Megabrand Griekenland mogelijk door loshangende stroomkabel
ATHENE (ANP/RTR) - De Griekse autoriteiten vermoeden dat de ernstigste natuurbrand van dit jaar is veroorzaakt door een elektriciteitskabel. Dat zeggen bronnen rond het onderzoek tegen persbureau Reuters. De brand brak op 11 augustus uit bij de plaats Varnavas en verwoestte een gebied dat in omvang vergelijkbaar is met de Franse hoofdstad Parijs.
Onderzoekers hebben inmiddels gesproken met inwoners van Varnavas, dat op enkele tientallen kilometers van Athene ligt. Een 76-jarige man vertelde over een loshangende elektriciteitskabel die provisorisch was vastgemaakt. Dat wordt volgens de bron gezien als vermoedelijke oorzaak van de brand. De autoriteiten zouden ook nog rekening houden met een ander scenario: brandstichting.
Griekenland wordt in zomers regelmatig opgeschrikt door natuurbranden. Daar zijn er vorig jaar duizenden van gemeld. Als oorzaken worden onder meer kortsluiting, brandstichting en natuurlijke fenomenen genoemd. Het risico dat ernstige branden uitbreken groeit, doordat het weer door klimaatverandering heter en droger wordt. Zo heeft het land de warmste winter achter de rug sinds daar gegevens over worden bijgehouden.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Israël heeft in de nacht van maandag op dinsdag opnieuw aanvallen uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Volgens het Israëlische leger waren commandocentra en wapenopslagfaciliteiten van Hezbollah in Beiroet het doelwit.
3 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio zegt te hopen dat het Iraanse volk de regering omver kan werpen. Hij zei ook dat Iran onder de huidige machthebbers een enorm risico vormt.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Een commandant van de Iraanse Revolutionaire Garde heeft herhaald dat de Straat van Hormuz gesloten is. Schepen die toch proberen te passeren, zullen volgens hem in brand worden gestoken, aldus Iraanse media.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen wraak te nemen voor de aanval waarbij ayatollah Ali Khamenei werd gedood. "De vijand moet weten dat hun gelukkige dagen voorbij zijn", zei een bevelhebber van de Garde op staatstelevisie. "Ze zullen nergens ter wereld meer veilig zijn, zelfs niet in hun eigen huizen."
5 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian verklaart dat zijn land "niet zal zwijgen of voor misdaden zal zwichten", na wat volgens hem Amerikaanse en Israëlische aanvallen waren op een school en ziekenhuis in Iran. Hij roept de internationale gemeenschap op het geweld te veroordelen.
6 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Door de Israëlische aanvallen maandag op Libanon zijn zeker 53 doden gevallen, verklaart de Libanese regering. Het aantal gewonden is opgelopen naar 154.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump was afgelopen weekend "de laatste goede kans" om Iran aan te vallen en te voorkomen dat het land een kernwapen zou ontwikkelen. Hij stelde in een korte update over Iran dat de operatie "ver voor op schema" ligt.
7 uur geleden