Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mensenrechtenprijs voor activist tegen etnisch profileren

Mensenrechtenprijs voor activist tegen etnisch profileren

EINDHOVEN (ANP) - De Eindhovense activist en gemeenteraadslid voor D66 Mpanzu Bamenga krijgt de prijs MensenrechtenMens 2021, uitgereikt door het College voor de Rechten van de Mens. Bamenga ontvangt de prijs voor zijn inspanningen tegen etnisch profileren.

Bamenga spande met mensenrechtenorganisaties een rechtszaak aan tegen de staat, nadat hij in 2018 door de marechaussee op Eindhoven Airport uit de menigte werd gehaald in een zoektocht naar asielzoekers en criminelen. Hoewel de rechter eerder dit jaar bepaalde dat de marechaussee wel etniciteit mocht laten meewegen bij controles, besloot de dienst vorige maand te stoppen met etnisch profileren.

De andere genomineerden voor de prijs MensenrechtenMens waren Lida van den Broek uit Peize en Marjorie Malbons uit Rotterdam. Van den Broek zet zich in voor etnische diversiteit en Malbons voor schulphulpverlening en budgetcoaching, bijvoorbeeld bij mensen die moeite hebben een uitkering aan te vragen omdat ze door hun migratieachtergrond nog geen goed Nederlands kunnen.

Het College voor de Rechten van de Mens reikt de prijs elk jaar uit aan mensen die zich inzetten voor mensenrechten. Dit jaar werd daarbij gefocust op racisme en bewustwording daarvan.

Meer uit Binnenland

Premier Jetten roept op tot terughoudendheid na aanval op Iran

NIEUWEGEIN (ANP) - Premier Rob Jetten roept alle partijen op tot terughoudendheid nadat zaterdag een aanval van Israël en de Verenigde Staten op Iran is begonnen. Hij deed die oproep in Nieuwegein, waar D66 zaterdag een partijcongres houdt.

1 uur geleden
Perzisch netwerk: mensen hebben angst en hoop, gevoelens gemengd

DEN HAAG (ANP) - De gevoelens van Iraniërs in Nederland over de aanvallen vanuit Israël en de VS zijn gemengd, zegt voorzitter van het Persian Dutch Network Pejman Akbarzadeh. "Sommige mensen zien dit als een manier om het land te bevrijden, andere mensen vinden dat Iran de problemen van binnenuit moet oplossen en dat er geen buitenlandse bemoeienis moet zijn."

1 uur geleden
Extra journaals op NPO 1 en SBS6 na aanvallen op Iran

HILVERSUM (ANP) - De NOS zendt zaterdag op NPO 1 een ingelast journaal uit in verband met de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten op Iran. Ook op SBS6 is in de ochtendeditie van Hart van Nederland veel aandacht voor de gebeurtenissen in het Midden-Oosten.

1 uur geleden
Iraanse ambassade in Den Haag: 'Amerikaanse diplomatie is nep'

DEN HAAG (ANP) - De Iraanse ambassade in Den Haag schrijft op X dat Amerika "voor de tweede keer in minder dan een jaar heeft laten zien dat zijn diplomatie nep is". Volgens de ambassade vallen Israël en Amerika Iran aan "vlak na het aanbieden van een deal".

1 uur geleden
Berendsen roept op verdere escalatie te voorkomen

DEN HAAG (ANP) - Na de aanval op Iran roept "Nederland alle partijen op om terughoudendheid te betrachten en verdere escalatie te voorkomen", laat minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) in een reactie aan het ANP weten. "Stabiliteit in de regio is essentieel."

1 uur geleden
BuZa: blijf weg bij mogelijke doelwitten Iran

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken roept Nederlanders in Iran op om weg te blijven bij "mogelijke doelwitten". Israël heeft aanvallen uitgevoerd en in meerdere plaatsen zijn explosies gehoord.

3 uur geleden
Reisadvies Israël aangescherpt om spanningen VS-Iran

DEN HAAG (ANP) - Vanwege de spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran heeft het ministerie van Buitenlandse Zaken de reisadviezen voor Israël aangescherpt. Het land heeft nu grotendeels de kleurcode oranje, wat betekent dat het advies is om er alleen naartoe te gaan als het noodzakelijk is. De Palestijnse gebieden waren voor een groot deel al oranje.

17 uur geleden