Meerderheid Duitsers rekent op gastekort deze winter of volgende
HAMBURG (ANP/DPA) - Een meerderheid van de Duitsers denkt dat er deze winter of volgende winter een gastekort ontstaat. Dat meldt het Duitse persbureau dpa dat een peiling liet uitvoeren. Iets minder dan een derde van de Duitsers denkt dat hun land beide winters zonder problemen zal doorstaan.
29 procent van de ondervraagden denkt dat er deze winter al te weinig gas zal zijn. Nog eens iets meer dan een kwart denkt dat dit pas in de winter van 2023/2024 zal gebeuren.
Of bijvoorbeeld sportevenementen gewoon door moeten gaan, leidt tot meer verdeeldheid. 43 procent van de Duitsers vindt dat voetbalwedstrijden in de Bundesliga, maar ook wedstrijden in de profcompetities voor ijshockey, basketbal, handbal en verschillende wintersporten gewoon door moeten gaan. Daarentegen vind 40 procent dat die evenementen beter verschoven kunnen worden om energie te besparen. De rest had geen mening.
Zachter weer
Overigens lopen de Duitse gasvoorraden weer wat op nu het weer zachter is geworden. Begin december waren die voor 98 procent gevuld, maar tijdens de koudegolf halverwege de maand ging er veel gas doorheen. Zaterdag waren de opslagen weer voor bijna 88 procent gevuld.
Verder rekent de helft van de ruim 2000 ondervraagden erop dat de inflatie in 2023 verder blijft stijgen en verwacht ruim een kwart dat die even hoog blijft als de 10 procent van november. Economen denken juist dat de geldontwaarding minder sterk zal zijn, maar slechts 13 procent van de Duitsers gelooft daarin.
de Duitsers gelooft daarin.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP) - Het Franse autobedrijf Citroën gaat een elektrische versie maken van de beroemde Citroën 2CV, waarvan de productie in 1990 stopte. Dat maakte het bedrijf donderdag bekend. De nieuwe elektrische Citroën 2CV moet in oktober aan het publiek gepresenteerd worden op de autoshow van Parijs.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag licht hoger gesloten, waarmee het slotrecord van een dag eerder iets werd aangescherpt. De chipbedrijven ASML en Besi stonden opnieuw bij de stijgers op het Damrak na de cijfers van AI-chipconcern Nvidia. De olieprijzen gingen omhoog door hernieuwde zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Modemerk Ralph Lauren heeft afgelopen boekjaar meer kleding verkocht, ondanks hogere prijzen. Het bedrijf meldt in zijn jaarupdate zowel meer winst als omzet dan een jaar eerder.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Nvidia ging donderdag licht omhoog op de beurzen in New York. De grootste verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) behaalde afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten door de aanhoudende grote vraag naar chips voor AI-datacenters. Volgens topman Jensen Huang verloopt de bouw van AI-fabrieken met "uitzonderlijke snelheden" en is sprake van de "grootste expansie van infrastructuur in de menselijke geschiedenis".
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werkgeversvereniging AWVN denkt dat het wetsvoorstel voor loontransparantie voor "vervelende situaties" op de werkvloer kan zorgen. Ook voorziet de vereniging, net als werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland, veel administratieve lasten voor werkgevers.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - Vliegtuigbouwer Airbus en luchtvaartmaatschappij Air France zijn in hoger beroep door een rechtbank in Parijs schuldig bevonden aan dood door schuld voor de crash van een vliegtuig in 2009, waarbij 228 mensen om het leven kwamen.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Autoconcern Stellantis gaat zijn investeringen voortaan vooral richten op de vier kernmerken Jeep, Ram, Peugeot en Fiat om de winstgevendheid te verbeteren. Traditionele merken als Chrysler, Alfa Romeo en Opel krijgen daarbij een kleinere rol.
7 uur geleden