Memphis bevestigt vertrek bij Lyon maar weet nieuwe club nog niet
LYON (ANP) - Memphis Depay heeft in een interview met de Franse krant L'Équipe zijn vertrek bij Olympique Lyon bevestigd. De aanvoerder van Lyon speelt zondag dus zijn laatste duel in dienst van de Franse topclub. De 27-jarige Depay is er naar eigen zeggen nog niet uit waar zijn toekomst ligt, al wordt zijn naam al enige tijd aan FC Barcelona gelinkt.
"Het klopt dat Barcelona interesse heeft, maar er zijn ook andere clubs in de race. Ik heb op dit moment nog geen besluit genomen over mijn toekomst. Ik heb daar wat tijd voor nodig en dan kies ik mijn volgende club. Ik wil me eerst concentreren op het EK", aldus de aanvaller van Oranje.
Depay werd in 2017 door Lyon overgenomen van Manchester United. Ondanks dat de Franse titel uitbleef, kan Depay terugkijken op een succesvolle periode. "Ik ben hier een man geworden en ik kijk terug op een geweldige tijd. Ik heb herinneringen gemaakt die ik de rest van mijn leven bij me zal dragen. Dit was mijn thuis."
Barcelona
Volgens Spaanse media staat Depay op het punt te gaan tekenen bij FC Barcelona, waar Ronald Koeman trainer is. "Ik ben nu transfervrij, dus de onderhandelingen zullen niet al te moeilijk zijn", aldus Depay, die onlangs afscheid nam van zijn management SEG. "Mijn moeder zou het nog kunnen."
Nummer 4 Lyon neemt het in de laatste speelronde van Ligue 1 op tegen OGC Nice. De achterstand op nummer 3 Monaco, dat op een plek staat die recht geeft op deelname aan de voorronden van de Champions League, bedraagt 1 punt.
Meer uit Voetbal
JEREVAN (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld is blij dat hij donderdag voor het uitduel met het Armeense FC Noah in de tussenronde van de Conference League weer een beroep kan doen op Kees Smit, Sven Mijnans en Mexx Meerdink. "Dat is natuurlijk fantastisch voor ons. Het zijn natuurlijk de sterkhouders", zei de coach woensdag.
13 uur geledenBAKOE (ANP) - Newcastle United heeft een zeer ruime zege geboekt in de eerste wedstrijd van de tussenronde van de Champions League bij FK Qarabag. De nummer 10 van Engeland won met 6-1 in Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan. Anthony Gordon was nog voor rust goed voor vier doelpunten.
13 uur geledenZÜRICH (ANP) - Gianni Infantino is "geschokt" en "bedroefd" door het vermeende racisme tegen Vinícius Júnior dinsdagavond in het Champions League-duel tussen Benfica en Real Madrid. Dat heeft de voorzitter van de FIFA in een verklaring aan het ANP laten weten. "Er is absoluut geen plaats voor racisme in onze sport en in de samenleving. Alle relevante belanghebbenden moeten actie ondernemen en de verantwoordelijken ter verantwoording roepen", aldus Infantino in een verklaring.
17 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft het schikkingsvoorstel van de KNVB geaccepteerd voor het afsteken van vuurwerk tijdens de thuiswedstrijd tegen Excelsior in de Eredivisie op 1 november 2025. Het voorstel betreft een boete van 10.000 euro, waarvan 2500 euro voorwaardelijk. Dat heeft de club woensdag bekendgemaakt.
19 uur geledenSEVILLA (ANP) - Matías Almeyda is woensdag voor zeven wedstrijden geschorst nadat hij afgelopen weekend een rode kaart kreeg bij het duel tussen Sevilla en Alavés (1-1). De Argentijnse coach van Sevilla werd weggestuurd, maar liep daarna boos het veld in om bezwaar te maken bij de scheidsrechter.
20 uur geledenLISSABON (ANP/RTR) - Spelers van Real Madrid zijn boos op Benfica-speler Gianluca Prestianni na zijn vermeende racistische uitlatingen tegen Real Madrid-aanvaller Vinicius Júnior dinsdagavond. Onder anderen vedette Kylian Mbappé zegt de opmerkingen te hebben gehoord. "We kunnen niet accepteren dat een speler in het belangrijkste Europese toernooi zich zo gedraagt. Deze man verdient het niet meer om in de Champions League te spelen", zei Mbappé na de 1-0-zege in Lissabon.
22 uur geledenLISSABON (ANP) - Real Madrid heeft het uitduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League gewonnen (0-1). Vinicius Júnior gaf de koploper van La Liga een goede uitgangspositie voor de achtste finales. De return is volgende week woensdag in de hoofdstad van Spanje.
1 dag geleden