Mentale gezondheid belangrijkste thema voor bellers Luisterlijn
UTRECHT (ANP) - Mensen die vorig jaar belden met de Luisterlijn, deden dat voornamelijk om te praten over geestelijke gezondheidskwesties. Dat was voor het eerst in jaren het voornaamste onderwerp, zo meldt de organisatie achter de hulplijn in het jaarverslag over 2022.
In totaal voerden de vrijwilligers van de Luisterlijn bijna 334.000 gesprekken. Dat waren er net iets minder dan een jaar eerder. De meeste van die gesprekken werden gevoerd over de telefoon, maar ruim 31.000 gesprekken gingen online via de chat. Daarnaast verstuurden de medewerkers ruim 4500 e-mails in antwoord op mensen die contact zochten.
Zoals de naam al zegt, is de Luisterlijn vooral bedoeld voor mensen die een luisterend oor zoeken. "Iedereen die daaraan behoefte heeft, kan op ieder moment een vertrouwelijk gesprek voeren met de vrijwilligers van de Luisterlijn", legt de organisatie uit. Dat doen mensen dus ook volop.
Grote behoefte
"Er was en is nog steeds grote behoefte aan steun, erkenning, troost of een goed gesprek", stelt directeur-bestuurder Leo Noordegraaf vast. "Dat zagen we ook toen de oorlog in Oekraïne uitbrak en mensen zich zorgen maakten." De organisatie zoekt continu nieuwe vrijwilligers om de telefoon op te nemen. Die krijgen een training om dit werk zo goed mogelijk te doen.
Andere onderwerpen die veel aan de orde kwamen in de gesprekken waren de invulling van de dag en relaties met vrienden, familie of in de liefde. Het merendeel van de gesprekken (64 procent) vond plaats buiten kantoortijden. De Luisterlijn legt een verband met hulpinstanties die dan minder goed bereikbaar zijn.
Volgens eerder onderzoek in opdracht van de organisatie voelt 80 procent van de bellers zich beter na afloop van een gesprek. Ruim 70 procent voelt zich ook minder eenzaam.
Meer uit Gezond
DEN HAAG (ANP) - De avondklok kwam in september 2020 voor het eerst op tafel omdat de coronaregels in veel studentenhuizen niet werden nageleefd en dat lastig te handhaven was. Dat zei Hanneke Schipper-Spanninga tegen de parlementaire enquêtecommissie corona. Zij was destijds directeur Constitutionele Zaken en Wetgeving bij het ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Hanneke Schipper-Spanninga vindt het logisch dat de OMT-adviezen zwaar wogen bij het coronabeleid, omdat het om de volksgezondheid ging. Dat zei de voormalig hoge ambtenaar bij Binnenlandse Zaken tegen de parlementaire enquêtecommissie corona.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet moest tijdens corona dealen met verschillende grondrechten bij het maken van beleid. Dat zei voormalig hoge ambtenaar bij Binnenlandse Zaken, Hanneke Schipper-Spanninga, tegen de parlementaire enquêtecommissie corona.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Artsen ervaren steeds meer druk van patiënten en hun naasten doordat euthanasie steeds vaker als een normale manier van sterven wordt gezien. Dat komt naar voren uit een rapport over de oorzaken van de stijging in euthanasiemeldingen. Volgens de onderzoekers hebben patiënten er steeds meer moeite mee als een arts een verzoek om euthanasie afwijst. Juist dat kan ertoe leiden dat artsen terughoudender worden met het uitvoeren van euthanasie.
2 dagen geledenBUNIA (ANP/AFP) - In de Democratische Republiek Congo is begonnen met een proef van twee mogelijke behandelingen tegen de Bundibugyo-variant van het Ebolavirus, heeft de Wereldgezondheidsorganisatie bekendgemaakt.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Mirjam Sterk van Langdurige Zorg zei dat ze gefrustreerd is dat er nog geen oplossing is voor de meervoudig gehandicapte kinderen die zorg krijgen bij zorgvilla's van ExpertCare. De Tweede Kamer vroeg de CDA-minister of ze wel voldoende heeft gedaan en of ze wel echt kan ingrijpen bij zorgbedrijven.
2 dagen geledenGENÈVE (ANP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) beschouwt de uitbraak van het hantavirus officieel als voorbij. Sinds eind mei zijn er geen nieuwe besmettingen geconstateerd en alle mensen die in quarantaine zaten hebben die isolatieperiode inmiddels afgerond. De laatste persoon heeft donderdag negatief getest en is naar huis gegaan, aldus WHO-chef Tedros Adhanom Ghebreyesus.
2 dagen geleden