Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mercedes opent aanval op Tesla met nieuwe elektrische auto

Mercedes opent aanval op Tesla met nieuwe elektrische auto

MÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Mercedes-Benz opent de aanval op de heerschappij van de Amerikaanse fabrikant Tesla op de markt van elektrische auto's. Het Duitse concern heeft namelijk een nieuwe elektrische auto onthuld met een groter rijbereik dan de huidige Tesla-modellen.

Mercedes presenteerde op de IAA-autoshow in München een productieconcept van zijn CLA-sedan die met één lading meer dan 750 kilometer zou kunnen afleggen. Dat is meer dan de vernieuwde versie van Tesla's Model 3. Ook heeft de auto een batterijsysteem die in slechts vijftien minuten opladen 400 kilometer actieradius kan toevoegen.

"We tillen het naar een hoger niveau", zei Markus Schäfer, hoofd technologie bij Mercedes, in een interview voorafgaand aan de autoshow. "Deze auto is uiterst belangrijk om innovatieredenen en om de grenzen te verleggen van wat we kunnen doen met een serieauto." Het bedrijf heeft als doel om tegen het einde van dit decennium waar mogelijk alleen elektrische voertuigen te verkopen en is van plan om samen met partners acht batterijfabrieken op te zetten.

'Vision Neue Klasse'

Mercedes staat onder druk om zijn assortiment te versterken, nadat teleurstellende verkopen in China het bedrijf dwongen de prijzen van enkele van zijn elektrische modellen te verlagen. Klanten in China kiezen namelijk steeds vaker voor merken van eigen bodem, zoals BYD en Nio, die beter zijn in het bouwen van elektrische voertuigen met software die is afgestemd op de lokale smaak.

Concurrent BMW heeft op de autoshow ook zijn nieuwe concept voor elektrische auto's gepresenteerd, de zogenoemde 'Vision Neue Klasse'. Volgens BMW zullen die auto's onder meer veel sneller zijn op te laden en een grotere reikwijdte hebben. Zowel BMW als Mercedes verwachten hun nieuwe elektrische auto's in 2025 te gaan produceren.

Meer uit Financieel

ONE-Dyas schaalt gaswinning uit veld in Noordzee op

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse energiebedrijf ONE-Dyas heeft zijn gasproductie in de Noordzee uitgebreid. Bij het platform N05-A, 20 kilometer ten noorden van Schiermonnikoog, is een tweede productieput in gebruik genomen. Daardoor kan de gaswinning uit dit relatief kleine gasveld verder worden opgeschaald.

1 uur geleden
Wall Street verder omhoog door hoop op einde oorlog

NEW YORK (ANP) - De aandelenkoersen in New York stegen maandag voor de vierde handelsdag op rij, gestuwd door hoop op een snel einde van het conflict tussen de VS en Iran. Ook koopjesjagers die instapten zorgden voor hogere koersen. Het optimisme werd gedurende de handelsdag wel kortstondig getemperd, nadat president Donald Trump opnieuw dreigde alle bruggen en energiecentrales in Iran te zullen vernietigen als er voor dinsdag geen overeenkomst wordt bereikt.

6 uur geleden
Duitse diesel breekt record, maar Nederlanders betalen fors meer

BERLIJN (ANP/DPA) - De dieselprijs is in Duitsland in het paasweekend gestegen naar een recordhoogte van gemiddeld 2,44 euro per liter, maakte de autovereniging ADAC bekend. Nederlandse automobilisten betalen echter nog altijd fors meer. Zij moeten gemiddeld 2,80 euro neertellen, 36 cent meer dan in Duitsland.

8 uur geleden
Ook Amerikanen kopen meer tweedehands elektrische auto's

NEW YORK (ANP) - Amerikanen kochten in het eerste kwartaal van dit jaar 12 procent meer tweedehands elektrische auto's dan in dezelfde periode vorig jaar. De verkoop van gebruikte elektrische auto's is sterk gestegen, mede door de scherpe stijging van de benzineprijzen. Dat meldt de Financial Times op basis van cijfers van marktonderzoeker Cox Automotive. In totaal werden er 93.500 auto's verkocht.

11 uur geleden
Gasvoorraden in Nederland langzaam weer aangevuld na dieptepunt

GRONINGEN (ANP) - De gasvoorraden in Nederland worden langzaamaan weer aangevuld. Volgens data van gasnetbeheerder Gasunie is de huidige gasvoorraad maandag licht gestegen tot 5,1 procent, na een dieptepunt van 4,5 procent vorige week. Vanaf april mogen energiebedrijven de gasopslagen weer vullen voor de komende winter. De vraag was of dat ging gebeuren vanwege de hoge gasprijs als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten.

12 uur geleden
Wall Street begint nieuwe beursweek afwachtend

NEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street deden het maandag bij de opening voorzichtig aan, na een eerste positieve week die een verliesreeks van vijf weken doorbrak. De hoop op een spoedig einde van de oorlog tussen de VS en Iran ondersteunde de handel.

12 uur geleden
Bloomberg: scheepvaartverkeer door Straat van Hormuz neemt toe

NEW YORK (ANP) - Het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz is gestegen naar het hoogste niveau sinds de eerste dagen van de Iranoorlog, nu meer landen veilige doorvaartovereenkomsten met Iran lijken te hebben gesloten. Dat concludeert persbureau Bloomberg na een analyse van de locatiedata van schepen.

14 uur geleden