Megaklus bij dijk Hansweert duurt drie jaar
HANSWEERT - De voorbereidende werkzaamheden om de dijk bij Hansweert te versterken zijn begonnen. De komende jaren wordt er heel wat werk verzet voor dit project, dat naar verwachting 160 miljoen euro kost. Er zijn al zichtbare boorwerkzaamheden aan de gang bij de dijk.
Het 5,2 kilometer lange stuk dijk bij Hansweert is een van de eerste tracés in Zeeland die onder handen wordt genomen door waterschap Scheldestromen. Dat is niet zonder reden, want de dijk moet aan de nieuwe normen van het Rijk voldoen. ‘’We zijn constant bezig met het monitoren van de conditie van de dijken’’, zegt Alex de Smet, omgevingsmanager bij Scheldestromen. ‘’Ook het Rijk doet dat en zij merken dat sommige dijken telkens minder opgewassen zijn tegen de steeds intensievere golfoploop en de stijgende zeespiegel.’’
De dijk bij Hansweert is niet de enige dijk in Zeeland die daarmee te maken krijgt, maar toch heeft deze dijkversterking prioriteit. ‘’We hebben een lijst met dijken die cruciaal zijn in de provincie. Op de eerste plek staat de dijk van Borssele, omdat een ramp bij de kerncentrale natuurlijk te allen tijde voorkomen moet worden, maar op de tweede plek staat Hansweert. Dat is, omdat het dorp dermate laag ligt en dicht bij de dijk dat een klein probleem al gauw grote gevolgen kan hebben. Daarom gaan we nu de dijk versterken, zodat hij daarna weer voldoet aan de nieuwe normen.’’
De komende drie jaar zal in verschillende fasen de dijk verstevigd worden. Een groot project waarna de dijk hopelijk weer lange tijd mee kan.
Meer uit Reimerswaal
KAPELLE- De Zonnebloemafdeling Goes-Kapelle organiseert op zaterdag 22 november een optreden van het accordeonorkest Accordeola in het Heer Hendrikhuis aan de Te Werfstraat 18.
23 uur geledenYERSEKE - Ondanks het eerdere besluit om de officiële intocht van Sinterklaas af te gelasten, heeft Sinterklaas zaterdag toch voet aan wal gezet in Yerseke. De Sint kwam met zwart geschminkte Pieten, een onderwerp dat al langere tijd tot discussie leidt. Actievoerders waren niet aanwezig, waardoor de alternatieve intocht rustig verliep.
1 dag geledenHANSWEERT - Sinterklaas en zijn pieten staan te trappelen om voet aan wal te zetten in Hansweert. Ze hebben goed nieuws: de pakjesboot ligt op koers en Sint en zijn pieten hopen zondag 16 november rond 14.30 uur te arriveren in de buitenhaven bij de steiger van het fiets-voetveer. Muziekvereniging EMM/ Scheldegalm zal het gezelschap verwelkomen met de bekende sinterklaas-meezingers.
2 dagen geledenKrabbendijke - Het voormalig veilingterrein in Krabbendijke krijgt een nieuwe invulling. De gemeenteraad heeft duidelijke kaders vastgesteld voor de inrichting van het terrein, dat een groene ontmoetingsplek voor het dorp moet worden.
3 dagen geledenYERSEKE - De gemeente Reimerswaal bereidt zich voor op een aangekondigde demonstratie tijdens de sinterklaasintocht in Yerseke, komende zaterdag 15 november.
3 dagen geledenKAPELLE/ BIEZELINGE - Nova Melodica uit Kapelle-Biezelinge bestaat 55 jaar! Reden om terug te kijken, dankbaar te zijn en feest te vieren! Het jongerenkoor en -combo, onder leiding van dirigent Marianne van Dijke, viert dit met een muzikaal optreden op zaterdag 15 november in Theater De Mythe in Goes. Met een gevarieerd programma vol krachtige gospelsongs wordt u meegenomen op een reis vol van hoop en verwachting. Juist in het donker laten hoop en vertrouwen ons uitzien naar de toekomst. De zon zal opnieuw opgaan, iedere dag weer.
3 dagen geledenWaarde - Wie de garage bij Dirk en Jeanette Verburg inloopt, hoort het meteen: een vrolijk koor van getjilp, gefluit en gekwetter. Via een trapje naar boven kom je in een ruimte die letterlijk leeft. De hele bovenverdieping is één grote volière, gevuld met wel 130 kanaries en dwergpapegaaitjes.
4 dagen geleden