Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mensen uit 1966 kunnen afspraak maken voor coronavaccinatie

Mensen uit 1966 kunnen afspraak maken voor coronavaccinatie

BILTHOVEN (ANP) - Mensen die zijn geboren in 1966 zijn aan de beurt voor vaccinatie tegen het coronavirus. Ze kunnen online een afspraak maken voor de prik, liet het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) donderdag weten. Deze groep krijgt het vaccin van Pfizer/BioNTech of dat van Moderna.

In totaal krijgen ruim 250.000 mensen de uitnodiging. Volgens de planning komt die vrijdag met de post binnen. Vanaf dat moment kunnen de vijftigers die zich willen laten vaccineren ook telefonisch een afspraak maken met de GGD. Dat kan een dag eerder al via www.coronavaccinatie-afspraak.nl.

Sommige mensen krijgen een dubbele uitnodiging. Dat kan bijvoorbeeld als ze tot een groep behoren die met voorrang is gevaccineerd, zoals zorgpersoneel. "Wie al gevaccineerd is, kan de dubbele uitnodiging als niet verzonden beschouwen", aldus het RIVM.

De GGD dient de prikken toe op 132 locaties verspreid over het land.

Meer uit Binnenland

Onderzoek: klimaatneutraliteit in 2040 vergt ongekende inspanning

DELFT (ANP) - Een klimaatneutraal Nederland in 2040 is mogelijk, maar alleen met "een ongekende inspanning van de hele samenleving". Die conclusie trekken experts van drie adviesbureaus die de haalbaarheid hebben onderzocht op verzoek van Greenpeace en Natuur & Milieu.

3 uur geleden
Schouten was 'niet volledig genoeg' in reactie op subsidiefraude

ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse burgemeester Carola Schouten zegt dat zij in januari "niet volledig genoeg" is geweest bij de beantwoording van raadsvragen en in een commissiedebat over subsidiefraude in de gemeente. "Deze beantwoording had scherper moeten zijn", laat zij namens het college van burgemeester en wethouders weten in een brief aan de gemeenteraad.

6 uur geleden
Prinses Ariane heeft problemen met zicht door schermtijd

AMSTERDAM (ANP) - Prinses Ariane heeft problemen met haar zicht als gevolg van schermtijd. Dat vertelde koningin Máxima dinsdag bij de conferentie Kliks & Kwesties: Jong en Online in Amsterdam. De ogen van de 17-jarige Ariane hebben moeite met scherpstellen.

13 uur geleden
Tiener mogelijk betrokken bij dood man (53) in Amersfoort

AMERSFOORT (ANP) - Een 16-jarige jongen uit Amersfoort is dinsdag aangehouden omdat de politie hem verdenkt van betrokkenheid bij de dood van een 53-jarige man uit dezelfde stad. Mogelijk hadden de twee op 5 december op de Stadsring van hun woonplaats ruzie gekregen. De 53-jarige man raakte zwaargewond en overleed na twee weken in coma te hebben gelegen.

13 uur geleden
Politie weet nog niets over identiteit dode man Oss

OSS (ANP) - De politie weet nog niet wie de man is die maandagavond om het leven kwam bij een schietincident in Oss. Ook zegt de politie dat er nog veel onduidelijk is over de toedracht ervan.

14 uur geleden
Gelderland mag wolven Noord-Veluwe niet verstoren met paintballs

ARNHEM (ANP) - De provincie Gelderland mag wolven die rondlopen in het noorden van de Veluwe niet opzettelijk verstoren met een paintballgeweer. De voorzieningenrechter stelt dat Gedeputeerde Staten de motivering om paintballs te gebruiken nog steeds niet goed heeft onderbouwd.

15 uur geleden
Verdediging in groot moordproces wil snel kroongetuige horen

AMSTERDAM (ANP) - Het is tijd om de kroongetuige in een nieuw omvangrijk moordonderzoek aan de tand te voelen. Dat zei advocaat Sander Janssen dinsdag tijdens een nieuwe voorbereidende zitting in het proces met de naam Eftermid.

17 uur geleden