Meeste besmettingsgevallen in de VS in Californië
SACRAMENTO (ANP/DPA) - Californië is in de Verenigde Staten de staat met het hoogste aantal coronabesmettingen. Woensdag passeerde de Golden State New York op de lijst met meeste besmettingsgevallen.
In Californië zijn in een dag 12.807 nieuwe coronagevallen gerapporteerd, maakte gouverneur Gavin Newsom op een persconferentie bekend. Het totaalaantal in de staat komt daarmee op 413.576.
In New York hebben tot dusver 408.886 mensen het coronavirus (gehad). Daar steeg het aantal de afgelopen 24 uur met ongeveer 700 nieuwe gevallen.
Epicentrum
De staat New York was lang het epicentrum van de corona-uitbraak in de Verenigde Staten, maar de laatste tijd verspreidt het virus zich vooral over de zuidelijke en westelijke staten. Wel zijn in New York fors meer mensen aan de gevolgen van het virus overleden.
Californië is met bijna 40 miljoen inwoners de dichtstbevolkte staat van Amerika. In New York wonen zo'n 19,5 miljoen mensen.
Meer uit Buitenland
HERAKLION (ANP/AFP) - In de buurt van het Griekse eiland Kreta zijn zeventien doden gevonden in een migrantenboot. Er waren nog twee levende mensen aan boord, meldt de kustwacht. Volgens hen was de boot in slecht weer terechtgekomen en hadden de opvarenden niets om onder te schuilen en niets om te eten of drinken.
55 minuten geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - De Palestijnse beweging Hamas zegt bereid te zijn al zijn wapens in te leveren, als de Israëlische bezetting van de Gazastrook ten einde is gekomen. Hamas zou de wapens overdragen aan een Palestijnse autoriteit, die het gebied zou gaan besturen.
2 uur geledenAMMAN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft voor zijn reis naar Israël ook een bezoek gebracht aan Jordanië. Hij prees de rol die dat land heeft gespeeld in de Gaza-oorlog.
3 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky reist maandag naar Londen, voor een gesprek met een aantal Europese leiders. Dat meldt de Franse president Emmanuel Macron op X. Ook de Britse premier Keir Starmer en de Duitse bondskanselier Friedrich Merz schuiven aan bij het overleg over de onderhandelingen die de Oekraïners houden met de Amerikanen.
5 uur geledenKYIV (ANP/DPA) - Oekraïne zegt opnieuw een aanval te hebben uitgevoerd op de Russische olie-industrie. Doelwit was een raffinaderij diep in Rusland, op 200 kilometer ten zuidoosten van Moskou.
5 uur geledenDOHA (ANP/AFP/RTR/DPA) - De onderhandelingen over het lot van de Gazastrook zijn volgens de premier van Qatar, Mohammed bin Abdulrahman al-Thani, in een kritieke fase beland. Hij dringt aan op een volledige terugtrekking van Israëlische troepen uit de Gazastrook. "De wapenstilstand is niet compleet" als Israël de strook niet verlaat.
9 uur geledenBANDA ATJEH (ANP/AFP) - Het dodental door het noodweer op het Indonesische eiland Sumatra is opgelopen tot boven de 900. Er worden nog steeds honderden mensen vermist.
10 uur geleden