Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mensenrechtenprijs voor activist tegen etnisch profileren

Mensenrechtenprijs voor activist tegen etnisch profileren

EINDHOVEN (ANP) - De Eindhovense activist en gemeenteraadslid voor D66 Mpanzu Bamenga krijgt de prijs MensenrechtenMens 2021, uitgereikt door het College voor de Rechten van de Mens. Bamenga ontvangt de prijs voor zijn inspanningen tegen etnisch profileren.

Bamenga spande met mensenrechtenorganisaties een rechtszaak aan tegen de staat, nadat hij in 2018 door de marechaussee op Eindhoven Airport uit de menigte werd gehaald in een zoektocht naar asielzoekers en criminelen. Hoewel de rechter eerder dit jaar bepaalde dat de marechaussee wel etniciteit mocht laten meewegen bij controles, besloot de dienst vorige maand te stoppen met etnisch profileren.

De andere genomineerden voor de prijs MensenrechtenMens waren Lida van den Broek uit Peize en Marjorie Malbons uit Rotterdam. Van den Broek zet zich in voor etnische diversiteit en Malbons voor schulphulpverlening en budgetcoaching, bijvoorbeeld bij mensen die moeite hebben een uitkering aan te vragen omdat ze door hun migratieachtergrond nog geen goed Nederlands kunnen.

Het College voor de Rechten van de Mens reikt de prijs elk jaar uit aan mensen die zich inzetten voor mensenrechten. Dit jaar werd daarbij gefocust op racisme en bewustwording daarvan.

Meer uit Binnenland

Herman Deinum (79), bassist Cuby & the Blizzards, overleden

NIJVERDAL (ANP) - Bassist Herman Deinum van de bluesband Cuby & the Blizzards is op 79-jarige leeftijd overleden. Deinum stierf vrijdag in zijn woonplaats Nijverdal, deelt het Cuby and the Blizzards (C+B) Museum. "Fans kwamen speciaal voor hem naar de concerten, om van zijn duidelijk hoorbare, melodieuze, stuwende baspartijen te genieten", aldus het museum.

7 uur geleden
DJI: focus ligt op terugkeren van rust in de gevangenis

VUGHT (ANP) - "We focussen ons nu op het terugkeren van de rust in de penitentiaire inrichting." Een uur na de beëindiging van de gijzeling van twee medewerkers van de gevangenis in Vught zegt een woordvoerder van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) dat dat "nu het belangrijkste is".

9 uur geleden
Premier Aruba niet naar Nederland om 'spanning in eigen regio'

ORANJESTAD (ANP) - De Arubaanse premier Mike Eman annuleert zijn bezoek aan Nederland. Als reden geeft hij 'de voelbare spanning in de regio'. Amerika heeft in de afgelopen maanden een grote militaire macht opgebouwd voor de grens met Venezuela. Aruba ligt enkele tientallen kilometers van het Zuid-Amerikaanse land.

11 uur geleden
Gijzeling in gevangenis Vught voorbij, medewerkers in veiligheid

VUGHT (ANP) - De gijzeling in de psychiatrische afdeling van de gevangenis in het Brabantse Vught is voorbij. Een gedetineerde hield daar twee medewerkers vast tegen hun wil. Aan het begin van de avond werden zij in veiligheid gebracht. "De gedetineerde is onder controle", laat de Dienst Justitiële Inrichtingen weten.

11 uur geleden
Gegijzelden PI Vught zijn twee medewerkers

DEN HAAG (ANP) - De gegijzelden die op de psychiatrische afdeling van de gevangenis in Vught worden vastgehouden, zijn twee medewerkers. Dat laat het ministerie van Justitie en Veiligheid weten. Eerder was nog onbekend om hoeveel mensen het ging, en of het gedetineerden of medewerkers zijn.

11 uur geleden
Gijzeling gaande op psychiatrische afdeling gevangenis Vught

VUGHT (ANP) - Op de psychiatrische afdeling van de penitentiaire inrichting in Vught is een gijzeling gaande, meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI). De politie is ter plaatse en doet er alles aan om de situatie zo snel mogelijk onder controle te krijgen. De families van de betrokkenen zijn ingelicht, meldt de dienst.

12 uur geleden
JenV: incident Vught niet in zwaar beveiligde EBI

DEN HAAG (ANP) - Het gemelde incident in de gevangenis in Vught vindt niet plaats in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI), meldt het ministerie van Justitie en Veiligheid. In de EBI zit onder meer Ridouan Taghi opgesloten. Verdere informatie over het incident had de woordvoerder niet.

12 uur geleden