
Mega-Kerstballen vervangen paraplu’s in ‘Leukste winkelstraatje van Middelburg’
MIDDELBURG - De Middelburgse Reigerstraat krijgt een feestdagensfeer. Boven de smalle straat naar de Lange Jan hingen vrolijke paraplu’s. Maar ondernemer Peter van de Meent van Huis van Bloemen vervangt vandaag de fleurige paraplu’s door kerstballen van voetbal-formaat.
,,Dit is het leukste en meest gefotografeerde straatje van Middelburg”, beweert Peters partner, Bertine met een brede lach. ,,De kleurige paraplu’s deden het ontzettend goed op social media, nu was het tijd voor iets anders.” Het straatje tussen de Lange Jan en Lange Delft is fotogeniek.
Julia Keer van de Afdeling Snoepzaken en Bertine zagen dat de paraplu’s langzamerhand een beetje aan het slijten en roesten waren. Ze overlegden met de andere ondernemers uit de Reigerstraat. Samen versieren ze de straat nu opnieuw in Kerstsfeer.
De eerste stap zijn de grote glimmende kerstballen die aan staaldraad komen te hangen. Ze zijn van stevig kunststof gemaakt en zouden tegen regen en wind moeten kunnen. Rob Kerremans van de Frietboetiek BT’je Anders helpt ook mee met het ophangen.
Morgen moest de straat helemaal feestdagen-proof zijn. Naast de Kerstballen komen er nog lichtjes en slingers te hangen aan de staaldraden.
,,Middelburgers en toeristen genieten van dit straatje”, zegt Bertine van de Meent. ,,Met de ballen, lichtjes en slingers zijn we straks helemaal klaar voor de feestdagen.”
Peter van de Meent maakt de kunststof ballen stevig vast, hij werkt op de verrijdbare steiger. Hij hangt de ballen stevig vast. ,,Ook met windkracht 6, 7 wil je dat de sfeer er nog goed inblijft.”
Meer uit Middelburg
VLISSINGEN - Op zaterdag 20 september verzorgen Vocaal Ensemble Cantare uit Goes en strijkersensemble Con Legno, onder leiding van Pim Overduin, het openingsconcert van de Vredesweek in de Sint Jacobskerk in Vlissingen.
14 uur geledenZOUTELANDE - 'Zoutelande Zingt aan Zee', dat klinkt heerlijk en dat is het ook! Verschillende koren met allerlei muziekstijlen en dat allemaal aan de Zeeuwse kust in het mooie Zoutelande. Dit jaarlijks korenfestival vindt plaats op zaterdag 20 september van 12.30 tot 17.45 uur. Het gratis toegankelijke evenement begint met een gezamenlijke opening in de Catharinakerk, waarna de koren uitwaaieren over verschillende podia in het dorp.
17 uur geledenMIDDELBURG - Zaterdag (20 september) kunnen inwoners tussen 10.00 en 16.00 uur tijdens de snuffelmarkt op de Markt in Middelburg hun mening geven over kernenergie.
18 uur geledenMIDDELBURG - De provincie Zeeland verstrekt 3,2 miljoen euro subsidie aan vijftien rijksmonumenten, verspreid over de hele provincie. 'Met deze bijdrage kunnen de monumenten worden gerestaureerd, waardoor waardevol Zeeuws erfgoed behouden blijft, verder ontwikkeld wordt en beter toegankelijk wordt gemaakt voor het publiek', schrijft Zeeland in een persbericht.
20 uur geledenMIDDELBURG - Diverse hulpdiensten zijn woensdagavond laat ingezet voor een reanimatie in Middelburg. Een traumahelikopter landde langs de Torenweg.
21 uur geledenMIDDELBURG - De politie zoekt getuigen en omwonenden die meer informatie hebben over het steekincident aan de Vlasmarkt in Middelburg. Hierbij raakte woensdagmorgen rond 3.00 uur een jongeman gewond. 'Hij is meerdere keren gestoken', laat de politie weten. 'De dader is nog niet gevonden.'
1 dag geledenDOMBURG - De 33e editie van Jazz by the Sea vindt plaats van donderdag 18 tot en met zondag 21 september. Bezoekers genieten onder meer van ruim vijftig gratis toegankelijke optredens in het hart van Domburg. 'Met de samenwerking met filmfestival Film by the Sea hebben we een bijzondere vernieuwing', laat de organisatie weten.
1 dag geleden