Meeste besmettingsgevallen in de VS in Californië
SACRAMENTO (ANP/DPA) - Californië is in de Verenigde Staten de staat met het hoogste aantal coronabesmettingen. Woensdag passeerde de Golden State New York op de lijst met meeste besmettingsgevallen.
In Californië zijn in een dag 12.807 nieuwe coronagevallen gerapporteerd, maakte gouverneur Gavin Newsom op een persconferentie bekend. Het totaalaantal in de staat komt daarmee op 413.576.
In New York hebben tot dusver 408.886 mensen het coronavirus (gehad). Daar steeg het aantal de afgelopen 24 uur met ongeveer 700 nieuwe gevallen.
Epicentrum
De staat New York was lang het epicentrum van de corona-uitbraak in de Verenigde Staten, maar de laatste tijd verspreidt het virus zich vooral over de zuidelijke en westelijke staten. Wel zijn in New York fors meer mensen aan de gevolgen van het virus overleden.
Californië is met bijna 40 miljoen inwoners de dichtstbevolkte staat van Amerika. In New York wonen zo'n 19,5 miljoen mensen.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron waarschuwt dat de Verenigde Staten zich afwenden van bondgenoten en zich onttrekken aan de internationale regels. "Multilaterale instellingen functioneren steeds minder effectief", verklaarde hij in een toespraak voor Franse ambassadeurs.
1 uur geledenKYIV (ANP) - De veiligheidsgaranties die de Verenigde Staten Oekraïne zouden willen bieden, zijn volgens Kyiv in principe klaar om te worden bezegeld. Het voorwerk is af en de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky kunnen het nu samen afronden, zegt de laatste.
1 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP/AFP) - De Franse eigenaren van de bar in Zwitserland, die in de nieuwjaarsnacht afbrandde, worden vrijdag ondervraagd, melden bronnen dicht bij het onderzoek. Het echtpaar wordt verdacht van nalatigheid. Dinsdag maakte burgemeester Nicolas Féraud bekend dat de bar al sinds 2019 niet meer was geïnspecteerd.
2 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Meerdere Europese landen waarschuwen voor de naderende storm Goretti, die sneeuw, regen en wind met zich meebrengt. Voor een klein deel van Frankrijk, in het noordwesten, geldt alvast code rood.
3 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft verontwaardigd gereageerd op de Russische aanvallen die in Oekraïne geleid zouden hebben tot grootschalige stroomuitval. "Er is absoluut geen militaire logica voor dergelijke aanvallen op de energiesector en infrastructuur die mensen midden in de winter zonder elektriciteit en verwarming achterlaten", stelt hij op X.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht meldt een mislukte raketlancering richting Israël te hebben waargenomen in de Gazastrook. "Hamas heeft voor de tweede keer in 24 uur het bestand geschonden", aldus de strijdkrachten op X.
4 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - Turkije zegt Syrië te willen helpen bij de strijd tegen Koerdische strijders in de stad Aleppo. Het land "steunt de Syrische strijd tegen terroristische organisaties" en houdt de situatie goed in de gaten, zegt het ministerie van Defensie.
4 uur geleden