Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Merz gaat vrijdag naar Brussel voor ontmoeting met Von der Leyen

Merz gaat vrijdag naar Brussel voor ontmoeting met Von der Leyen

BRUSSEL (ANP) - De nieuwe Duitse bondskanselier Friedrich Merz reist vrijdag naar Brussel af voor een afspraak met voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen. Het gaat om een eerste ontmoeting tussen de twee in Merz' rol als bondskanselier.

De twee zullen het onder meer hebben over de verhoudingen met de Verenigde Staten en defensie-uitgaven, laat een woordvoerder van de Commissie weten. De leiders zullen ook stilstaan bij de Dag van Europa, waarop wordt herdacht dat op 9 mei 1950 de zogenoemde Schuman-verklaring werd ondertekend, het startpunt van de Europese Unie.

Die dag is er ook een militaire parade in Moskou, waarvoor enkele EU-lidstaten en kandidaat-lidstaten zijn uitgenodigd. Of de twee politici het gaan hebben over de Europese aanwezigen in Moskou, kon de woordvoerder niet zeggen. Enkele EU-buitenlandministers gaan vrijdag uit solidariteit juist naar Oekraïne.

Meer uit Buitenland

De Volkskrant: schotwonden kinderen Gaza wijzen op gericht vuur

AMSTERDAM (ANP) - De getuigenissen van internationale artsen die hebben gewerkt in de Gazastrook wijzen erop dat Israëlische militairen mogelijk bewust op Palestijnse kinderen hebben geschoten, schrijft de Volkskrant. De krant sprak met vijftien artsen die gezamenlijk zeker 114 kinderen van 15 jaar en jonger zagen die alleen een schotwond in hun hoofd of borst hadden, "een belangrijke aanwijzing dat er gericht op de kinderen is geschoten". Gericht schieten op kinderen is een oorlogsmisdaad.

4 uur geleden
Weer aardbeving bij Russisch schiereiland Kamtsjatka

MOSKOU (ANP/AFP) - Voor de kust van schiereiland Kamtsjatka, in het uiterste oosten van Rusland, heeft zaterdag opnieuw een aardbeving plaatsgevonden. De beving had een kracht van 7.4. Eind juli werd het gebied getroffen door een aardbeving met een kracht van 8.8.

4 uur geleden
Maduro roept bevolking op schietlessen te nemen

CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse president Nicolas Maduro heeft reservisten, milities en jongeren opgeroepen om zaterdag naar kazernes te komen om te leren schieten. Eerder sprak Maduro al over de inzet van een 'civiele verdediging' nu de spanningen tussen Venezuela en de Verenigde Staten zijn opgelopen.

4 uur geleden
Weduwe Charlie Kirk bedankt politie en president Trump

PHOENIX (ANP) - De weduwe van politiek activist Charlie Kirk heeft vrijdag president Donald Trump en vicepresident J.D. Vance bedankt voor hun steun en vriendschap. Ook bedankte ze de politiediensten "die onophoudelijk hebben gewerkt om de moordenaar van mijn man te arresteren, zodat hij veroordeeld kan worden."

4 uur geleden
Verdachte moord Charlie Kirk nog niet formeel aangeklaagd

SALT LAKE CITY (ANP/BLOOMBERG) - De autoriteiten in de Amerikaanse staat Utah hebben nog geen formele aanklacht ingediend tegen de man die verdacht wordt van de moord op activist Charlie Kirk. De 22-jarige is gearresteerd op verdenking van moord en wapenmisdrijven.

4 uur geleden
Meer dan honderd doden door zinken boot Congo

KINSHASA (ANP/RTR) - In Congo zijn zeker 107 mensen om het leven gekomen bij het zinken van een boot. Het vaartuig vloog in brand op de Congorivier en kon niet meer worden gered. Volgens de regering zijn er ook nog 146 mensen vermist.

14 uur geleden
Roken en vapen op Belgische terrassen verboden vanaf 2027

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Per 1 januari 2027 komt er een verbod op roken en vapen op en bij terrassen in België, meldt minister van Volksgezondheid Frank Vandenbroucke. Ook wordt roken in zogeheten rookkamers, zoals in cafés, luchthavens en shishabars niet meer toegestaan.

18 uur geleden