Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meeste overlast eikenprocessierups verwacht in juli

Meeste overlast eikenprocessierups verwacht in juli

WAGENINGEN (ANP) - De brandharen van de eikenprocessierups zullen dit jaar naar verwachting de meeste overlast veroorzaken in de vakantiemaand juli. Dat is veel later dan normaal. Dat komt doordat de eikenbomen waarop de plaagdieren leven door het aanhoudende slechte weer weken later dan normaal in blad komen, zegt het Kenniscentrum Eikenprocessierups. De eikenbomen waren in de laatste twintig jaar niet eerder zo laat.

Rupsendeskundigen hebben de afgelopen weken veel eikenbomen onderzocht op de aanwezigheid en de groei van de eikenprocessierupsen. Die bleken nog veel minder ver ontwikkeld dan verwacht. Begin april, toen het even heel mooi weer was, werd nog gedacht dat de rupsen extra snel zouden groeien, maar de ontwikkeling is helemaal tot stilstand gekomen door de kou. Ook rupsen van andere vlinders lopen ver achter op andere jaren, aldus het kenniscentrum.

Of de late ontwikkeling van de rups invloed heeft op de mate van overlast is volgens het kenniscentrum nog niet te zeggen. Het zou kunnen dat vogels in juni en juli meer eikenprocessierupsen opeten, omdat er dan minder andere rupsen zijn. Brandharen van de plaagrupsen kunnen voor ernstige gezondheidsklachten zorgen. De meeste gemeenten proberen de rups preventief te bestrijden.

Meer uit Binnenland

Staatssecretaris en Kamerleden vol afschuw over jaarwisseling

DEN HAAG (ANP) - Kamerleden en staatssecretaris Arno Rutte (Justitie en Veiligheid, VVD) zijn vol afschuw over de ongeregeldheden in het land tijdens de jaarwisseling, bleek dinsdagmiddag bij het wekelijkse vragenuur. Hulpverleners werden "geconfronteerd door sneue, zielige, kleine - voornamelijk - mannetjes", stelde Rutte.

22 minuten geleden
Van Weel: onderzoeken mogelijkheden weren omstreden prediker

DEN HAAG (ANP) - De gemeente Utrecht, de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) en de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) onderzoeken mogelijkheden om de omstreden islamitische prediker Mohamed Baajour uit Nederland te weren. Op 20 januari spreekt de Amerikaan in een Utrechtse moskee.

29 minuten geleden
NS heeft week nodig om achterstallig onderhoud in te halen

UTRECHT (ANP) - NS heeft een week nodig om het achterstallige onderhoud dat vorige week ontstond aan de treinen in te halen. Dit is de rest van deze week voelbaar op sommige trajecten, waar met minder materieel wordt gereden.

37 minuten geleden
OM: verdachte onlinemisbruik maakte 150 slachtoffers

ROTTERDAM (ANP) - Een 40-jarige man uit Herten (Limburg) wordt verdacht van onlinemisbruik van ruim 150 minderjarige meisjes, van wie veertig uit Nederland. De man stond dinsdag voor het eerst terecht op een openbare zitting. Volgens het Openbaar Ministerie benaderde hij zijn jonge slachtoffers via een deels zelf ontwikkeld computerspel.

46 minuten geleden
Wilders weigert uitnodiging informateur over minderheidskabinet

DEN HAAG (ANP) - Geert Wilders gaat deze week niet in gesprek met D66, VVD en CDA over eventuele steun voor een minderheidskabinet en weigert daarmee de uitnodiging van de informateur. Hij gaat "géén koffie drinken met Jetten, Yeşilgöz en Bontenbal", deelt hij mee. De PVV-voorman had al eerder gezegd dat hij niet van plan was steun te verlenen aan de plannen die D66 en CDA samen op papier hadden gezet.

1 uur geleden
Protest tegen Iraans regime bij ambassade in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Enkele tientallen mensen hebben rond het middaguur bij de Iraanse ambassade in Den Haag gedemonstreerd tegen het regime van dat land. De betogers toonden zich solidair met het Iraanse volk, zegt het Comité Iran Vrij, dat de demonstratie heeft georganiseerd.

1 uur geleden
Ziekenhuis aansprakelijk nadat gynaecoloog eigen zaad gebruikte

LEEUWARDEN (ANP) - Ziekenhuis Isala in Zwolle moet een schadevergoeding betalen aan een vrouw die zwanger was geworden doordat de gynaecoloog zijn eigen sperma daarvoor had gebruikt, en niet dat van haar echtgenoot. Het ziekenhuis is aansprakelijk, heeft het gerechtshof in Leeuwarden dinsdag bepaald.

2 uur geleden