
Merkel belangrijkste spreker op 1100e verjaardag van stad Goslar
BERLIJN (ANP/DPA) - Angela Merkel zal eind deze maand de belangrijkste spreker zijn tijdens de viering van de 1100e verjaardag van het Duitse stadje Goslar. De voormalige bondskanselier is sinds haar afscheid van de politiek amper in de openbaarheid getreden.
Burgemeester Urte Schwerdtner maakte dinsdag bekend dat Merkel heeft toegezegd op 29 september een rede te houden in de Keizerpalts, die uit de elfde eeuw stamt. Goslar ligt aan de noordwestkant van het Harz-gebergte en is beroemd om zijn middeleeuwse centrum, dat in 1992 door de Unesco als cultureel erfgoed werd aangemerkt.
De 68-jarige Merkel heeft sinds ze haar functie overdroeg aan Olaf Scholz alleen bij hoge uitzondering iets van zich laten horen. Zo veroordeelde ze de Russische inval in Oekraïne en betreurde ze vorige week het overlijden van de voormalige Sovjet-president Michael Gorbatsjov.
Meer uit Buitenland
TRIPOLI/GENÈVE (ANP) - Meer dan honderd migranten zijn verdronken of vermist na twee ongevallen met boten afgelopen weekend voor de kust van Libië. Dat melden de Internationale Organisatie voor Migratie (IOM) en het VN-vluchtelingencommissariaat (UNHCR).
19 minuten geledenWINDSOR (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt zijn historische bezoek aan het Verenigd Koninkrijk "een van de grootste eren" van zijn leven. Dat verklaarde hij tijdens een diner met zijn gastheer koning Charles en tal van hoogwaardigheidsbekleders.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk is van plan de Palestijnse staat dit weekend te erkennen, meldt de Britse krant The Times op basis van anonieme bronnen. De keuze zou op het weekend zijn gevallen met het oog op het dan afgelopen staatsbezoek van Donald Trump. De Amerikaanse president is fel tegenstander van de officiële erkenning van de Palestijnse gebieden en heeft in het verleden gezegd dat een dergelijke stap zal uitpakken in het voordeel van Hamas.
3 uur geledenBRASILIA (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro (70) heeft een vorm van huidkanker. Dat meldt het ziekenhuis in Brasilia waar hij eerder op dinsdag was opgenomen met hevige hik, braakverschijnselen en duizeligheid. Hoewel hij in de loop van de middag aan de beterende hand was en uit het ziekenhuis werd ontslagen, is bij onderzoek een carcinoom vastgesteld.
5 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Het opgesloten PKK-kopstuk Abdullah Öcalan heeft voor het eerst in ongeveer zes jaar zijn advocaten kunnen ontmoeten. Dat meldt zijn juridische team, dat via X liet weten dat het bezoek plaatsvond op 15 september.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Duizenden mensen demonstreren in Londen tegen de komst van de Amerikaanse president Donald Trump. Betogers hebben spandoeken en borden meegenomen met teksten als "stop Trump", "nee tegen racisme" en "migranten zijn welkom, Trump niet".
6 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - De Palestijnse autoriteiten in de Gazastrook melden dat het dodental door de oorlog is opgelopen tot boven de 65.000. Bijna 166.000 mensen raakten gewond, bericht nieuwszender Al Jazeera.
8 uur geleden