
‘Mensen op een vrolijke manier een duwtje in de goede richting geven’
GOES - Moeilijk is het niet en vermoeiend geenszins. Een flesje of papiertje in de bak gooien kan iedereen.
Met de campagne ‘Afval in de bak, je kan het’ probeert de gemeente Goes iedereen ‘het duwtje in de goede richting te geven’. “We willen op een positieve manier mensen bewegen om het goede te doen in plaats van alleen ‘je mag niet ...’ te zeggen”, legt wethouder Cees Pille uit. “Met relatief weinig moeite kunnen we Goes schoon houden. Dat is goed voor het aanzicht van stad en dorpen en het het milieu.”
Vrolijk
De gemeente laat de vrolijke posters overal ophangen. Ook schenkt ze aandacht aan het onderwerp op sociale media, betrekt ze scholen in de regio en komen er ludieke acties. De aandacht gaat vooral uit naar de ‘snoeproutes’, waar veel flesjes, blikjes en papiertjes op de weg en in de berm liggen. Langs deze doorgaande routes komen tien extra blikvangers te staan. Passanten kunnen daarin hun afval gooien.
Afvalcoaches
Het foodcourt op De Poel is ook een aandachtsgebied. Daar staat al een aantal blikvangers. “Ik vind het goed dat de restaurants daar iemand laten rondlopen om het afval op te ruimen.” Verder belooft Goes snel te reageren als mensen melding maken van zwerfafval en komen er afvalcoaches, die winkeliers en ondernemers helpen. Inwoners zelf kunnen opruimspullen halen bij MEC De Bevelanden. “Ik spreek regelmatig mensen die tijdens een wandeling afval opruimen. Dat is fantastisch. Dat moeten we mogelijk maken. Eigenlijk moet het niet nodig zijn, maar laten we Goes gewoon met zijn allen schoon houden.”
Meer uit Beveland
GOES - Twee personenauto's zijn zaterdagmiddag met elkaar in een kop-staartbotsing gekomen op de Nieuwe Rijksweg. Eén persoon is door de ter plaatse gekomen ambulancedienst onderzocht. De schade die door het ongeluk is ontstaan bleef beperkt.
13 uur geledenOndernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben.Deze week met Kim en Boris Klopmeijer die een kinder- en dameskledingwinkel hebben in het toeristische Domburg.
15 uur geledenZEELAND - Op zaterdag 13 en zondag 14 september vindt de Open Monumentendag plaats, het grootste culturele evenement van Nederland. Tijdens dit weekend openen zo'n 6.000 monumenten door het hele land gratis hun deuren voor bezoekers. Het is een unieke kans om binnen te kijken op plekken die normaal gesproken gesloten blijven.
18 uur geledenNOORD-BEVELAND - Rijkswaterstaat begint deze maand met werkzaamheden op het Banjaardstrand. In totaal wordt 1 miljoen kubieke meter zand op en vlak voor het strand aangebracht om de kustlijn te versterken. De werkzaamheden duren naar verwachting tien weken.
1 dag geledenGOES - De historische binnenstad van Goes en de oostelijke stadswal vormen op vrijdagavond 12 september het decor van de 28e WEA Stadsloop.
1 dag geledenGOES - Drie jonge Goesenaren zijn vrijdag 12 september op het stadskantoor in Goes onderscheiden met de medaille van het Carnegie Heldenfonds. Burgemeester Cees van den Bos reikte de onderscheidingen uit aan Liam Hazel, Liam Tems en Silas Broeksma voor hun heldhaftige optreden tijdens een noodsituatie op 11 januari van dit jaar. Het was de 100e uitkering in Zeeland vanuit het Zeeuws Heldenfonds, dat wordt ondersteund door het Oranje Fonds en het Carnegie Heldenfonds.
1 dag geleden