Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Merz wil autoheffingen VS en EU tegen elkaar wegstrepen

Merz wil autoheffingen VS en EU tegen elkaar wegstrepen

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz streeft naar een deal waarin de Verenigde Staten belastingvrij auto's kunnen exporteren naar Europa. In ruil daarvoor zou Europa dan hetzelfde aantal auto's zonder heffingen in de VS mogen invoeren. Dat heeft Merz gezegd tijdens een bijeenkomst in Berlijn, enkele uren na zijn terugkomst uit Washington.

"We moeten kijken of we een compensatieregeling of iets dergelijks kunnen bedenken", aldus Merz, die in de VS was voor een bezoek aan de Amerikaanse president Donald Trump. Hij vertelde verder dat vertegenwoordigers namens beide landen "intensief met elkaar zullen praten over de Duits-Amerikaanse handelsbetrekkingen."

Volgens gegevens van de Europese autobrancheorganisatie ACEA werden vorig jaar ruim 749.000 auto's geëxporteerd van Europa naar de VS. Dat is ruim vier keer zoveel als de bijna 165.000 auto's die uit de VS Europa binnenkwamen.

Von der Leyen

De VS hebben op dit moment nog importheffingen van 25 procent op auto's. Duitsland is daarvoor gevoelig omdat het land economisch erg afhankelijk is van de export van auto's van merken als Mercedes-Benz en BMW. Topman Ola Källenius van Mercedes-Benz stelde donderdag al een plan voor dat vergelijkbaar was met dat van Merz.

De bondskanselier gaf verder aan dat hij later op vrijdag nog spreekt met Ursula von der Leyen, de voorzitter van de Europese Commissie. Zij zal dan worden geïnformeerd over de uitkomst van Merz' bezoek aan Trump.

Meer uit Financieel

Nexperia schort levering wafers aan Chinese assemblagefabriek op

BEIJING (ANP/RTR) - De Nederlandse chipfabrikant Nexperia heeft de levering van wafers aan zijn Chinese assemblagefabriek opgeschort, staat in een brief aan klanten die persbureau Reuters heeft ingezien. De stap zou de zorgen van autofabrikanten over gestaakte chipleveringen kunnen verergeren. Wafers zijn belangrijk voor het maken van chips.

24 minuten geleden
Muziekgroep UMG stijgt in licht lagere AEX na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) stond vrijdag bij de stijgers op de Amsterdamse beurs. Het grootste muziekconcern ter wereld, waarvan het hoofdkantoor in Hilversum staat, boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst. Volgens het bedrijf verkochten onder anderen de popsterren Taylor Swift en Sabrina Carpenter en muziek uit de populaire film KPop Demon Hunters goed. De omzet uit fysieke albums steeg met ruim 18 procent. Dat kwam onder meer door het nieuwe album van Taylor Swift, dat begin oktober uitkwam. Het aandeel won ruim 1 procent.

50 minuten geleden
Nvidia-baas sluit deals in Zuid-Korea

SEOUL (ANP) - Het Amerikaanse chipconcern Nvidia heeft in Zuid-Korea deals gesloten om aan grote bedrijven in het land te kunnen leveren, waaronder Samsung en Hyundai. De overeenkomsten die zijn bemiddeld met de Zuid-Koreaanse overheid maken het mogelijk meer dan 260.000 chips te verstrekken om Koreaanse AI-projecten een boost te geven. Hoeveel geld hiermee is gemoeid, is niet naar buiten gebracht.

1 uur geleden
FNV en aannemers: schrappen ID-pas bouwplaatsen is onbegrijpelijk

DEN HAAG (ANP) - Vakbond FNV en brancheorganisatie Aannemersfederatie Nederland vinden het "onbegrijpelijk" dat het demissionaire kabinet stopt met de invoering van een verplichte ID-pas voor werknemers op bouwplaatsen. Het plan uit 2015 komt voort uit de cao voor de bouw en infra en was bedoeld om schijnconstructies en misstanden in de bouw aan te pakken. Demissionair minister van Sociale Zaken en Werkgelegenheid Mariëlle Paul maakte donderdag bekend de verplichte digitale registratie niet in te voeren.

1 uur geleden
Reuters: Netflix onderzoekt bod op delen Warner Bros. Discovery

LOS GATOS (ANP) - Netflix onderzoekt serieus of het een bod wil doen op de studio- en streamingactiviteiten van Warner Bros. Discovery. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. De onderneming zou inmiddels een financieel adviseur in de arm hebben genomen. Netflix heeft volgens de bronnen ook toegang gekregen tot de dataroom, die de financiële details bevat die nodig zijn om een bod uit te brengen.

2 uur geleden
Heijmans verkoopt meer nieuwbouwhuizen, wel moeilijker in steden

ROSMALEN (ANP) - Bouwconcern Heijmans heeft in de eerste tien maanden van dit jaar meer nieuwbouwwoningen verkocht dan een jaar eerder. In zijn kwartaalresultaten wijst Heijmans op een sterk blijvende vraag naar grondgebonden woningen in buitenstedelijke gebieden. Binnen steden lopen de verkopen moeizamer. Het bouwbedrijf wijt dit deels aan minder vraag van particuliere kopers en terughoudendheid van institutionele beleggers door veranderde wetgeving.

2 uur geleden
Inflatie neemt af tot 3,1 procent in oktober

DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven is in oktober gemiddeld 3,1 procent duurder geworden vergeleken met dezelfde maand een jaar geleden. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een snelle raming. De inflatie was daarmee lager dan in september. In die maand liep de inflatie op tot 3,3 procent, van 2,8 procent in augustus.

2 uur geleden