Meeuw na uren eindelijk gered van dak Kruittoren
THOLEN - Donderdagochtend is rond 10.45 een zilvermeeuw vast komen te zitten. Het dier kwam vast te zitten op het dak van de Kruittoren en werd pas na ruim vijf uur bevrijd van het dak.
Het dier werd door zijn rechtervleugel gespiesd. De hoogwerker van de brandweer was net niet hoog genoeg om bij de meeuw te komen. Hierop werd een kraan van Verwijs verhuur uit Oosterland naar de locatie gehaald. Deze bleek in storing te staan waardoor een tweede kraan te hulp kwam schieten. Hiermee werd het dier omstreeks 16.00 van het dak gehaald.
De brandweer heeft de meeuw naar de plaatselijke dierenarts gebracht. Het dier wordt gehecht en daarna weer teruggezet in de natuur. Om in het vervolg een dergelijk ongeval te voorkomen is op de punt een balletje geprikt.
Voor de reddingswerkzaamheden is de weg tijdelijk afgezet.
Meer uit Tholen
THOLEN - Landelijk onderzoek laat zien dat duizenden huurders van woningcorporaties naast hun sociale huurwoning ook één of meer koopwoningen bezitten. Hoe zit dat in Bergen op Zoom? Woningcorporatie Stadlander zegt geen zicht te hebben op huurders met een koopwoning en wijst naar de politiek als het gaat om mogelijke oplossingen.
2 uur geledenOUD-VOSSEMEER - Maik Willems, afkomstig uit Oud-Vossemeer, heeft zaterdag zijn dertiende Dakar Rally succesvol afgesloten. Met een laatste etappe over het strand kwam een einde aan opnieuw een zwaar en intens avontuur in Saoedi-Arabië. In finishplaats Yanbu ontving Willems zijn tiende Dakar-medaille, het bewijs dat hij ook deze editie de finish wist te halen.
3 uur geledenBERGEN OP ZOOM - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Benjamin de Bruin van Fyesta en De IJskar.
1 dag geledenSCHERPENISSE- Bij een woning aan de Langeweg is zaterdagavond iemand gewond geraakt. Dit gebeurde na een val van de buitentrap bij de woning. Meerdere hulpdiensten gingen met spoed ter plaatse. Vanwege de ernst van de situatie werd in eerste instantie ook een Mobiel Medisch Team per auto opgeroepen. Deze kon later worden afgezegd. Het slachtoffer is overgebracht naar het ziekenhuis. De oorzaak van de val is niet bekend gemaakt.
1 dag geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Peter Metske die de spotlight mocht vangen.
1 dag geledenZEELAND - Ondernemers in Zeeland die zich willen beschermen tegen inkomensverlies door ziekte, kunnen binnenkort meer te weten komen over het Broodfonds. Op dinsdag 3 februari organiseert Broodfonds Zeeland een online informatiebijeenkomst voor geïnteresseerden.
1 dag geledenTHOLEN - De tekorten aan personeel in de zorg en techniek in Zeeland nemen de komende jaren verder toe. Dat blijkt uit een nieuwe analyse van UWV, waarin de cijfers van het vierde kwartaal van 2024 zijn gecombineerd met de arbeidsmarktprognose tot 2030 van het Researchcentrum voor Onderwijs en Arbeidsmarkt (ROA).
2 dagen geleden