Megabrand Griekenland mogelijk door loshangende stroomkabel
ATHENE (ANP/RTR) - De Griekse autoriteiten vermoeden dat de ernstigste natuurbrand van dit jaar is veroorzaakt door een elektriciteitskabel. Dat zeggen bronnen rond het onderzoek tegen persbureau Reuters. De brand brak op 11 augustus uit bij de plaats Varnavas en verwoestte een gebied dat in omvang vergelijkbaar is met de Franse hoofdstad Parijs.
Onderzoekers hebben inmiddels gesproken met inwoners van Varnavas, dat op enkele tientallen kilometers van Athene ligt. Een 76-jarige man vertelde over een loshangende elektriciteitskabel die provisorisch was vastgemaakt. Dat wordt volgens de bron gezien als vermoedelijke oorzaak van de brand. De autoriteiten zouden ook nog rekening houden met een ander scenario: brandstichting.
Griekenland wordt in zomers regelmatig opgeschrikt door natuurbranden. Daar zijn er vorig jaar duizenden van gemeld. Als oorzaken worden onder meer kortsluiting, brandstichting en natuurlijke fenomenen genoemd. Het risico dat ernstige branden uitbreken groeit, doordat het weer door klimaatverandering heter en droger wordt. Zo heeft het land de warmste winter achter de rug sinds daar gegevens over worden bijgehouden.
Meer uit Buitenland
BRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro mag deze week tijdelijk zijn cel verlaten. Het hooggerechtshof heeft daar toestemming voor gegeven, zodat hij een operatie kan ondergaan.
1 uur geledenANKARA (ANP/RTR) - Het wrak van de privéjet die onder anderen de Libische legerleider Mohammed Ali Ahmed Al-Haddad vervoerde, is gevonden. Dat meldt de Turkse overheid, schrijft persbureau Reuters. Volgens de Turkse minister van Binnenlandse Zaken Ali Yerlikaya werd het wrak gevonden zo'n 2 kilometer buiten het dorp Kesikkavak, in de provincie Ankara. Inmiddels heeft de openbaar aanklager in Ankara onderzoek ingesteld naar de crash, meldt de Turkse minister van Justitie Yilmaz Tunç.
1 uur geledenWARSCHAU (ANP/BLOOMBERG) - Polen wil toetreden tot de G20, een groep van de grootste economieën ter wereld. Dat zei minister van Financiën Andrzej Domański tegen persbureau Bloomberg. "Wij willen de stem van ons deel van Europa zijn."
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie benadrukt dat niet alles geloofd moet worden wat over president Donald Trump wordt gezegd in vrijgegeven documentatie over zedendelinquent Jeffrey Epstein. "Sommige van deze documenten bevatten onware en sensationele beweringen over president Trump die vlak voor de verkiezingen van 2020 bij de FBI zijn ingediend", staat in een bericht op X.
8 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Zweedse activiste Greta Thunberg is in Londen opgepakt bij een pro-Palestijnse demonstratie. Ze was gekomen om pro-Palestijnse activisten te steunen die in de gevangenis in hongerstaking zijn gegaan.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering rolt landelijk een nieuwe aanpak uit om asielaanvragen te kunnen afwijzen. Het uitgangspunt is dat asielzoekers die vervolging vrezen in hun thuisland ook kunnen worden overgebracht naar landen waar ze zelf niet vandaan komen, bericht CBS News. De nieuwszender baseert zich op interne overheidsgegevens.
9 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat er samen met de VS verschillende conceptdocumenten zijn opgesteld over het beëindigen van de oorlog met Rusland. Die gaan volgens hem met name over veiligheidsgaranties voor Oekraïne, herstel en over een basiskader voor het beëindigen van de oorlog, schrijft hij op X.
9 uur geleden