Meerderheid Duitsers rekent op gastekort deze winter of volgende
HAMBURG (ANP/DPA) - Een meerderheid van de Duitsers denkt dat er deze winter of volgende winter een gastekort ontstaat. Dat meldt het Duitse persbureau dpa dat een peiling liet uitvoeren. Iets minder dan een derde van de Duitsers denkt dat hun land beide winters zonder problemen zal doorstaan.
29 procent van de ondervraagden denkt dat er deze winter al te weinig gas zal zijn. Nog eens iets meer dan een kwart denkt dat dit pas in de winter van 2023/2024 zal gebeuren.
Of bijvoorbeeld sportevenementen gewoon door moeten gaan, leidt tot meer verdeeldheid. 43 procent van de Duitsers vindt dat voetbalwedstrijden in de Bundesliga, maar ook wedstrijden in de profcompetities voor ijshockey, basketbal, handbal en verschillende wintersporten gewoon door moeten gaan. Daarentegen vind 40 procent dat die evenementen beter verschoven kunnen worden om energie te besparen. De rest had geen mening.
Zachter weer
Overigens lopen de Duitse gasvoorraden weer wat op nu het weer zachter is geworden. Begin december waren die voor 98 procent gevuld, maar tijdens de koudegolf halverwege de maand ging er veel gas doorheen. Zaterdag waren de opslagen weer voor bijna 88 procent gevuld.
Verder rekent de helft van de ruim 2000 ondervraagden erop dat de inflatie in 2023 verder blijft stijgen en verwacht ruim een kwart dat die even hoog blijft als de 10 procent van november. Economen denken juist dat de geldontwaarding minder sterk zal zijn, maar slechts 13 procent van de Duitsers gelooft daarin.
de Duitsers gelooft daarin.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met een gemengd beeld gesloten. Beleggers hielden onder meer de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten in de gaten en hoopten op een akkoord om het conflict te beëindigen. De olieprijzen gingen verder omlaag.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt zich voor om de activiteiten te staken. Dat melden ingewijden aan The Wall Street Journal.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag om de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie te verhogen naar 25 procent, laat zien dat de Verenigde Staten een onbetrouwbare handelspartner zijn. Dat heeft de voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, gezegd.
4 uur geledenBOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion heeft opnieuw een slachterij in Duitsland verkocht als onderdeel van de reorganisatie, waarbij het zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vorige maand deed het bedrijf al twee andere slachterijen in Duitsland van de hand.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie verhogen naar 25 procent. Dat schrijft hij op zijn socialemediaplatform Truth Social. Hij meldt erbij dat hij de verhoging volgende week zal doorvoeren voor auto's en vrachtwagens die de Verenigde Staten binnenkomen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De FNV is medio juni van plan te gaan staken in het openbaar vervoer. De grootste vakbond van Nederland is niet te spreken over de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Begin maart kondigde de vakbond al aan acties voor te bereiden.
6 uur geledenGLOUCESTER (ANP) - James Holder, de medeoprichter van modeketen Superdry, is vrijdag door de rechtbank in het Britse Gloucester schuldig bevonden aan verkrachting, meldt Sky News. Volgende week wordt zijn straf bepaald door de rechtbank in Bristol.
6 uur geleden