Meesten negeren dringend advies woningen te verlaten om Peelbrand
HORST AAN DE MAAS (ANP) - De hulpdiensten hebben woensdagmiddag de bewoners van dertig huizen langs de Helenavaart, vlakbij een zeer grote natuurbrand in De Peel, gevraagd hun woningen te verlaten. Dat gebeurde volgens een woordvoerder van de brandweer uit voorzorg. "Een groot deel van de bewoners volgt het advies niet op", erkende de woordvoerder. "Maar het is een dringend, geen dwingend advies."
De woningen liggen aan de Koolweg en Soemeersingel in Helenaveen. Het is nog niet duidelijk hoe lang de bewoners hun huis uit zouden moeten. Voorzitter Paul Bax van de dorpsraad in Helenaveen zei dat de mensen die in beide straten langs de Helenavaart wonen zich nog geen grote zorgen maken.
Uitbreiding
Volgens de brandweer staat een gebied van 34 hectare in brand. De uitbreiding van de vuurzee gaat volgens de woordvoerder langzamer dan eerder verwacht. "Wat niet wil zeggen dat we het vuur onder controle hebben."
Na de eerste brandmelding rond 06.30 uur breidde de brand zich snel uit. Brandweerkorpsen uit Brabant, Limburg en Overijssel bestrijden het vuur met meerdere pelotons. Ook zijn twee helikopters van de luchtmacht, een Cougar en een Chinook, bezig met het droppen van water boven onbegaanbare stukken.
Verder brengen een helikopter van de politie met infraroodcamera en een drone van industrieterrein Chemelot in Geleen de situatie vanuit de lucht in kaart.
Horst aan de Maas
De gemeente Horst aan de Maas heeft woensdagmiddag voor het gebied een noodverordening afgekondigd in een poging ramptoeristen te weren. In de verordening staat dat het gebied verboden toegang is voor iedereen die er niks te zoeken heeft. Het is er te gevaarlijk en nieuwsgierigen lopen hulpverleners voor de voeten. Ook ging er een NL Alert uit aan de Brabantse kant. Ontvangers van het bericht werden opgeroepen om ramen en deuren gesloten te houden.
Een gespecialiseerd grondteam van de brandweer in Overijssel steekt woensdagmiddag in de Limburgse Peel zogenoemde tegenbranden aan om het vuur tot staan te brengen. Op andere plekken zijn Staatsbosbeheer en de brandweer bezig met het maken van stoplijnen door stroken grond en weilanden zodanig nat te maken dat het vuur er stopt. De brandweer houdt ook bomen nat aan de rand van een naburig bosgebied.
Meer uit Binnenland
KOOTWIJK (ANP) - Op meerdere plekken zijn vrijdagmiddag natuurbranden uitgebroken. Zo woedden er onder meer bij de Gelderse plaatsen Kootwijk en Harderwijk twee bosbranden.
1 uur geledenWEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel laait hier en daar weer op. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio komt dat door de wind en omdat de temperatuur stijgt. De vlammen bevinden zich binnen het gebied waar eerder brand was. "We bewaken de randen en verwachten niet dat het vuur zich uitbreidt", zegt hij.
3 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brand op het militaire oefenterrein bij 't Harde in Gelderland heeft vrijdagmiddag nog meerdere vuurhaarden, zegt de veiligheidsregio. "Door de inzet van de helikopters kunnen we hopelijk sneller afronden. De situatie duurt al een paar dagen en vergt veel van de brandweerlieden."
4 uur geledenNAALDWIJK (ANP) - Duizenden mensen hebben vrijdag aan het begin van de middag in Naaldwijk met een luid applaus een laatste eer bewezen aan sociale-mediapersoonlijkheid Jade Kops. Buiten het WestlandTheater De Naald, waar het besloten afscheid plaatsvond, vormden belangstellenden uit heel Nederland een erehaag.
4 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brandweer wil de natuurbrand bij 't Harde zo snel mogelijk blussen, zegt burgemeester van Elburg Harm-Jan van Schaik. Voor het blussen zullen vrijdag ook weer twee Chinook-helikopters worden ingezet, met het doel het bluswerk te versnellen.
5 uur geleden'T HARDE (ANP) - Defensie zet twee Chinook-transporthelikopters in bij de bestrijding van de natuurbrand op het defensieterrein bij 't Harde in Gelderland. Dat meldt het Defensie Helikopter Commando (DHC) op X.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Koninklijke Marechaussee doet ook onderzoek naar een brand op een militair oefenterrein op de Ederheide, die op dinsdag 21 april uitbrak. Dat werd vrijdag bekendgemaakt. Bekend was al dat onderzoek loopt naar branden op oefenterreinen bij 't Harde, Oirschot en Weert.
7 uur geleden