Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meeste vertraging is op de snelweg bij Leiden

Meeste vertraging is op de snelweg bij Leiden

AMSTERDAM (ANP) - Op de wegen bij Leiden lopen automobilisten de meeste vertraging op. Ze moeten rekening houden met gemiddeld 30 procent extra reistijd. Dat betekent dat ze bij een rit die normaal gesproken een uur zou duren, gemiddeld 18 minuten langer onderweg zijn. In de ochtendspits was de gemiddelde vertraging bij Leiden zelfs 62 procent. Een rit van een uur kost dan 37 minuten extra.

Navigatiemaker TomTom heeft de vertragingen uitgerekend. De onderzoekers kijken daarbij niet alleen naar de snelwegen, maar ook naar de wegen in en rondom de steden. De drukte bij Leiden heeft volgens TomTom niet alleen te maken met de A4, ook met werkzaamheden bij het station en op de N44 tussen Leiden en Den Haag en met onderhoud aan een paar belangrijke bruggen.

Den Haag had vorig jaar de meeste extra reistijd, maar de hofstad staat nu tweede. Haarlem is derde. In de top 10 staan verder Nijmegen, Amsterdam, Arnhem, Rotterdam, Groningen, Utrecht en Eindhoven. Op de wereldranglijst staat Leiden 131e. Den Haag staat op plek 151 en Haarlem is 163e.

De snelste stijger is Nijmegen, waar de extra reistijd toenam van 22 naar 27 procent. Dit kan komen door "het grootschalige onderhoud aan de Waalbrug, het onderhoud op de A325 en de N325 afgelopen zomer of werkzaamheden rondom nieuwbouw van de Waalsprong."

Bengaluru in India heeft de langste vertragingen in het verkeer. Bij een gemiddelde rit daar zijn automobilisten 71 procent langer onderweg. Dat betekent dat een rit van een uur bijna 43 minuten uitloopt. Andere drukke wereldsteden zijn Manilla (Filipijnen), Bogotá (Colombia), Mumbai (India) en Pune (India). Moskou, Istanbul, Kiev en Boekarest zijn de drukte steden van Europa

Hekkensluiter op de TomTom-ranglijst is het Amerikaanse stadje Greensboro, net als vorig jaar. Net daarboven staan Cadiz (Spanje), Abu Dhabi (Verenigde Arabische Emiraten) en Almere. TomTom baseert de lijst op informatie uit ongeveer 600 miljoen navigatiekastjes, ingebouwde systemen en smartphones.

Meer uit Binnenland

Huis Grapperhaus meerdere keren beklad tijdens coronapandemie

DEN HAAG (ANP) - Het huis van toenmalig minister van Justitie en Veiligheid Ferd Grapperhaus is meerdere keren beklad tijdens de coronapandemie. Hij liet tijdens zijn verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona foto's zien van de bekladdingen. Grapperhaus werd emotioneel toen hij erover begon.

24 minuten geleden
Branden op militaire terreinen kwamen niet door strafbare feiten

DEN HAAG (ANP) - Strafbare feiten speelden geen rol bij drie branden die afgelopen april op Nederlandse militaire terreinen woedden. Dat is de conclusie van onderzoeken van de Koninklijke Marechaussee (Kmar), meldt zij woensdag.

26 minuten geleden
Meisje Meerstad verdacht van moord ouders 90 dagen langer vast

GRONINGEN (ANP) - Het meisje van 15 jaar uit het Groningse Meerstad dat verdacht wordt van dubbele moord op haar ouders blijft negentig dagen langer vastzitten. Dat meldt het Openbaar Ministerie Noord-Nederland woensdag.

37 minuten geleden
Noodbevel in Den Haag om instroom trekkers te beperken

DEN HAAG (ANP) - De burgemeester van Den Haag heeft een noodbevel afgekondigd om de komst van trekkers te beperken. Het is niet toegestaan om met meer dan twintig tractoren of ander zwaar materieel actie te voeren bij de Koekamp in de stad.

58 minuten geleden
Besluit over verlenging verblijf Holleeder in EBI moet over

VUGHT (ANP) - De staatssecretaris van Justitie en Veiligheid moet opnieuw beslissen of Willem Holleeder een jaar langer in de Extra Beveiligde Inrichting in Vught moet blijven. Een eerder besluit hiertoe is vernietigd door de Raad voor de Strafrechtstoepassing en Jeugdbescherming (RSJ). Dat is de uitkomst van een beroepsprocedure van de advocaat van Holleeder, Chaimae Ihattaren.

1 uur geleden
ProRail vindt oorzaak brand bij spoor Rotterdam

UTRECHT (ANP) - ProRail heeft de oorzaak gevonden van een brand in een kabelgoot die al dagen het treinverkeer van Rotterdam richting het zuiden lamlegt. De voedingskabel van de bovenleiding heeft in een knik gezeten en daardoor is kortsluiting ontstaan, en vervolgens brand, meldt de spoorbeheerder.

1 uur geleden
Grapperhaus zichtbaar emotioneel over eenzaamheid door avondklok

DEN HAAG (ANP) - Oud-justitieminister Ferd Grapperhaus raakte zichtbaar geëmotioneerd toen het tijdens zijn verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona ging over eenzaamheid door de avondklok. Eerder in het verhoor werd hij ook al een paar keer emotioneel toen het over de avondklok ging. Hij benadrukte meermaals dat zijn handtekening onder de maatregel stond.

2 uur geleden