Mensenrechtenprijs voor activist tegen etnisch profileren
EINDHOVEN (ANP) - De Eindhovense activist en gemeenteraadslid voor D66 Mpanzu Bamenga krijgt de prijs MensenrechtenMens 2021, uitgereikt door het College voor de Rechten van de Mens. Bamenga ontvangt de prijs voor zijn inspanningen tegen etnisch profileren.
Bamenga spande met mensenrechtenorganisaties een rechtszaak aan tegen de staat, nadat hij in 2018 door de marechaussee op Eindhoven Airport uit de menigte werd gehaald in een zoektocht naar asielzoekers en criminelen. Hoewel de rechter eerder dit jaar bepaalde dat de marechaussee wel etniciteit mocht laten meewegen bij controles, besloot de dienst vorige maand te stoppen met etnisch profileren.
De andere genomineerden voor de prijs MensenrechtenMens waren Lida van den Broek uit Peize en Marjorie Malbons uit Rotterdam. Van den Broek zet zich in voor etnische diversiteit en Malbons voor schulphulpverlening en budgetcoaching, bijvoorbeeld bij mensen die moeite hebben een uitkering aan te vragen omdat ze door hun migratieachtergrond nog geen goed Nederlands kunnen.
Het College voor de Rechten van de Mens reikt de prijs elk jaar uit aan mensen die zich inzetten voor mensenrechten. Dit jaar werd daarbij gefocust op racisme en bewustwording daarvan.
Meer uit Binnenland
ALMERE (ANP) - Het programma Even tot Hier heeft 3.182.651 euro opgehaald voor ambulances en medische hulpgoederen voor Oekraïne. Dat werd zaterdag bekendgemaakt in de seizoensafsluiter van het BNNVARA-programma.
4 uur geledenMOERGESTEL (ANP) - In een woning aan de Janus Rooijakkersstraat in Moergestel (Noord-Brabant) zijn zaterdagavond twee zwaargewonde kinderen aangetroffen. De vader van de kinderen is volgens de politie de man die eerder op de avond vermoedelijk als spookrijder betrokken was bij een ongeluk op de A58. Bij dat ongeluk raakten vier mensen gewond, onder wie de spookrijder.
4 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI waarschuwt met code geel voor dichte mist in Zuid-Holland en Utrecht. Voor de provincies Overijssel, Gelderland, Noord-Brabant en Limburg had het weerinstituut eerder op de avond om dezelfde reden al code geel afgegeven.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De vrijlating van 123 politieke gevangenen in Belarus is volgens demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) "goed nieuws", maar hij wijst er ook op dat nog veel tegenstanders van president Aleksandr Loekasjenko vastzitten.
6 uur geledenDE BILT (ANP) - In het zuidoosten kan het zaterdagavond en in de nacht naar zondag plaatselijk erg mistig zijn. Het KNMI heeft voor de provincies Overijssel, Gelderland, Noord-Brabant en Limburg code geel afgegeven in verband met de dichte mist. Volgens het weerinstituut kan het verkeer daar last van hebben. Op sommige plekken is het zicht minder dan 200 meter.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Concertgebouw in Amsterdam is zaterdag aan het einde van de middag tijdelijk ontruimd. Volgens een woordvoerster van de veiligheidsregio hadden bezoekers last van een "onprettige, stinkende lucht".
8 uur geledenDORST (ANP) - Bij een aanhouding in het Brabantse Dorst heeft de politie een waarschuwingsschot gelost. De politie kreeg in de nacht van vrijdag op zaterdag meerdere meldingen van een man die een vrouw mishandelde in een woning voor arbeidsmigranten aan de Rijksweg. Twee getuigen zouden hebben gezien dat de man een vuurwapen had.
12 uur geleden