Megabrand Griekenland mogelijk door loshangende stroomkabel
ATHENE (ANP/RTR) - De Griekse autoriteiten vermoeden dat de ernstigste natuurbrand van dit jaar is veroorzaakt door een elektriciteitskabel. Dat zeggen bronnen rond het onderzoek tegen persbureau Reuters. De brand brak op 11 augustus uit bij de plaats Varnavas en verwoestte een gebied dat in omvang vergelijkbaar is met de Franse hoofdstad Parijs.
Onderzoekers hebben inmiddels gesproken met inwoners van Varnavas, dat op enkele tientallen kilometers van Athene ligt. Een 76-jarige man vertelde over een loshangende elektriciteitskabel die provisorisch was vastgemaakt. Dat wordt volgens de bron gezien als vermoedelijke oorzaak van de brand. De autoriteiten zouden ook nog rekening houden met een ander scenario: brandstichting.
Griekenland wordt in zomers regelmatig opgeschrikt door natuurbranden. Daar zijn er vorig jaar duizenden van gemeld. Als oorzaken worden onder meer kortsluiting, brandstichting en natuurlijke fenomenen genoemd. Het risico dat ernstige branden uitbreken groeit, doordat het weer door klimaatverandering heter en droger wordt. Zo heeft het land de warmste winter achter de rug sinds daar gegevens over worden bijgehouden.
Meer uit Buitenland
DENDERMONDE (ANP/BELGA) - Twintig handlangers van Jos Leijdekkers, ook bekend als Bolle Jos, zijn schuldig bevonden aan de invoer van 11 ton cocaïne uit Sierra Leone. De Dendermondse strafrechter heeft hen dinsdag celstraffen van achttien maanden tot tien jaar opgelegd. Ook legde de rechter boetes van 4000 tot 80.000 euro op. Een aantal drugscriminelen kreeg daarnaast een havenverbod.
53 seconden geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland zal dinsdag tot en met donderdag oefenen met zijn nucleaire arsenaal, meldt het ministerie van Defensie van dat land op Telegram. Aan de oefening zullen meer dan 64.000 militairen deelnemen. Tijdens de oefening zullen onder meer testlanceringen worden gedaan met ballistische en kruisraketten.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse arts die besmet is met het ebolavirus wordt in Duitsland behandeld, meldden Amerikaanse autoriteiten. De arts werkte in de Democratische Republiek Congo (DRC) en testte zondagavond laat positief, aldus de Amerikaanse Centers for Disease Control and Prevention (CDC).
5 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR) - Bij protesten tegen de verhoging van brandstofprijzen in verschillende Keniaanse steden zijn vier mensen omgekomen, aldus de minister van Binnenlandse Zaken. "We hebben vandaag vier Kenianen verloren bij het geweld, waarbij ook meer dan 30 mensen gewond raakten", zei Kipchumba Murkomen in een televisietoespraak.
8 uur geledenLA PAZ (ANP/AFP) - Protesten in de Boliviaanse hoofdstad La Paz zijn geëscaleerd. Demonstranten bestormden onder meer overheidsgebouwen en een protestleider wordt door de regering vervolgd voor terrorisme vanwege het veroorzaken van onrust.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat TrumpRx.gov nu ook generieke medicijnen zal gaan aanbieden. TrumpRx.gov is een door de overheid gesteunde website die kortingen biedt op receptgeneesmiddelen.
8 uur geledenSAN DIEGO (ANP/RTR/AFP) - Bij een schietpartij in een islamitisch centrum in de Californische stad San Diego zijn drie mensen gedood. Dat meldt de politie, die het schieten onderzoekt als "haatmisdrijf".
10 uur geleden