Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meeste besmettingsgevallen in de VS in Californië

Meeste besmettingsgevallen in de VS in Californië

SACRAMENTO (ANP/DPA) - Californië is in de Verenigde Staten de staat met het hoogste aantal coronabesmettingen. Woensdag passeerde de Golden State New York op de lijst met meeste besmettingsgevallen.

In Californië zijn in een dag 12.807 nieuwe coronagevallen gerapporteerd, maakte gouverneur Gavin Newsom op een persconferentie bekend. Het totaalaantal in de staat komt daarmee op 413.576.

In New York hebben tot dusver 408.886 mensen het coronavirus (gehad). Daar steeg het aantal de afgelopen 24 uur met ongeveer 700 nieuwe gevallen.

Epicentrum

De staat New York was lang het epicentrum van de corona-uitbraak in de Verenigde Staten, maar de laatste tijd verspreidt het virus zich vooral over de zuidelijke en westelijke staten. Wel zijn in New York fors meer mensen aan de gevolgen van het virus overleden.

Californië is met bijna 40 miljoen inwoners de dichtstbevolkte staat van Amerika. In New York wonen zo'n 19,5 miljoen mensen.

Meer uit Buitenland

Media: overeenstemming over nieuwe hoogste leider Iran

TEHERAN (ANP/RTR) - De raad die de hoogste leider van Iran aanwijst, is het in meerderheid eens over de opvolger van de gedode ayatollah Ali Khamenei. Wel moeten nog "enige obstakels" weggenomen worden voordat alles officieel is, zegt ayatollah Mohammadmehdi Mirbaqeri van de Raad van Experts volgens persbureau Mehr.

13 minuten geleden
Luchtalarm Israël na raketlanceringen, geen slachtoffers gemeld

JERUZALEM (ANP/AFP) - In grote gebieden van Israël is zondagochtend het luchtalarm weer afgegaan om te waarschuwen voor Iraanse raketten. Mensen kregen onder meer in Tel Aviv, Haifa en Beersheba opdracht om een veilig heenkomen te zoeken. Inmiddels zijn de waarschuwingen weer ingetrokken. Voor zover bekend is er geen schade en zijn er geen slachtoffers.

26 minuten geleden
Koeweit en Verenigde Arabische Emiraten melden aanvallen Iran

ABU DHABI (ANP/RTR) - Het leger van Koeweit meldde zondagochtend dat zijn luchtverdedigingssystemen Iraanse raket- en droneaanvallen hebben onderschept. Dat liet het leger op X weten, eraan toevoegend dat gehoorde explosiegeluiden het gevolg waren van deze onderscheppingen.

47 minuten geleden
President Iran: mijn opmerkingen zijn verkeerd geïnterpreteerd

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft zondag gezegd dat zijn opmerkingen over aanvallen op landen in de regio "verkeerd geïnterpreteerd zijn door de vijand die verdeeldheid wil zaaien onder de buurlanden". Dat meldt de Iraanse staatstelevisie.

49 minuten geleden
Explosieven bij huis burgemeester New York, twee verdachten vast

NEW YORK (ANP) - De FBI doet onderzoek naar twee verdachte voorwerpen die zaterdag buiten bij de woning van de burgemeester van New York, Zohran Mamdani, werden aangetroffen. Het zou volgens Amerikaanse media om geïmproviseerde explosieven gaan die tot ontploffing waren gebracht.

2 uur geleden
Doden en gewonden bij aanval op hotel in Beiroet

BEIROET (ANP) - Bij een gerichte Israëlische aanval op een appartement in een hotelgebouw in de Libanese hoofdstad Beiroet zijn in de nacht van zaterdag op zondag minstens vier doden gevallen. Ook zouden er zeker tien gewonden zijn. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.

5 uur geleden
Qatar meldt raketaanvallen Iran, Saudi-Arabië onderschept drones

DOHA (ANP) - Iran heeft zaterdag tien ballistische raketten en twee kruisraketten afgevuurd op Qatar. Dat bericht het Qatarese ministerie van Defensie. Saudi-Arabië meldt dat het veertien drones heeft onderschept.

6 uur geleden