Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mensen met dementie krijgen speciale tablet voor proef

Mensen met dementie krijgen speciale tablet voor proef

VLISSINGEN - Vijftien personen met dementie krijgen donderdag een tablet uitgereikt waarmee ze dankzij speciale functies makkelijker contacten kunnen onderhouden en sociale activiteiten kunnen doen.

Dit is een nieuwe proef van Zeeuwse Zorgschakels, een initiatief van ruim twintig Zeeuwse zorgaanbieders over de toekomst van zorg verlenen.

Stimuleren

Het is een eerste experiment voor een project dat in 2021 verder groeit. Het maakt onderdeel uit van het programma Digivitaal Zeeland, om cliënten, maar ook hun mantelzorgers, met behulp van digitale instrumenten, vitaler te maken. ‘We werken samen met gerenommeerde onderzoekers om de effecten van het programma in beeld te brengen’, laat Zeeuwse Zorgschakels weten. ‘Dit wordt mede mogelijk gemaakt door de provincie Zeeland. Ook studenten van de HZ University of Applied Sciences zijn bij het project betrokken. ‘Het stimuleert dat mensen met dementie zo lang mogelijk blijven meedoen in de samenleving. De inzet van vrijwilligers en mantelzorgers speelt hierbij een belangrijke rol.’ 

Zeeuwse Zorgschakels zet zich in voor meer dan 2100 zelfstandig wonende Zeeuwen met dementie.

Meer uit Tholen

Monique veranderde haar tuin in een plek voor innerlijke rust en deelt die met anderen

OSSENDRECHT/THOLEN - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Monique Snepvangers van The garden of Mala.

8 uur geleden
Brandweer rukt uit voor containerbrand aan Stationsstraat

SINT PHILIPSLAND- De brandweer is vrijdagmiddag uitgerukt naar de Stationsstraat. Hier woedde brand in een container. De brandweerlieden hadden het vuur snel onder controle. De oorzaak van de brand is niet bekend.

10 uur geleden
Thoolse lezersfoto van de week: ‘Doorkijkfoto met uitzicht op Tholen-stad’

THOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Piet Alkema die de spotlight mocht vangen.

11 uur geleden
Nieuwe dienstregeling: dit verandert er voor busreizigers op Tholen

THOLEN - EBS verzorgt vanaf zondag 13 december het busvervoer in Zeeland. Met de nieuwe concessie gaat ook een nieuwe dienstregeling in. Op Tholen vervallen lijnen en veranderen routes. Op andere trajecten komen er juist extra ritten bij.

1 dag geleden
Minder vacatures in Zeeland, maar personeelstekort blijft nog altijd groot

ZEELAND - Ondanks minder vacatures en iets meer werklozen blijven de personeelstekorten in Zeeland groot. Technologie, vergrijzing en maatschappelijke opgaven veranderen de vraag naar arbeid, blijkt uit het UWV-rapport Regio in Beeld 2026-2027.

1 dag geleden
Prins Leroy maakt tijdens modeshow nieuw motto Woaidaehen bekend

OUD-VOSSEMEER - Carnavalsvereniging De Vlooientrappers trapt zaterdag 7 november het Woaidaehenseizoen af met een modeshow in Café de Hoop. Die avond presenteert de club de nieuwe collectie tijdens Elluf-Elluf.

2 dagen geleden
Levensvlag wordt opnieuw bij het gemeentehuis van Tholen gehesen

THOLEN - Bij het gemeentehuis van Tholen wordt maandag de Levensvlag gehesen. Met de jaarlijkse actie vragen de lokale werkgroep van Stichting Schreeuw om Leven, de NPV en afgevaardigden van de SGP en ChristenUnie aandacht voor de waarde en bescherming van ieder mensenleven.

2 dagen geleden