Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Merkel en leiders deelstaten overleggen over coronacrisis

Merkel en leiders deelstaten overleggen over coronacrisis

BERLIJN (ANP) - In Duitsland wordt zondag spoedoverleg gehouden over de coronacrisis. Bondskanselier Angela Merkel overlegt volgens bronnen van Duitse media met de leiders van deelstaten over een landelijke aanpak.

In Duitsland worden dagelijks tienduizenden nieuwe coronabesmettingen gemeld. Het Robert Koch Instituut, het Duitse RIVM, maakte zaterdag nog melding van ruim 28.000 nieuwe gevallen.

Door het groeiende aantal patiënten lopen sommige ziekenhuizen tegen hun grenzen aan. Daardoor groeit ook de druk op de politiek om met aanvullende maatregelen te komen. Er wordt zondag naar verwachting gesproken over de mogelijke sluiting van winkels in de aanloop naar de kerstvakantie.

De deelstaten hebben veel autonomie en dat betekent dat vaak niet overal dezelfde coronaregels van kracht zijn. Regionale leiders konden het vorige maand wel eens worden over een zogenoemde 'lockdown light', maar die heeft het tij niet kunnen keren.

Sommige experts hebben al opgeroepen tot een hardere lockdown rond de feestdagen. Minister van Volksgezondheid Jens Spahn benadrukte vorige week dat landelijke maatregelen nodig zijn. "We vergeven het onszelf nooit als deze kerst vooral een feest voor het virus is."

Meer uit Buitenland

Oud-president Zuid-Korea in beroep tegen levenslange straf

SEOUL (ANP) - De oud-president van Zuid-Korea, Yoon Suk-yeol, gaat in beroep tegen zijn veroordeling tot levenslange gevangenisstraf voor het leiden van een opstand.

20 minuten geleden
Politieagent gedood door explosie bij treinstation in Moskou

MOSKOU (ANP) - Een explosie bij een treinstation in de Russische hoofdstad Moskou heeft het leven gekost aan een politieagent. Twee anderen raakten gewond. Dat meldt het Russische ministerie van Binnenlandse Zaken in een verklaring op Telegram.

22 minuten geleden
Zus van Kim Jong-un krijgt promotie op partijcongres

PYONGYANG (ANP) - De zus van de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft een promotie gekregen tijdens een zeldzaam partijcongres, melden staatsmedia dinsdag.

23 minuten geleden
Vier doden bij aanval van IS op checkpoint in noorden van Syrië

RAQQA (ANP) - Vier Syrische veiligheidsfunctionarissen zijn maandag gedood in een aanval op een checkpoint ten westen van de stad Raqqa. Volgens het Syrische staatspersbureau zitten strijders van Islamitische Staat (IS) achter de aanval, al heeft de terreurbeweging de aanval nog niet opgeëist.

23 minuten geleden
Trump ontkent meningsverschil met generaal over aanval op Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump ontkent dat er onenigheid bestaat tussen hem en zijn generaal Daniel Caine over aanvallen op Iran. Amerikaanse media schreven dat Caine had gewaarschuwd dat zo'n aanval risico's met zich meebrengt.

5 uur geleden
Bijna 20 landen veroordelen stappen richting annexatie Westoever

JERUZALEM (ANP/AFP) - Een groot aantal landen heeft zich uitgesproken tegen recente stappen van Israël om de controle over de Westelijke Jordaanoever te vergroten. In een gezamenlijke verklaring bestempelden de buitenlandministers van bijna twintig landen, waaronder een groot aantal Europese landen, deze stappen als "pogingen om het gebied te annexeren en de Palestijnse staat te ondermijnen".

5 uur geleden
Opnieuw doden door Amerikaanse aanval op vermeende drugsboot

WASHINGTON (ANP/AFP) - Door een Amerikaanse aanval op een vermeende drugsboot in de Caribische Zee zijn opnieuw drie doden gevallen. Dat meldt het Amerikaanse leger.

6 uur geleden