Merkel wil EU sterker uit de coronacrisis laten komen
BERLIJN (ANP/DPA) - Bondskanselier Angela Merkel wil Europa tijdens het Duitse EU-voorzitterschap de komende zes maanden sterker uit de coronacrisis laten komen.
Zij zegt in haar wekelijkse videoboodschap op zaterdag zich ervan bewust te zijn "dat aan het Duitse voorzitterschap van de EU grote verwachtingen zijn gekoppeld".
Die verwachtingen reiken volgens haar ver over het bedwingen van het coronavirus heen. Zij noemt behalve de pandemie drie sleuteldossiers: de klimaataanpak, de digitalisering en de EU als gesloten geheel laten optreden in de richting van andere strategische partners als de VS, China, Rusland en Turkije.
"Het is onze opdracht om als een eerlijke makelaar aan te sturen op compromissen en oplossingen voor alle EU-landen", aldus Merkel. Zij erkent dat het niet eenvoudig zal zijn om alle deelbelangen van de 27 leden op één lijn te krijgen. "Maar we treden deze klus met vreugde en elan tegemoet."
Meer uit Buitenland
SANTA MARTA (ANP) - In de Colombiaanse kustplaats Santa Marta is vrijdag de eerste internationale conferentie over de afbouw van fossiele brandstoffen begonnen, die Colombia samen met Nederland organiseert. Voor de zesdaagse conferentie hebben zich 56 landen aangemeld, zei de Colombiaanse milieuminister Irene Vélez Torres bij aanvang. Samen zijn die landen goed voor zo'n 20 procent van de wereldwijde productie van fossiele brandstoffen en 30 procent van de mondiale vraag.
24 minuten geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Ten minste twaalf mensen zijn vrijdag omgekomen bij Israëlische aanvallen in Gaza, zeggen de autoriteiten in het gebied. Onder hen zouden ook zes politieagenten zijn geweest.
50 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie wil de doodstraf op federaal niveau uitbreiden en het ook mogelijk maken om die uit te voeren met een vuurpeloton, door elektrocutie of verstikking met een gas. President Donald Trump beloofde daar eerder werk van te gaan maken tijdens zijn tweede termijn.
1 uur geledenISLAMABAD (ANP) - Amerikaanse en Iraanse delegaties treffen elkaar "mogelijk" zondag in Islamabad, aldus een Pakistaanse vertegenwoordiger tegen de Amerikaanse zender ABC News. De Iraniërs en de Amerikanen zouden zaterdag eerst afzonderlijk met Pakistaanse onderhandelaars praten, en als dat goed gaat houden ze de dag erna directe gesprekken, aldus de zender.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump stuurt zijn gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner zaterdag naar Pakistan voor overleg met Iran. Dat heeft het Witte Huis gemeld. Iran zou hier volgens het Witte Huis om hebben gevraagd. De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi is vrijdagavond op bezoek in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad.
2 uur geledenATLANTA/WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump stuurt zijn gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner naar Pakistan voor overleg met de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi. Dat meldt nieuwszender CNN. Vicepresident JD Vance zou volgens Amerikaanse media niet meegaan. Hij was eerder wel in Pakistan bij overleg met de Iraniërs. Pakistan bemiddelt in het conflict.
2 uur geledenBINT JBEIL (ANP) - Het Israëlische leger (IDF) heeft zes "terroristen" van Hezbollah gedood, meldt het op X. Het leger zegt door te gaan met operaties in het zuiden van Libanon, ondanks een bestand tussen Israël en Libanon dat donderdag werd verlengd met drie weken.
2 uur geleden