Messi brengt Argentinië met zege dicht bij recordreeks Italië
HARRISON (ANP) - Lionel Messi heeft in een oefenwedstrijd van Argentinië met Jamaica zijn honderdste overwinning met het nationale elftal gehaald. De Argentijnen wonnen in New Jersey in de VS met 3-0 mede dankzij twee doelpunten van de vedette van Paris Saint-Germain.
Messi kwam door zijn twee doelpunten in de tweede helft op 90 treffers voor Argentinië in 164 wedstrijden. De ploeg van bondscoach Lionel Scaloni is nu sinds 2019 35 wedstrijden op rij ongeslagen. Dat zijn er maar twee minder dan de recordreeks van Italië van 37 wedstrijden op rij zonder nederlaag.
Scaloni had Messi aanvankelijk rust gegeven tegen Jamaica. Voormalig Ajacied Nicolás Tagliafico begon wel in de basis en Lisandro Martínez viel in de tweede helft in. Julián Álvarez had de Argentijnen al in de 13e minuut op voorsprong gebracht. Messi kwam in de tweede helft in het veld en was in de slotfase in de 86e en 89e minuut trefzeker, de tweede uit een vrije trap. De sterspeler had afgelopen weekend ook al twee keer gescoord tegen Honduras.
Bondscoach Scaloni heeft voor het WK zekerheid gekregen over zijn toekomst bij het Argentijnse elftal. Zijn contract is verlengd tot het WK van 2026. "Met trots kan ik melden dat we de continuïteit van Lionel Scaloni als coach van Argentinië hebben geregeld tot het WK 2026", meldde voorzitter Claudio Tapia van de Argentijnse voetbalbond AFF via Twitter.
Scaloni volgde in 2018 Jorge Sampaoli op als bondscoach. Hij leidde Argentinië in 2021 naar de zege in de Copa América.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal trainde zaterdag met de reserves van de gewonnen oefeninterland tegen Noorwegen (2-1) voor de volgende test richting het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Zij maken dinsdag tegen Ecuador kans op een basisplaats omdat bondscoach Ronald Koeman een aantal internationals rust wil gunnen in aanloop naar de beslissende fase van het seizoen met hun club.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Het nationale team van Senegal heeft zaterdagmiddag in Stade de France de Afrika Cup aan het publiek getoond. Dat deden de voetballers voor een vriendschappelijk duel met Peru dat om 17.00 uur begint in Parijs.
8 uur geledenCOVERCIANO (ANP/AFP) - De Italiaanse voetballers gaan er niet zomaar vanuit dat ze dinsdag in Zenica ten koste van Bosnië en Herzegovina het wereldkampioenschap bereiken. Dat zei international Federico Dimarco zaterdag, in reactie op camerabeelden waarop te zien was dat hij en zijn teamgenoten juichten toen Bosnië in de halve finale van de play-offs Wales na strafschoppen uitschakelde. Mensen maakten daaruit op dat Italië liever Bosnië zou treffen dan Wales.
8 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona kan in de kwartfinales van de Champions League tegen Atlético Madrid niet beschikken over aanvaller Raphinha. De 29-jarige Braziliaan heeft een hamstringblessure opgelopen in de oefenwedstrijd van Brazilië tegen Frankrijk.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.
1 dag geledenBASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.
1 dag geleden