Merkel wil EU sterker uit de coronacrisis laten komen
BERLIJN (ANP/DPA) - Bondskanselier Angela Merkel wil Europa tijdens het Duitse EU-voorzitterschap de komende zes maanden sterker uit de coronacrisis laten komen.
Zij zegt in haar wekelijkse videoboodschap op zaterdag zich ervan bewust te zijn "dat aan het Duitse voorzitterschap van de EU grote verwachtingen zijn gekoppeld".
Die verwachtingen reiken volgens haar ver over het bedwingen van het coronavirus heen. Zij noemt behalve de pandemie drie sleuteldossiers: de klimaataanpak, de digitalisering en de EU als gesloten geheel laten optreden in de richting van andere strategische partners als de VS, China, Rusland en Turkije.
"Het is onze opdracht om als een eerlijke makelaar aan te sturen op compromissen en oplossingen voor alle EU-landen", aldus Merkel. Zij erkent dat het niet eenvoudig zal zijn om alle deelbelangen van de 27 leden op één lijn te krijgen. "Maar we treden deze klus met vreugde en elan tegemoet."
Meer uit Buitenland
BOULOGNE-BILLANCOURT (ANP) - Rondom de finale van de Champions League tussen Paris-Saint-Germain (PSG) en Arsenal is het op meerdere plaatsen in Parijs tot schermutselingen gekomen tussen voetbalsupporters en oproerpolitie. Vooral rond het stadion van de Parijse club PSG in het Parc des Princes in Boulogne-Billancourt werd het onrustig en hebben agenten aanhoudingen verricht. Supporters die kennelijk het stadion binnen willen, hebben er barricades opgericht.
42 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - President Donald Trump is klaar met alle ophef rond de concertreeks ter ere van het 250-jarig bestaan van de VS. In een bericht op Truth Social laat hij weten in plaats van dat evenement mogelijk woensdag op The National Mall in Washington een "Amerika is terug-bijeenkomst" te willen houden.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De Libanese premier Nawaf Salam heeft "de gevaarlijke en ongekende escalatie" door Israël veroordeeld in een televisietoespraak. Het "beleid van de verschroeide aarde" gaat Israël geen veiligheid brengen, aldus de premier.
3 uur geledenEBBA (ANP) - Bij een "gerichte" Israëlische droneaanval zijn twee Libanese militairen ernstig gewond geraakt, meldt het Libanese leger. De drone zou een auto hebben geraakt op een openbare weg bij de plaats Ebba in het zuiden van Libanon. De militairen zijn overgebracht naar een ziekenhuis.
6 uur geledenBUNIA (ANP/RTR) - De topman van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, is aangekomen in de Congolese regio Ituri, het epicentrum van de huidige ebola-uitbraak. Hij zegt te zijn gekomen om met lokale bewoners te overleggen over de aanpak. "De gemeenschappen begrijpen het probleem beter en kennen ook de oplossing", aldus Tedros.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Mohsen Rezaei, een adviseur van de Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei, zegt dat de Amerikaanse president Donald Trump "de diplomatie voor de derde keer heeft verraden". Trump stelt volgens hem onder meer te vergaande eisen tijdens onderhandelingen. Hij zegt ook niet blij te zijn met het feit dat de Verenigde Staten nog altijd Iraanse havens blokkeren.
9 uur geledenSINGAPORE (ANP/RTR) - De Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk en Australië gaan samen onbemande onderzeeërs ontwikkelen. Dat project is deel van het AUKUS-pact, dat de drie landen vijf jaar geleden sloten.
10 uur geleden