Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meester Alfons: 'De Horizon voelt als mijn schooltje'

Meester Alfons: 'De Horizon voelt als mijn schooltje'

RILLAND - Een 40-jarig onderwijsjubileum verdient een feestje. En dat heeft meester Alfons van basisschool De Horizon in Rilland dan ook gekregen. 

Ter ere van het jubileum ‘mocht’ meester Alfons vorige week donderdag met de skelter naar school. “Ik fiets graag, maar die paar honderd meter met de skelter vielen niet mee”, blikt de 62-jarige jubilaris lachend terug. Maar eenmaal aangekomen bij de school was de zware rit snel vergeten, want alle kinderen en collega’s wachtten hem op voor een feestelijk onthaal. “Het was een geweldige dag.”

Saamhorigheidsgevoel

Veertig jaar zit Alfons Govers in het onderwijs en al die jaren bij dezelfde rooms-katholieke school. “Dit is mijn schooltje, ik ben zó blij hier”, vertelt hij met een twinkeling in zijn ogen. Dat komt onder meer door het saamhorigheidsgevoel. De medewerkers zijn betrokken, en de ouders en het meedenkende schoolbestuur ook. “Toen ik begon, waren we met zijn drieën en nu met zijn vijftienen, dus we zijn erg gegroeid, maar het voelt als één familie. We doen samen dingen en iedereen voelt zich verantwoordelijk voor de school. Door de jaren heen hebben ouders het drukker gekregen, maar bijvoorbeeld met de Koningsspelen vrijdag stond er weer een hele groep klaar om de activiteiten te begeleiden. Dat is geweldig.”

Geïnspireerd

Bijzonder is ook dat Alfons Govers altijd al voor de klas wilde staan. “Als klein jongetje zei ik al dat ik later meester wilde worden. Ik was leergierig en dan wil je kennis ook graag op anderen overbrengen, denk ik. Later vond ik mijn geschiedenisleraar geweldig. Hij vertelde verhalen zonder een boek nodig te hebben. Dat heeft me geïnspireerd.” Als leraar moet je in de ogen van de jubilaris open staan voor ieder individu en niet boven de kinderen staan. “Echt contact maken is belangrijk, ook met de ouders. Zo pakken we zaken meteen op en laten ze niet liggen.”

Papa

Meester Alfons - inmiddels ook adjunct-directeur - begon zijn carrière als invalkracht op de school die het Rillandse klooster in 1914 oprichtte. Toen hij een vaste aanstelling kreeg aangeboden, moest de Brabander uit Putte verhuizen naar Rilland. Daar hoefde hij niet lang over na te denken, want zijn eerste tijd was hem goed bevallen. “Dat kwam onder meer door de directeur, Jan Wouters. Hij was een warme man, die open stond voor al mijn vragen. Ik was natuurlijk nog een beginneling.”

Zo kwam hij samen met echtgenote Marie-José in Rilland te wonen. En een paar jaar later kreeg hij zijn kinderen Michiel en Carolien - nu dertigers - in de klas. “Dat ging heel goed. Ze konden het prima scheiden dat ik papa en meester was.”

Slikoapertje

En dan is het opeens, na de samenvoeging van kleuterschool ‘t Slikoapertje en de lagere school tot basisschool De Horizon, de naamswijziging van onderwijzer naar leraar en drie verbouwingen om uit te breiden, veertig jaar later. “En later dit jaar worden we onderdeel van een integraal kindcentrum, voor nul tot veertien jaar, dus we blijven vernieuwen. Er is ontzettend veel veranderd, maar daarin groei je mee.”

Vliegen

Officieel was het jubileum op 7 januari, maar de school vierde het afgelopen donderdag, met de theatervoorstelling Hilaria in dorpshuis Luctor et Emergo. Meester Alfons deed de kinderen twee nieuwe bankjes cadeau, die hij zelf in elkaar zette. "Voor onder het afdakje op het schoolplein." De jubilaris is de kinderen dankbaar voor de plezierige tijd. Hij heeft al ontzettend veel mooie herinneringen verzameld, maar kan er toch twee noemen. “Ooit hadden we een ouder die piloot was en konden we vliegen tijdens de schoolreis. We vlogen van Antwerpen naar Brussel en reden vervolgens met de bus naar Walibi”, grinnikt hij. “En we hebben ook nog een rondvlucht boven Rilland gedaan.”

Ren je Rot

Een andere mooie herinnering is de deelname van de school aan de televisiequiz ‘Ren je Rot’, die van 1973 tot 1983 werd uitgezonden. “Natuurlijk wonnen we”, lacht de jubilaris. “Je moest na iedere vraag naar het vak van het juiste antwoord rennen en iedereen ging gewoon achter Betsie Verberk aan, want zij wist alles.”

Pensioen

Meester Alfons hoopt tot zijn pensioen bij De Horizon te blijven. “Ik heb altijd gezegd dat ik ermee stop als ik het niet meer leuk vind, maar het zal afkicken worden als ik met pensioen mag. Ik voel me zo verbonden met de school. Ik denk er nog maar niet te veel aan, haha.”

Meer uit Reimerswaal

Brommobiel rukt op in Reimerswaal en Kapelle

GOES - De brommobiel - ook wel het 45-kilometerautootje genoemd - is in opmars in Nederland, en Zeeland blijft daarin niet achter. Met name in Goes, maar ook in Reimerswaal, Kapelle en Tholen groeit het aantal brommobielen opvallend hard. Dat blijkt uit een analyse van mobiliteitsplatform MicroMobiel.nl op basis van recente cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

7 uur geleden
Noodopvang van asielzoekers definitief op De Smokkelhoek

KAPELLE - De gemeente Kapelle heeft het grasland op de kruising van de Handelsweg en de Nijverheidsweg op bedrijventerrein De Smokkelhoek aangewezen als definitieve locatie voor de kleinschalige noodopvang van asielzoekers. Daarmee is de locatiekeuze nu officieel rond. Op deze plek zullen maximaal 81 asielzoekers worden opgevangen voor een periode van maximaal dertien maanden.

21 uur geleden
Ralph Harthoorn uit Waarde is de nieuwe kinderburgemeester van Reimerswaal

KRUININGEN/WAARDE - De nieuwe kinderburgemeester van de gemeente Reimerswaal is bekend. Ralph Harthoorn uit Waarde werd afgelopen week uit 18 kandidaten gekozen. Ralph is 10 jaar en zit op de christelijke basisschool D'n Akker.

1 dag geleden
Reimerswaal ziet zorgkosten oplopen richting 2028

REIMERSWAAL - De gemeente Reimerswaal maakt zich zorgen over de kosten in de jeugdzorg en de Wmo (Wet maatschappelijke ondersteuning). Die kosten stijgen al jaren, en in de toekomst verwacht de gemeente dat dit alleen maar meer wordt. Tegelijkertijd krijgen gemeenten vanaf 2028 minder geld van de landelijke overheid. Dat staat in de nieuwste Kadernota, waarin de plannen voor de komende jaren staan.

2 dagen geleden
Play-InBeveland Maakt Muziek

Play-In Beveland Maakt Muziek

2 dagen geleden
Verlenging tijdelijke bescherming Oekraïense vluchtelingen

KAPELLE - De Europese Raad heeft besloten de Richtlijn Tijdelijke Bescherming met één jaar te verlengen tot 4 maart 2027. Dit betekent dat Oekraïense vluchtelingen recht blijven houden op verblijf, werk, huisvesting, zorg en onderwijs zonder een asielaanvraag. De Europese Raad zal dit besluit tijdens een van zijn komende zittingen formeel goedkeuren. Voor Gemeente Kapelle houdt dit in dat we onze opvang en ondersteuning voortzetten. Het ministerie heeft toegezegd financiële garanties te bieden zolang de opvangtaak voor Oekraïense vluchtelingen geldt, plus één extra jaar na afloop van de richtlijn.Dit geeft ons de zekerheid dat we de gemaakte afspraken over de opvang kunnen blijven nakomen. Dit is positief voor de afspraken die we hebben gemaakt met betrekking tot de opvanglocatie voor Oekraïense ontheemden in Kapelle. Door de verlenging van de RTB en de bijbehorende financiële garantie, is het financiële risico - waarover we u in het voorstel van maart 2024 over het beschikbaar stellen van budget hebben geïnformeerd - aanzienlijk verminderd. De huidige huurafspraken zijn namelijk geldig tot oktober 2027.Toch blijft het maken van lange termijnplannen met financiële dekking, langer dan twee jaar, onzeker voor gemeenten. Dit komt doordat de verlenging van de richtlijn telkens voor een beperkte periode wordt vastgesteld en afhankelijk is van de ontwikkelingen in Oekraïne en de besluitvorming op EU-niveau. Daarnaast kan de hoogte van het normbedrag, dat wij ontvangen voor de opvang van vluchtelingen, tussentijds worden aangepast. De Rijksoverheid werkt ondertussen aan een exit strategie voor een geleidelijke afbouw van de tijdelijke bescherming. Hierbij wordt gekeken naar alternatieve verblijfsstatussen en de mogelijke terugkeer van vluchtelingen naar Oekraïne zodra de situatie dat toelaat. Ondanks deze inspanningen blijven veel details nog onduidelijk, wat het voor gemeenten moeilijk maakt om lange termijnplannen met volledige financiële zekerheid te maken.

3 dagen geleden
Verkeersovertreding op vakantie? Hier betaal je de hoofdprijs

Flink het gaspedaal intrappen om zo snel mogelijk op je vakantiebestemming te zijn deze zomer? Dat levert je zeker in Zwitserland een flinke prent op. En even tijdens het rijden de navigatie op je telefoon instellen? Dan ben je in België twee weken je rijbewijs kwijt. 

3 dagen geleden