Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mensenrechtenprijs voor activist tegen etnisch profileren

Mensenrechtenprijs voor activist tegen etnisch profileren

EINDHOVEN (ANP) - De Eindhovense activist en gemeenteraadslid voor D66 Mpanzu Bamenga krijgt de prijs MensenrechtenMens 2021, uitgereikt door het College voor de Rechten van de Mens. Bamenga ontvangt de prijs voor zijn inspanningen tegen etnisch profileren.

Bamenga spande met mensenrechtenorganisaties een rechtszaak aan tegen de staat, nadat hij in 2018 door de marechaussee op Eindhoven Airport uit de menigte werd gehaald in een zoektocht naar asielzoekers en criminelen. Hoewel de rechter eerder dit jaar bepaalde dat de marechaussee wel etniciteit mocht laten meewegen bij controles, besloot de dienst vorige maand te stoppen met etnisch profileren.

De andere genomineerden voor de prijs MensenrechtenMens waren Lida van den Broek uit Peize en Marjorie Malbons uit Rotterdam. Van den Broek zet zich in voor etnische diversiteit en Malbons voor schulphulpverlening en budgetcoaching, bijvoorbeeld bij mensen die moeite hebben een uitkering aan te vragen omdat ze door hun migratieachtergrond nog geen goed Nederlands kunnen.

Het College voor de Rechten van de Mens reikt de prijs elk jaar uit aan mensen die zich inzetten voor mensenrechten. Dit jaar werd daarbij gefocust op racisme en bewustwording daarvan.

Meer uit Binnenland

Trump: ik ga akkoord met geen aanvallen op Iran voor 2 weken

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij heeft ingestemd "met het opschorten van de bombardementen en aanvallen op Iran voor een periode van twee weken". Eerder op dinsdag vroeg bemiddelaar Pakistan de Verenigde Staten en Iran om een wapenstilstand van twee weken.

6 uur geleden
Ziekenhuizen: patiëntgegevens veilig na cyberaanval

AMSTERDAM (ANP) - Diverse ziekenhuizen houden de ontwikkelingen rond een cyberaanval op softwareleverancier ChipSoft nauwlettend in de gaten. Ze zijn door expertisecentrum Z-CERT op de hoogte gebracht van de aanval op het bedrijf, dat onder meer een grote speler is in elektronische patiëntendossiers, meldt onder meer ziekenhuis Rijnstate in Arnhem. Ook dat ziekenhuis gebruikt de bewuste software, maar benadrukt dat gegevens daar veilig zijn.

6 uur geleden
Israël akkoord met wapenstilstand van twee weken met Iran

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël maakt deel uit van het twee weken durende staakt-het-vuren met Iran, melden de Israëlische staatsomroep Kan en CNN op basis van een hoge functionaris van het Witte Huis.

6 uur geleden
Marcouch: uitspraken Ye geen reden om vergunning te weigeren

ARNHEM (ANP) - De uitspraken die rapper Ye in het verleden heeft gedaan, zijn op zich geen reden om een vergunning te weigeren, "hoe verwerpelijk ook". Dat zegt burgemeester Ahmed Marcouch van Arnhem dinsdag. Ye, ook bekend als Kanye West, treedt op 6 en 8 juni op in stadion GelreDome in de Gelderse hoofdstad.

11 uur geleden
Politie: neerstorten vliegtuigje Middelburg waarschijnlijk bewust

RITTHEM (ANP) - De politie gaat ervan uit dat de piloot van het neergestorte sportvliegtuigje bij Middelburg het voertuig opzettelijk heeft laten neerstorten. Dat meldt een woordvoerder. De piloot is overleden.

13 uur geleden
Selectie PSV op Stadhuisplein voor huldiging

EINDHOVEN (ANP) - De spelers en staf van PSV zijn iets na 18.00 uur verschenen op het bordes van het stadhuis in Eindhoven. Daar wordt de selectie, die voor de derde keer op rij landskampioen is, gehuldigd. Op het plein worden in de uitzinnige rood-witte menigte met fans veel rode fakkels afgestoken. Ook klinken er af en toe knallen, ondanks het vuurwerkverbod van de gemeente.

14 uur geleden
Nederland krijgt vijfde Patriot-luchtverdedigingsbatterij

VREDEPEEL (ANP) - Nederland krijgt een extra Patriot-luchtverdedigingsbatterij. Kopers verdringen zich voor het schaarse Amerikaanse systeem en een bestelling duurt al gauw een jaar of acht, maar Nederland heeft voorrang gekregen.

16 uur geleden