Mensen met dementie krijgen speciale tablet voor proef
VLISSINGEN - Vijftien personen met dementie krijgen donderdag een tablet uitgereikt waarmee ze dankzij speciale functies makkelijker contacten kunnen onderhouden en sociale activiteiten kunnen doen.
Dit is een nieuwe proef van Zeeuwse Zorgschakels, een initiatief van ruim twintig Zeeuwse zorgaanbieders over de toekomst van zorg verlenen.
Stimuleren
Het is een eerste experiment voor een project dat in 2021 verder groeit. Het maakt onderdeel uit van het programma Digivitaal Zeeland, om cliënten, maar ook hun mantelzorgers, met behulp van digitale instrumenten, vitaler te maken. ‘We werken samen met gerenommeerde onderzoekers om de effecten van het programma in beeld te brengen’, laat Zeeuwse Zorgschakels weten. ‘Dit wordt mede mogelijk gemaakt door de provincie Zeeland. Ook studenten van de HZ University of Applied Sciences zijn bij het project betrokken. ‘Het stimuleert dat mensen met dementie zo lang mogelijk blijven meedoen in de samenleving. De inzet van vrijwilligers en mantelzorgers speelt hierbij een belangrijke rol.’
Zeeuwse Zorgschakels zet zich in voor meer dan 2100 zelfstandig wonende Zeeuwen met dementie.
Meer uit Tholen
THOLEN- In het Praathuisje werd maandag 1 juni de Historische Ambachtenroute gelanceerd. Met de Historische Ambachtenroute wordt het ambachtelijk verleden van Tholen weer zichtbaar in etalages en op locaties in de binnenstad. Wethouder Moerland gaf samen met initiatiefnemer Paul Deurloo een toelichting bij het startpunt van de route.
13 uur geledenTHOLEN - Waar kan ik parkeren? Hoe werkt het met consumptiemunten? En waar vind ik een toilet? Het zijn vragen die bezoekers van de Haven- en Vestingdagen Tholen zich zomaar af kunnen vragen. Gelukkig heeft Stichting Tholen Sterk aan vrijwel alles gedacht. Hieronder vind je een overzicht van de belangrijkste praktische informatie.
21 uur geledenTHOLEN - Op vrijdag 5 juni krijgen ruim 680 leerlingen uit de gemeente Tholen een bijzondere les buiten het klaslokaal. Tijdens de Haven- en Vestingdagen duiken zij in de geschiedenis van Tholen-stad. De educatieve dag laat kinderen uit groep 7 en 8 de middeleeuwen op een interactieve manier beleven.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - Het was even wennen donderdagmorgen bij de opening van het veilingseizoen bij Alvantho. De kopers zaten niet met hun handen aan de knoppen, maar met laptop en headset klaar. De enige aardappelveiling van Nederland is namelijk overgestapt op digitaal veilen. Dat gebeurt in samenwerking met Veiling Zaltbommel, dat haar klok- en veilingsysteem beschikbaar stelt aan de veiling van Sint-Annaland. Volgens directeur Anton Geluk is het digitaal veilen een succes te noemen.
2 dagen geledenTHOLEN - Na een onverwachte vertraging door schade aan het tegelwerk is er eindelijk goed nieuws voor bezoekers van zwembad De Spetter. Het zwembad gaat namelijk eerder open dan werd gedacht en kan volgende week woensdag 10 juni de eerste zwemmers verwelkomen.
2 dagen geledenBERGEN OP ZOOM/THOLEN - Weggebruikers moeten dit weekend rekening houden met extra reistijd op de A4. Rijkswaterstaat sluit de snelweg richting Bergen op Zoom tussen knooppunt Sabina en Bergen op Zoom-Noord vier dagen af vanwege groot onderhoud. Hierdoor moeten de Brabantse bezoekers aan de Haven- en Vestingdagen Tholen een stukje omrijden.
2 dagen geledenTHOLEN - De binnenstad staat op vrijdag 5 en zaterdag 6 juni volledig in het teken van de Haven- en Vestingdagen Tholen. Bezoekers kunnen genieten van een uitgebreid programma met muziek, een historische kampement, oude ambachten, rondvaarten, markten, straattheater, foodpleinen en grote artiestenavonden. Hieronder volgt het programma.
3 dagen geleden