Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Merkel fel tegen stigmatisering inwoners besmettingshaarden

Merkel fel tegen stigmatisering inwoners besmettingshaarden

BERLIJN (ANP/AFP) - De woede van sommige Duitsers richting de inwoners van de districten waar het coronavirus weer grootschalig is uitgebroken, is "geheel onacceptabel en walgelijk", heeft de woordvoerder van bondskanselier Angela Merkel vrijdag gezegd. De woordvoerder reageerde op berichten dat inwoners van de districten Gütersloh en Warendorf doelwit zijn van beledigingen en vandalisme.

"Dat inwoners van Gütersloh en Warendorf soms worden uitgescholden en dat hun auto's worden bekrast, is natuurlijk onacceptabel en walgelijk gedrag", zei Merkels woordvoerder in een persconferentie. "We moeten elkaar met respect en sympathie behandelen, in het bijzonder in moeilijke situaties." Hij voegde daaraan toe dat iedereen de kans loopt dat zijn of haar omgeving plotseling een infectiehaard blijkt te zijn.

Duitse autoriteiten gelastten dinsdag dat lockdownmaatregelen opnieuw werden ingesteld in de twee districten in de deelstaat Noordrijn-Westfalen. Die beslissing kwam nadat een grootschalige coronauitbraak onder het personeel van vleesverwerker Tönnies aan het licht was gekomen. Meer dan 1500 medewerkers bleken te zijn besmet. Van de meer dan 1500 testen die woensdag onder de bevolking van Gütersloh werden uitgevoerd, bleken er volgens de lokale autoriteiten maar drie positief te zijn.

Usedom

Desondanks hebben meerdere Duitse deelstaten laten weten dat zij vakantiegangers uit de getroffen regio's zullen terugsturen. Een toeristenpaar uit Gütersloh werd deze week weggestuurd van het eiland Usedom in Mecklenburg-Voor-Pommeren. Beieren kondigde aan dat hotels in de deelstaat geen boekingen zouden aannemen van mensen uit gebieden met hoge besmettingsrisico's.

Deelstaatpremier Armin Laschet van Noordrijn-Westfalen heeft mensen geadviseerd zich te laten testen voor ze elders in Duitsland op reis gaan. Net als Merkels woordvoerder sprak Laschet zich uit tegen de stigmatisering van mensen uit de regio Gütersloh.

Meer uit Buitenland

Trump op dit moment niet bereid om deal te sluiten met Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is momenteel niet bereid om een akkoord te sluiten om de oorlog met Iran te beëindigen. Dat zegt Trump in een verklaring tegen NBC News.

15 minuten geleden
Iraanse Revolutionaire Garde zweert Netanyahu te zullen doden

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen de Israëlische premier Benjamin Netanyahu als doelwit te nemen in de aanhoudende oorlog tussen Israël en de Verenigde Staten.

1 uur geleden
Oegandese oppositieleider Bobi Wine ontvlucht land

KAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese oppositieleider Bobi Wine is Oeganda ontvlucht. Hij zat sinds januari ondergedoken, nadat hij had gezegd dat er gefraudeerd was bij de presidentsverkiezingen. Zittend president Yoweri Museveni werd uitgeroepen tot winnaar.

12 uur geleden
Trump wil dat meer landen oorlogsschepen naar Golfregio sturen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft andere landen opgeroepen om oorlogsschepen naar de Golfregio te sturen. Hij wil dat ze meehelpen om ervoor te zorgen dat olieschepen ongehinderd door de belangrijke Straat van Hormuz bij Iran kunnen varen.

13 uur geleden
Meer dan zestig doden bij aanhoudende overstromingen in Kenia

NAIROBI (ANP/RTR) - Het dodental door de overstromingen in Kenia is opgelopen tot boven de zestig. De politie schrijft in een bericht op X dat er 62 mensen zijn omgekomen, onder wie acht kinderen. Zware regenval en overstromingen treffen het Afrikaanse land al dagen. In de hoofdstad Nairobi zijn de meeste doden gevallen: 33. Meer dan 2000 mensen zijn ontheemd geraakt.

14 uur geleden
Haaretz: Israël en Libanon praten komende dagen over aanvallen

JERUZALEM (ANP/AFP) - Vertegenwoordigers uit Libanon en Israël gaan ergens in de komende dagen met elkaar om tafel over de aanvallen van Israël en Hezbollah, meldt de krant Haaretz op basis van bronnen. Het worden de eerste gesprekken tussen de twee landen sinds de situatie twee weken geleden escaleerde.

16 uur geleden
Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas (96) overleden

STARNBERG (ANP/DPA/RTR) - De beroemde Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas is op 96-jarige leeftijd overleden. Hij gold als een van de grootste denkers van deze tijd.

17 uur geleden