het landschap, het weer of het gezelschap op de baan. Bij een mooie slag roepen we JOEPA, een samenvoeging van onze namen. Toen iemand zei dat ik die naam moest voeren, was ik direct overtuigd.”
Interesse in de JOEPA Golflog?
Kijk snel op www.joepagolflog.com of stuur een e-mail naar Patricia via [email protected]
Meer uit Zeeland
Duurzaamheidsexpert en voormalig RTL-weervrouw Helga van Leur is aangekondigd als spreker tijdens Contacta 2025. Met haar achtergrond in Bodem, Water en Atmosfeer (Wageningen University) en een carrière waarin ze in 1998 werd uitgeroepen tot beste weervrouw ter wereld, staat Van Leur bekend om het vertalen van complexe wetenschap naar toegankelijke inzichten.
2 weken geledenDe spanning stijgt voor de Zeeuwse Innovatieprijs Emergo 2025. Gedeputeerde Jo-Annes de Bat maakte vanochtend bij Omroep Zeeland bekend welke vijf bedrijven kans maken op de prestigieuze prijs, die dit jaar voor de 23e keer wordt uitgereikt. De prijs beloont ondernemingen die met innovatieve producten en diensten bijdragen aan een duurzame en toekomstbestendige economie in Zeeland.
3 weken geledenAl sinds 1900 maakt de naam Akkerdaas deel uit van het Zeeuwse ondernemerslandschap. Wat begon als een smederij en loodgietersbedrijf groeide in ruim een eeuw tijd uit tot een veelzijdige onderneming met een eigen kadowinkel. De familie Akkerdaas staat inmiddels al vier generaties lang garant voor vakmanschap, ondernemerschap en een scherp oog voor wat klanten zoeken.
3 weken geledenZeelandia viert 125 jaar: van Zeeuwse keuken tot wereldspeler in bakkerij-ingrediënten Bij bakkersbedrijf Zeelandia in Zierikzee kunnen de ovens, deegmachines en broodvormen alvast een grondige schoonmaakbeurt krijgen, want op 12 september komt er bijzonder bezoek. Ter gelegenheid van het 125-jarig jubileum brengt Zijne Majesteit de Koning een bezoek aan het familiebedrijf. Wat in 1900 begon met een recept voor beschuitgelei groeide uit tot een internationaal concern met ruim 3.000 medewerkers, actief in meer dan honderd landen.
3 weken geledenOndernemerschap, innovatie en liefde voor zijn dorp: dat typeert Lennert Steketee. Als geboren en getogen Yersekenaar zet hij zich in om het vissersdorp op de kaart te zetten, zowel als ondernemer als in zijn rol als verbinder binnen de gemeenschap.
3 weken geledenHet aantal mensen met een werkloosheidsuitkering in Zeeland is het afgelopen jaar duidelijk gestegen. Volgens recente cijfers ligt de toename hoger dan het landelijke gemiddelde.
3 weken geledenSave the Date! De 62e editie van Horecabeurs Goes vindt plaats op 9 & 10 maart 2026 in de Zeelandhallen!
3 weken geleden