Merkel fel tegen stigmatisering inwoners besmettingshaarden
BERLIJN (ANP/AFP) - De woede van sommige Duitsers richting de inwoners van de districten waar het coronavirus weer grootschalig is uitgebroken, is "geheel onacceptabel en walgelijk", heeft de woordvoerder van bondskanselier Angela Merkel vrijdag gezegd. De woordvoerder reageerde op berichten dat inwoners van de districten Gütersloh en Warendorf doelwit zijn van beledigingen en vandalisme.
"Dat inwoners van Gütersloh en Warendorf soms worden uitgescholden en dat hun auto's worden bekrast, is natuurlijk onacceptabel en walgelijk gedrag", zei Merkels woordvoerder in een persconferentie. "We moeten elkaar met respect en sympathie behandelen, in het bijzonder in moeilijke situaties." Hij voegde daaraan toe dat iedereen de kans loopt dat zijn of haar omgeving plotseling een infectiehaard blijkt te zijn.
Duitse autoriteiten gelastten dinsdag dat lockdownmaatregelen opnieuw werden ingesteld in de twee districten in de deelstaat Noordrijn-Westfalen. Die beslissing kwam nadat een grootschalige coronauitbraak onder het personeel van vleesverwerker Tönnies aan het licht was gekomen. Meer dan 1500 medewerkers bleken te zijn besmet. Van de meer dan 1500 testen die woensdag onder de bevolking van Gütersloh werden uitgevoerd, bleken er volgens de lokale autoriteiten maar drie positief te zijn.
Usedom
Desondanks hebben meerdere Duitse deelstaten laten weten dat zij vakantiegangers uit de getroffen regio's zullen terugsturen. Een toeristenpaar uit Gütersloh werd deze week weggestuurd van het eiland Usedom in Mecklenburg-Voor-Pommeren. Beieren kondigde aan dat hotels in de deelstaat geen boekingen zouden aannemen van mensen uit gebieden met hoge besmettingsrisico's.
Deelstaatpremier Armin Laschet van Noordrijn-Westfalen heeft mensen geadviseerd zich te laten testen voor ze elders in Duitsland op reis gaan. Net als Merkels woordvoerder sprak Laschet zich uit tegen de stigmatisering van mensen uit de regio Gütersloh.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zou zijn medewerkers hebben opgedragen zich voor te bereiden op een langdurige blokkade van Iran. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De beeltenis van president Donald Trump zal binnenkort op sommige Amerikaanse paspoorten verschijnen, zo lieten regeringsfunctionarissen dinsdag weten aan Fox News en The Bulwark.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De door Republikeinen geleide Amerikaanse Senaat heeft een door Democraten ingediende resolutie geblokkeerd. Deze resolutie zou president Donald Trump hebben verboden om zonder goedkeuring van het Congres militair op te treden tegen Cuba.
3 uur geledenPRISTINA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De diep verdeelde parlementsleden van Kosovo zijn er dinsdag niet in geslaagd een president te kiezen. Daardoor stevent het land af op een derde verkiezing in iets meer dan een jaar tijd.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Britse koning Charles III heeft de Verenigde Staten erop aangedrongen om standvastig te blijven met hun westerse bondgenoten, nu de spanningen rond Iran en Oekraïne de trans-Atlantische betrekkingen dreigen te ondermijnen. "De uitdagingen waar we voor staan zijn te groot voor één enkel land om alleen te dragen", zei hij onder meer in een zeldzame toespraak tot het Amerikaanse Congres.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De voormalige FBI-directeur James Comey is aangeklaagd voor het bedreigen van de Amerikaanse president. Eerder meldden internationale media al dat Comey opnieuw werd vervolgd, maar de precieze aanklacht was toen nog onduidelijk. Tegen Comey is ook een arrestatiebevel uitgevaardigd, meldt CNN.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft uitgehaald naar de Duitse bondskanselier Friedrich Merz. Merz zei maandag dat de VS de oorlog tegen Iran zonder strategie zijn begonnen en dat het land nu vernederd wordt door het Iraanse leiderschap. "Hij weet niet waar hij het over heeft!", schrijft Trump als reactie op zijn Truth Social.
7 uur geleden